Domů » Na plný plyn s mýtnými řešeními Eurowag

Na plný plyn s mýtnými řešeními Eurowag

autor Patrik Pilous
0 komentářů
kamiony doprava

Řízení na evropském kontinentu bývá i krásný zážitek. Do cíle nás přivádějí pohodlné a dobře udržované silnice, díky kterým zde může vzkvétat mezinárodní obchod i turistika. Když ale k tomu potřebujete zjistit, jak platit mýtné či poplatky za evropské silnice, znamená to často bojovat v různých zemích s různými mýtnými systémy, regulacemi, předpisy a také poskytovateli plateb, takže náš krásný zážitek z cesty přes celý kontinent se může proměnit v namáhavou a strastiplnou anabázi.

Naštěstí je tady Eurowag, který vám jako řidičům pomůže nejen s mýtem, ale i s dalšími překážkami na evropských dálnicích a silnicích. Díky zjednodušeným platebním řešením pro zpoplatněné silnice, tunely a mosty v mnoha zemích a díky certifikovaným mýtným jednotkám EETS a palubním jednotkám OBU projedete celou Evropou v levém, rychlém pruhu.

Nedovolte mýtnému brzdit vaše podnikání

Evropa je jedinečná v tom, jak spojuje mnoho různých kultur, jazyků i typů vlád. Snad i proto je evropský systém placení mýta tvořen směsicí různých regulací, platebních metod a poskytovatelů. A zvládat všechny tyto rozdíly přímo na cestách může být dosti obtížné, zejména pokud musíte platby provádět ve více různých měnách.

Když musejí všichni u každé mýtné brány zastavit a zaplatit v hotovosti, vznikají tím dlouhé fronty a dopravní zácpy. Mnoho zemí proto implementuje různé metody bezhotovostního placení, pro které jsou na branách vyhrazeny zvláštní jízdní pruhy umožňující vozidlům průjezd s placením bez zastavení. Do těchto zvláštních jízdních pruhů smí vjet vozidlo za podmínky, že má buďto elektronickou palubní jednotku (OBU), anebo platnou dálniční známku (vinětu), nalepenou jako nálepku na čelním skle.

Už jen tento postup je sice snazší a efektivnější než nutnost samostatného placení na každé mýtné bráně (ke kterému je navíc potřeba mít v ruce vždy tu správnou částku v té správné měně), pro řidiče, kteří často jezdí mezinárodní trasy přes celou Evropu a kteří tak musejí sledovat všechny různé palubní jednotky a dálniční známky, to ale přesto může být problém. Znamená to vždy zkontrolovat, zda je moje palubní jednotka nebo viněta platná – a to znamená zbytečnou administrativu a papírování. Když nic jiného, čelní sklo se nám promění ve „známkové album“ plné nálepek, které znepříjemňují řidiči výhled na cestu.

Ve snaze o zjednodušení procesů při placení mýtného na evropských silnicích v mezinárodní dopravě vydala EU směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/520, která zavádí takzvanou Evropskou službu elektronického mýtného (EETS). Tato směrnice umožnila používání jediné interoperabilní palubní jednotky (OBU), kterou nabízejí smluvní poskytovatelé třetích stran, například Eurowag, a pomocí níž můžete komunikovat s různými mýtnými systémy v různých zemích.

Mýtné řešení Eurowag – váš ideální spolujezdec

Ať už jste řidič, dispečer, anebo majitel vozového parku (flotily), mýtná řešení od Eurowag vám mají vždy co nabídnout. Pro řidiče znamená jediná certifikovaná jednotka OBU pro EETS nejen uklizené čelní sklo, ale především možnost provádění bezpečných bezhotovostních plateb v rychlém jízdním pruhu, a tedy méně času zbytečně stráveného ve frontách na zaplacení mýta.

Dispečeři jistě ocení možnost snadného sledování všech plateb za mýto a za dálniční známky (viněty),které mají spolu s dalšími transakcemi a fakturami přijatými v systému Eurowag k dispozici na jediném místě, v pohodlném samoobslužném zákaznickém portálu, který jim zjednoduší správu dokladů a uvolní ruce na důležitější práci.

Majitelé vozových parků, kteří se chtějí v podnikání posunout dále, jistě ocení výhody jednotky Eurowag EETS OBU (EVA). Jednotka EVA znamená Enhanced Vehicle Assistant neboli „Zdokonalený asistent pro vozidlo“ a kromě výše popsaných výhod nabízí sadu nástrojů pro správu dat, inteligentní telematiku a přístup ke zvýhodněným cenám ostatních produktů Eurowag. Díky optimalizaci nákladů souvisejících s mýtem a zejména díky snížení administrativní zátěže mohou naši klienti investovat uspořený čas, peníze i prostředky do jiných priorit podnikání. A integrovaná technologie pro prevenci zneužití navíc pomáhá chránit před potenciálními škodami.

Zákazníci mohou platit za dálniční známky také pomocí palivové karty Eurowag. A všichni klienti Eurowag, bez ohledu na svou pozici v distribučním řetězci, pak ocení nepřetržitý přístup k zákaznické podpoře po celých 24 hodin, 7 dní v týdnu (v jejich místním jazyce).

Ať jedete kamkoliv, Eurowag je na cestách s vámi

Palubní jednotky Eurowag s certifikací pro EETS umožňují bezhotovostní platby mýta ve 23 zemích Evropy, v 5 tunelech, na mostě přes Øresundskou úžinu, na mostě přes Storebælt a také na polských dálnicích A1 a A4. Užijte si bezstarostnou jízdu na zpoplatněných silnicích mnoha zemí, jako je Německo, Česká republika, Polsko, Rakousko, Belgie či Maďarsko. Další země se zpoplatněnými silnicemi připravujeme – všechny bude možné stáhnout formou aktualizací na stávající mýtné jednotky.

Ať vás tedy cesty vedou kamkoliv, s Eurowagem vám cesta bude ubíhat snáze a příjemněji!

Stát se naším zákazníkem je tak jednoduché!

Pokud vás efektivní a zjednodušené platby za zpoplatněné silnice v Evropě zajímají více, určitě oceníte, že stejně tak snadné je i stát se zákazníkem Eurowag. Stačí se podívat na naše webové stránky a vyplnit kontaktní formulář – náš obchodní zástupce se s vámi spojí a probere vaše potřeby.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz