Domů » Nejvýhodnější cena povinného ručení v ČR

Nejvýhodnější cena povinného ručení v ČR

od Patrik

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, konkrétně pojištění odpovědnosti z provozu. To znamená, že pokud budete mít sjednané povinné ručení a způsobíte dopravní nehodu, škody způsobené vámi třetím osobám jak na zdraví, tak na majetku, se budou hradit z tohoto pojištění.

Sjednání povinného ručení je jednou z prvních věcí, kterou uděláte po koupi automobilu. Bez povinného ručení byste neměli vyjet vůbec na vozovku, jelikož to může být velmi drahá chyba. Při prodeji vozidla by si kupující strana měla dobře pohlídat plynulost přechodu na nové povinné ručení.

Jak nejvýhodněji sjednat povinné ručení?

Povinné ručení si můžete velmi jednoduše sjednat online i ve své pojišťovně. Poté budete pravidelně platit pojistné. Ceny pojistného se stanovují dle technických parametrů vozidla, ale roli hraje i váha, značka, model či rok výroby, zda jste řidič začátečník nebo profesionál a i to, zda jste někdy a kolikrát způsobili dopravní nehodu.

V České republice nehraje tolik jako v jiných zemích, jestli jste řidič začátečník a jak velký objem má auto, kterému chcete udělat povinné ručení. I u nás se ovšem mladým vyplatí pojišťovat automobily na své otce nebo dokonce dědečky. Například ve Velké Británii může povinné ručení pro mladíka se starým BMW vyjít i na osminásobek ceny vozu.

Allianz – nejspolehlivější povinné ručení

Allianz patří k největším pojišťovnám v tuzemsku a má pod sebou téměř milión povinných ručení. Allianz si ovšem klienti nepochvalují především příznivé ceně, ale kvitují především dobré služby, plnění i vysoké limity plnění.

Na nedostatečné krytí od pojišťoven doplatilo již mnoho lidí, kteří museli škody hradit ze svého. Způsobili škodu v řádech desítek milionů korun a pojišťovna od toho dala ruce pryč. Allianz poskytuje krytí až do částky 200 miliónů korun.


Jaká je další výhoda povinného ručení?

Při sjednání povinného ručení získáte kromě samotné ochrany a pojistného krytí i asistenční služby, které se vám budou hodit při poruše auta na cestě a také právní služby, které vám pomohou v případě nehody. Sjednejte si povinné ručení online a získejte slevu na ceně povinného ručení.

Kde hledat nejlevnější povinné ručení?

Největším a nejznámějším porovnávacím jaksi měřítkem povinných ručení je ePojisteni.cz, kde si online srovnáte všechny možné varianty a můžete si tak vybrat nejlevnější povinné ručení na trhu nebo vybírat podle jiných parametrů. Uživatelé si často na ePojisteni.cz vybírají pojišťovnu AXA, která má nejen příznivou cenu při sjednání povinného ručení, ale také poskytuje svým klientům včasné a férové plnění.

Srovnání povinného ručení 2020

Když chcete nejlevnější povinné ručení, tak zadejte parametry na ePojisteni.cz a vyčkejte do zavolání operátora. Zde si můžete vybrat nejvýhodnější variantu a poslat si jí do mailu. Operátor call centra Vás bude tlačit do co nejrychlejšího podepsání, ovšem pokud vyčkáte a následně napíšete pojišťovně, kterou Vám ePojisteni.cz vybralo, tak můžete získat ještě lepší cenu.

Pojišťovny totiž platí za doporučená a uzavřená povinná ručení přes ePojisteni.cz nemalé částky. Takto se dá díky finanční gramotnosti trochu vychytrale ePojisteni.cz obejít.

Články, které stojí za přečtení: