Domů » Poslat děti na angličtinu, nebo je raději učit sami?

Poslat děti na angličtinu, nebo je raději učit sami?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
vzdělání angličtina

Bez angličtiny se dnes nikdo neobejde. Školní výuka bohužel občas pokulhává, především poslední dva roky kvůli pandemii. Pokud chcete mít jistotu, že vaši nejmenší budou anglicky mluvit jako když bičem mrská, musíte s nimi angličtinu pilovat i doma. Ovšem nebylo by lepší poslat je na nějaký kurz? V následujícím článku se podíváme na to, zda se vyplatí děti učit doma svépomocí nebo je na lekce někam poslat.

Je lepší učit děti doma, nebo je svěřit do rukou profesionálů?

Učit děti doma má své výhody. Například ušetříte. Máte nad nimi dohled. A strávíte čas navíc spolu. Jenže tak jako to má plusy, má to i spoustu mínusu. Sice ušetříte za kurz, ale i tak musíte nakoupit učebnice a výukové pomůcky. Nemluvě o času, který musíte do výuky dětí investovat. Ten byste přitom mohli věnovat práci, domácnosti nebo mladšímu sourozenci.

Ještě jeden problém to celé má. Ač máte sebelepší úmysly, bohužel nedisponujete znalostmi a zkušenostmi profesionálního lektora. Ten ví, jak výuku vést, jak pomoct v případě, že něco nejde a poradí si i s tím, jak děti v hodinách zabavit, tak aby udržel jejich pozornost.

Pravdou však je, že lekce angličtiny v jazykových centrech jsou poměrně drahé. A děti do nich musí docházet. Ne všichni můžeme nebo chceme posílat své nejmenší přes půl města bez dozoru, případně je na kroužek vozit autem. Naštěstí má tato situace šikovné řešení. Vyzkoušejte online výuku!

Angličtina online – trend současnosti

Jak se naučit anglicky? Hezky pěkně z pohodlí domova. Ale v online prostředí! Online lekce jsou skvělé v tom, že se k nim můžete vrátit i potom, co hodinu „odpracujete“. Takže když něco dítě hned na první dobrou nepochytí, není problém si látku zopakovat.

Na jedno zakoupené členství se navíc mohou učit všichni sourozenci. Za kurzy se platí ročně, měsíčně, po semestru, ale i jednorázově. Právě jednorázové kurzy zaplatíte jen jednou a potom už máte doživotní přístup.

Je skvělé, že se mohou děti učit doma. Máte nad nimi dohled a nemusíte se bát, až se budou vracet večer samy autobusem. Online angličtinu si ale mohou vzít i na dovolenou nebo na chatu k babičce. Stačí připojení k internetu a chytrý telefon nebo tablet. Většina online kurzů angličtiny dnes nabízí přístup nejen z počítače a notebooku, ale právě i skrze aplikace v chytrých zařízeních.

Jak vypadá výuka online angličtiny pro děti?

Stejně jako ve škole nebo v jazykové škole, i zde hodiny stojí na čtyřech základních pilířích výuky jazyka. A těmi jsou:

·        psaní,

·        poslech,

·        čtení,

·        mluvení.

Odborníci zjistili, že když hodiny obsahují všechny čtyři složky, výuka je nejefektivnější a látku si žák skutečně zapamatuje. Na čtení a psaní online kurzy staví. Ovšem nemusíte se bát, že by se děti nudily. Online kurzy jsou totiž interaktivní a plné zábavných úkolů, které připomínají hry. Takže ratolesti často zcela zapomenou na to, že jde o nějakou povinnost a berou to jen jako zábavu.

Ale pozor. Potomek musí nejen číst a studovat, ale hlavně mluvit, a učivo si tak rovnou zkoušet v praxi. Dá se při hodinách online angličtiny mluvit? Samozřejmě, že dá. Většina aplikací pro online výuku angličtiny nabízí lekce, během kterých žák mluví a robot potom vyhodnocuje, jak dané věty formuluje a zda správně vyslovuje.

Nakonec i poslech je důležitou součástí. Výuku angličtiny u děti můžete podpořit například i tak, že jim seženete audioknihy v cizím jazyce. Některé kratší příběhy mohou být součástí online výuky, ovšem audioknihy může vaše ratolest poslouchat i během volného času. Například při cestě hromadnou dopravou nebo před večer před usnutím. Čím více budete své nejmenší angličtině vystavovat, tím rychleji se ji naučí.

Přečtěte si také o tom, jak se naučit anglicky doma nebo o tipech na anglické podcasty o osobním rozvoji.

Existují bezplatné online kurzy angličtiny?

Ano, existují. Ovšem většinou nejsou tak dobře propracované jako ty zpoplatněné. Systém výuky je spíše nahodilý a neobsahuje všechny čtyři důležité složky. Navíc bezplatné aplikace s angličtinou přímo pro děti, které jsou opravdu kvalitní, je téměř nemožné najít. Doporučujeme proto raději zvolit placenou verzi, které někdo věnoval potřebný čas a dal si na ní záležet.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz