Domů » V čem podnikat a vydělat peníze 2019!

V čem podnikat a vydělat peníze 2019!

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
V čem podnikat - plán

V čem začít podnikat a jak podnikáním vydělat slušné peníze? Ano, tak tuto otázku si v České republice i po celém světě klade každý den mnoho lidí.

Podnikání by mělo být především o tom, dělat to, v čem jsem dobrý a čemu rozumím. Mnoho chytráků se pustilo do podnikání v oborech, kterým nerozuměli a ani je to vlastně nebavilo. Chtěli jen jedno, peníze a úspěch.

Pokud hledáte konkrétní tipy a podnikatelské nápady, tak můžete přeskočit první polovinu článku s obecnými radami.

Podnikání by mělo plnit sny.

V čem začít podnikat aneb Nápady na podnikání

Univerzální rady v čem a jak začít podnikat jsou sice krásné, ale nebudou nejspíše přesně reflektovat Vaší odbornost a Váš zájem.

Dovolil bych si ještě tyto dvě nejzásadnější proměnné prohodit a upřednostnit zájem před odborností, jelikož proměnit koníček ve svoji práci je možná opravdu tím největším přínosem podnikání.

1. Zájem

2. Odbornost

Realizace snů je v podnikání motorem pro podnikatele vizionáře. Jedním takovým je Elon Musk, který více přemýšlí, kam lidstvo jeho inovace a produkty posunou místo finančních přínosů.

„Chtěl bych umřít s vědomím, že před sebou má lidstvo světlou budoucnost.” 

Elon Musk

Historie ukázala sílu vizionářů a jejich myšlenek. Peníze berou pouze jako instrument k uskutečnění svých záměrů. Tito jedinci realizující své sny mají na podnikání velice specifický úhel pohledu.

I na menším měřítku má mnoho lidí vlastnost, že pokud si v podnikání realizují své sny a dělají to, co je relativně baví, tak jsou schopni pracovat více hodin a s větší radostí. Rozvíjet svojí firmu nebo firmu někoho jiného je zásadní rozdíl, který působí na celý pracovní proces, nadšení a uvažování.

Nápady na podnikání jsou již vybrané!

V dnešní době? Rozhodně ne! Každý den na světě někdo vymyslí něco inovativního nebo rozjede skvělé podnikání!

V ČR je již největší koncentrace eshopů na světě, avšak stále nové eshopy vznikají a vytlačují klasické kamenné obchody. Toto je fakt, znalost trendu. Neznamená to ovšem, že nelze rozjet úspěšný eshop nebo kamenný obchod. Obojí má na trhu místo, jen je důležité si zjistit úskalí obojího.

3. Nápad

4. Provedení

Můžete si bez znalosti prostředí otevřít eshop, ale nemůžete v konkurenci čekat úspěch. Musíte dychtit a snažit se být lepší, kvalitnější, lákavější. Provedení podnikání Vás odlišuje od konkurence.

Výhodou a nevýhodou v podnikání je, že nemusíte nikomu ukazovat Váš strukturovaný životopis a ani nemusíte jít na vstupní pohovor. V podnikání Vás totiž čeká mnohem těžší zkouška: Uživit se a poplatit náklady spojené s podnikáním.

V čem podnikat: Konkrétní tipy a nápady na podnikání

Pokud tápete a nevíte, co máte dělat, tak zkuste jedno z těchto odvětví.

Internet a online prostor otevřel nové generaci neuvěřitelné možnosti, které předchozí generace neměla. Online je součástí již téměř každého byznysu a právě ty největší pohádky typu Amazonu, Googlu či Facebooku se odehrály na webu.

Amazon, Google i Facebook změnili pravidla hry. To začínající podnikatel většinou přímo nechce, pokud není vizionář. Podívejte se na následující tipy a oblasti vhodné pro podnikání.

Další dimenzí spojenou s internetem je globalizace. Svět je dnes globální vesnice a nikdy nebylo tak snadné začít podnikat na druhé straně světa jako dnes.

Když Phil Knight rozjížděl firmu NIKE, tak musel cestovat do Japonska, aby zajistil výrobní kapacity. Ve srovnání s dnešní dobou měl podmínky značně složitější. Dnes by se tyto operace daly zajistit při podnikání z domova či firmy.

Podnikání na internetu

V čem dnes začít podnikat a v čem se vyplatí podnikat? Čistě internetový byznys je velmi lákavou formou. Lze rozjet business s nízkým kapitálem a bez konkrétních výrobků. Forem internetového podnikání je mnoho. Důkladně jsou popsány v článku: Jak vydělat na internetu? V USA i u nás se snaží mnoho jedinců podnikat přeprodáváním levných výrobků z Číny. Někomu se daří, ale drtivá většina provozovatelů těchto eshopů zavírá po roce fungování.

Online marketing se stal na všech frontách potřebným oborem. Začít podnikat v online marketingu můžete klidně i při škole, jestliže Vás tento obor baví. Mnoho firem chce rozjet online marketing, ale nemají velký rozpočet, takže dají šanci levnějším podnikatelům. Pracovních pozic je v tomto širším oboru mnoho: SEO manager, copywriter, PPC manager nebo správce sociálních sítí.

internetové podnikání
Prodej a vlastní eshop

V těchto profesích často můžete podnikat z domova nebo jako takzvaný internetový nomád. Nepotřebujete fyzicky sedět v práci a téměř vše řešíte přes PC a vysokorychlostní internet. K internetovému marketingu se lidé často dostávají postupně jako přivýdělek z domova při studiu či při zaměstnání. Mnoho z nich to pohltí a po několika měsících se tomuto oboru zcela oddají.

Programování

Programování je dnes již velmi široký obor, který zastřešuje celou řadu programovacích jazyků a technik. Jedno tento obor ovšem propojuje a to je poptávka po programátorech všeho druhu a všech kvalit. Velké firmy opravdu nešetří financemi ani benefity při náboru nových a udržení kvalitních programátorů.

Začít se vzdělávat v programování může téměř každý, kdo má k tomu alespoň elementární vlohy a logické myšlení. Co bude profese budoucnosti a v čem začít podnikat nebo se vzdělávat? Programování je velmi žhavým tipem, ovšem ne všichni tuto náročnou práci mohou dělat nebo v tomto oboru dokonce podnikat.

Výhodou programování je, že můžete začít zcela bez peněz či většího kapitálu. Můžete jednoduše prodávat ze začátku svojí práci. Na českém trhu chybí stovky programátorů.

Komu se vyplatilo podnikat v programování? Například miliardáři Vladimíru Kovářovi a jeho firmě Unicorn.

Obchod, přeprodej

Již před 4000 lety fungoval v Babyloně obchod na vysoké úrovni. A kdo byli obchodníci? No především ti nejbohatší ve společnosti.

Úrok a splátky se také brzy staly běžnými nástroji obchodu a obchodníků. Ve středověku nebylo neobvyklé, když obchodníci půjčovali i samotným panovníkům. Pokud máte obchodního ducha a dokážete přesvědčit ostatní ke koupi, tak je obchod právě pro Vás. Obchod ve 21. století šlape více než kdykoliv předtím. Nyní navíc díky internetu a globalizaci můžete obchodovat se vším a všude!

Služby

Vyspělá ekonomika se pozná tak, že má vysoké procento HDP ve službách. My takovou ekonomiku máme, a proto v ČR mohou fungovat například hotely pro psy nebo nehtová studia. Kdo by si tento druh podnikání ještě před několika lety dokázal představit.

Nemusíte umět až zas tak dobře predikovat vývoj trhu. Stačí se podívat do vyspělejších zemí a zkusit přijít s něčím, co v té zemi je a dobře funguje. Třeba již i tuzemský trh je na tuto službu připraven.

Mnoho žen si vysní kavárnu a mnoho mužů si naopak vysní hospodu. Jen malé části se sen splní dle představ.

Řemeslo

Řemeslníků je zoufale málo, avšak jejich platy jsou velmi dobré. Zedníci si dnes s přehledem vydělávají více než administrativní pracovníci v korporátní i státní sféře. Dobrý řemeslník si může s brigádníkem vydělat v pohodě dvojnásobek průměrného platu.

V ČR žijeme v omylu, že na řemeslo jdou jen lidé, kteří nejsou ve škole dostatečně bystří. Tento omyl vštěpovaný ve škole vygradoval do situace, kdy je velmi obtížné kvalitního řemeslníka sehnat.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz