Domů » Nikol Prokešová: Baví mě propojení tvůrčí a manažerské práce

Nikol Prokešová: Baví mě propojení tvůrčí a manažerské práce

autor Patrik Pilous
0 komentářů
Nikol prokešová

Z rozhovoru s Nikol je cítit silná cílevědomost. Pokud člověk chce, tak lze propojit rodinu, práci i kariérní rozvoj. Zkrátka ráda hledá řešení místo problémů. Nikol také prozradila, že hlavní trendy oboru vnímá spíše negativně.

Nikol, jaký je tvůj klíčový faktor úspěchu?

Jsem hodně pracovitá a kladu na sebe vysoké nároky. Sebedisciplína je u mě na prvním místě. Velké nároky mám i na lidi, se kterými spolupracuji. Uznávám, že to se mnou někdy nemusí být úplně příjemné, ale jsem velký puntíčkář a výsledek vždycky stojí za to. Člověk musí mít sny a pro mě jsou sny hlavní motivací a klíčem k úspěchu. 

Jaká pracovní zkušenost pro tebe byla nejzajímavější?

Z každé pracovní  příležitosti jsem vždycky vyčerpala absolutní mnoho zkušeností a obohatila jsem se o nový pohled. Samozřejmě nejvíce mě baví práce tvůrčí – ať už televizní dramaturgie, která mě nesmírně obohatila, tak potom i divadelní režie. Nejlepší ale pro mě je spojit tvůrčí práci s tou manažerskou, protože myšlením a způsobem fungování jsem spíše manažer. Proto je mi velkou ctí být už rok výkonnou ředitelkou divadla Royal na pražských Vinohradech. 

Všechny své zkušenosti, které jsem nasbírala mohu momentálně využít jako mediální kouč, motivátor nebo lektor rétoriky. 

Co pro tebe byly přelomové mezníky v životě i v podnikání?

Rozhodla jsem se být velmi brzy maminkou a proto pro mě byl přelomový mezník narození mého syna a později i dcery. A protože jsem hodně pracovitá bylo jasné, že budu jednou z těch maminek, po vzoru zahraničních manažerek, která musí totálně ovládnout svůj čas natolik, aby byla dobrou mámou a přitom pracovala na své kariéře. 

Jaké máš nejsilnější stránky? A na čem si myslíš, že je třeba ještě pracovat?

Myslím si, že jsem přirozenou autoritou pro své okolí. Umím dobře argumentovat, diplomaticky řešit situace a mojí silnou stránkou je i obchod, protože jsem dobrým rétorem a mám obchodního ducha. 

Mojí slabou stránkou je, že někdy chci hodně věcí najednou a chci je hned. Postupem času jsem se naučila být trpělivější, ale když si něco umanu, je to se mnou těžké. Také o sobě vím, že jsem hodně empatický člověk a proto se dost často trápím věcmi, které bych měla dávno hodit za hlavu. 

nikolo prokešová srub

Jaké jsou tři hlavní trendy tvého oboru?

Mám pocit, že trendy v oborech, kterým se věnuji nejsou úplně můj šálek kávy. Na divadle je to například civilismus, který neuznávám, protože miluji starý herecký grunt.

V té manažerské rovině je stále ještě trendem, že dobří obchodníci jsou spíše muži, s čímž také nesouhlasím.

A co se mluveného projevu týče, jsou trendem amerikanismy. Tento trend jsem totiž schopna přijmout pouze od člověka, který ovládá skvěle český jazyk, je výborným rétorem a proto si občas může dovolit zpestřit rozhovor nějakým tím cool slovíčkem. 

Jaké sociální sítě používáš a koho bys doporučila sledovat?

Samozřejmě, že i do mého volného času zasahují sociální sítě. Bohužel musím konstatovat, že například na Instagramu nacházím spíše inspiraci než zajímavé myšlenky, pro ty si chodím na Twitter. Jsem žena a zajímá mě móda, proto jsou pro mě inspirací především zahraniční účty různých blogerek. Jejich prezentace je často velmi elegantní a propracovaná. 

Jakou investici do 1000 Kč považuješ jako nejlepší a jakou celkově?

Vždycky jsem chtěla mít krásný dům a myslím si, že je to nejlepší investice. Vytvořit zázemí pro svoji rodinu a zároveň vybudovat jistotu pro své děti. Celkově si myslím, že investovat do nemovitostí je skvělá volba. A pokud jde o ty drobné investice, tak někdy stačí člověku málo, aby si udělal radost.

Také jsem přesvědčena o tom, že radost a úsměv na tváři nás drží nad vodou v těch nejhorších dobách. Proto si kupte cokoliv na co máte chuť, co máte rádi nebo potěší vaše blízké. 

Jaké máš denní rituály/návyky, které bys doporučila a jakých se naopak chceš zbavit?

Vstávám velmi časně ráno a nejvíc své práce udělám dopoledne. Výhodou je, že když ráno ostatní spí, tak vás nikdo neruší. Navíc máte pak odpoledne volné. Čeho bych se ale chtěla naopak zbavit je moje nechutenství k jídlu při velké pracovní zátěži. Pro samou práci si večer uvědomím, že jsem celý den nic nejedla a někdy to druhý den doháním. Ale pracuji na tom. 

Co bys vzkázal/a svému mladšímu já?

Nebuď tak hubatá! Zvolni! Když nejde o život, nejde o nic! 

Stručné odpovědi:

1/ Nejoblíbenější citát?

„Blb je nezničitelný, zepředu i zezadu se čte stejně.“  Jan Werich.

2/ Nejoblíbenější aplikace?

Pinterest.

3/ Kniha, která tě v životě nejvíce inspirovala?

Životopis Fridy Kahlo. 

4/ Kolik hodin průměrně denně pracuješ?

Záleží na druhu práce. Když natáčím, tak klidně 20. 

5/ V kolik hodin chodíš spát a kdy vstáváš?

Vstávám v 5:00-6:00 a chodím spát tím pádem brzy. Obvykle okolo 21:00.

Pokud se Vám tento rozhovor líbil, tak můžete pokračovat také na rozhovor s Klárou Kloudovou nebo Dagmar Morozovou.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz