Domů » Luxusní chytré hodinky vám pomohou uspět v práci i v životě

Luxusní chytré hodinky vám pomohou uspět v práci i v životě

autor Laura Panská
0 komentářů
chytré hodinky pulsmetry.cz

Víte, o jaké zboží byl mezi Čechy v roce 2020 a v roce 2021 rekordní zájem? Možná už tušíte správně, že se jednalo o takzvanou nositelnou elektroniku v čele s chytrými hodinkami. Chytré hodinky ostatně podle Eurostatu v roce 2020 používalo 35 % Čechů, tedy 2,8 milionů lidí. Proč byste si i vy měli pořídit luxusní chytré hodinky?

Proč mít chytré hodinky? Důvodů je hned několik 

Jedním z důvodů, proč si Češi v době pandemie tolik oblíbili sportovní hodinky, byla skutečnost, že chtěli sportovat i navzdory zavřeným posilovnám a fitness centrům. Chytré hodinky totiž umožňují změřit sportovní výkony a jsou také skvělou motivací k pohybu. Díky chytrým hodinkám budete mít přehled o tom, kolik kilometrů jste ušli, kolik kalorií jste spálili a také jak dlouho jste sportovali. Některé chytré hodinky navíc měří tepovou frekvenci a sledují délku a kvalitu vašeho spánku. Umí toho však ještě více. 

Přehled o čase i o počasí

Co by to bylo za hodinky, kdyby vás neinformovaly o čase? Kromě ukazatele času a data většina chytrých hodinek disponuje také kalendářem a kalkulačkou a některé modely podporují i předpověď počasí pro zvolené město.

Propojení s telefonem

Díky chytrým hodinkám budete mít dokonalý přehled o tom, kdo vám píše a volá. Hovory můžete také přímo na některých hodinkách přijímat, protože mají zabudovaný mikrofon a reproduktor a můžete i odpovídat na zprávy. Na hodinky vám také samozřejmě budou chodit notifikace z aplikací. Všechny potřebné informace tak budete mít doslova při ruce.

Zabezpečení telefonu

Stává se vám, že pravidelně hledáte telefon? Pak jistě oceníte, že ho hodinky budou hledat za vás. Stačí spustit aplikaci určenou k hledání telefonu. Některé chytré hodinky vás navíc upozorní na to, že jste se vzdálili z dosahu svého telefonu.

Pouštění hudby

Především během sportovních aktivit oceníte, že chytré hodinky umožňují ovládat hudbu z mobilního telefonu. Na hodinkách tak budete moci jednoduše hudbu zesílit nebo ztlumit a také přepínat písničky.

Chytré hodinky pro každou příležitost 

Při výběru můžete narazit na několik typů chytrých hodinek. Často se setkáte s rozdělením na stylové, sportovní, outdoorové a univerzální chytré hodinky. Pojďme si tedy jednotlivé typy ve zkratce přiblížit.

Stylové chytré hodinky

I chytré hodinky můžou nabízet řadu praktických funkcí a zároveň skvěle vypadat. Důkazem jsou stylové dámské a pánské chytré hodinky, z nichž některé jsou takřka k nerozeznání od klasických hodinek. Své využití tak najdou jak při sportovních činnostech, tak při každodenním nošení.

Sportovní chytré hodinky

Jak už název napovídá, tyto hodinky jsou primárně určeny k zaznamenávání sportovních aktivit. Některé modely chytrých sportovních hodinek jsou vybaveny GPS senzorem a zvládají i pokročilejší měření. Sportovní hodinky často také disponují transflektivním displejem, díky kterému jsou dobře čitelné i na slunci.

Outdoorové chytré hodinky

Vysokou odolnost i za těch nejnáročnějších podmínek garantují outdoorové chytré hodinky, které jsou vytvořeny na míru všem milovníkům horské turistiky a dalších venkovních dobrodružství. Tyto hodinky se vyznačují robustním designem a disponují celou řadou praktických funkcí, ať už je řeč o barometru, kompasu nebo rychloměru.

Univerzální chytré hodinky

Pokud hledáte hodinky, které nabízí všestranné využití, vybírejte z univerzálních modelů, které jsou vhodné jak na sport, tak i na každodenní nošení.

Luxusní chytré hodinky pro náročné 

Pod pojmem luxusní chytré hodinky se ukrývají chytré hodinky, které vynikají svou kvalitou i množstvím funkcí. Obvykle platí, že čím jsou hodinky dražší, tím více funkcí nabízejí, jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů, které jsou vysoce odolné, a v neposlední řadě se můžou pochlubit větší výdrží baterie. 

Mezi funkce luxusních chytrých hodinek, které u levnějších modelů budete hledat jen stěží, patří například integrovaný přehrávač hudby, solární nabíjení pro prodloužení výdrže baterie nebo třeba vodotěsnost.

Jak vybrat hodinky, které splní vaše očekávání?

Při výběru chytrých hodinek byste se měli řídit zejména třemi parametry. Vybírat byste měli podle telefonu, se kterým se mají propojit, podle funkcí, které mají mít, a v neposlední řadě podle preferovaného stylu.

Kompatibilita s telefonem

Základem je bezesporu pořídit si hodinky, které je možné propojit s mobilním telefonem. Právě propojení se smartphonem je totiž jedním z největších benefitů chytrých hodinek. Chytré hodinky tedy vybírejte podle operačního systému telefonu, dnes se běžně používá operační systém Android a operační systém iOS telefonů iPhone značky Apple.

Funkce chytrých hodinek

Dalším důležitým faktorem je, jaké funkce chytré hodinky nabízejí. Těch může být opravdu nespočet, rozhodovat byste se proto měli podle toho, na co hodinky budete primárně využívat a které funkce jsou pro vás nezbytné.

Styl chytrých hodinek

V současnosti jsou na trhu k dostání hodinky v různých provedeních. Vybrat si můžete z nespočtu barev, materiálů řemínku a také stylů. V nabídce jsou hodinky v ryze sportovním designu, ale také elegantní hodinky, které unosíte i během dne. Záleží tedy jen na vás, který styl preferujete.

Chytré hodinky jsou skvělý dárek 

Rozhodli jste se, že luxusními chytrými hodinkami obdarujete své blízké? V tom případě je rozhodně dobré zjistit si, jak a dokdy se dají hodinky vyměnit. Ne vždy se totiž dokážeme dokonale trefit obdarovanému do vkusu.

Chcete to nejlepší? Chytré hodinky značky Garmin nemají konkurenci 

Jedním z nejznámějších výrobců chytrých hodinek je značka Garmin, v jejímž sortimentu najdete i luxusní modely. Cena nejlevnějších hodinek Garmin se pohybuje okolo 2 500 Kč, luxusní chytré hodinky Garmin pořídíte od 25 000 Kč a výš. Vyšší ceny jsou však zárukou vysoké kvality a pokročilých funkcí, které ocení nejen sportovci.

Funkce luxusních hodinek na sport Garmin

Některé hodinky Garmin nabízejí kromě standardních funkcí také plavecké funkce a speciální taktické funkce, mezi něž patří například podpora systémů pro noční vidění nebo dvojí zobrazení souřadnic a režim utajení. Oblíbené jsou modely se solárním nabíjením a odolným safírovým sklem

Mezi další funkce těchto hodinek patří zobrazení map, vestavěný hudební přehrávač a řada z nich podporuje také bezkontaktní platby Garmin Pay. Za zmínku stojí také výdrž baterie, která může být v režimu chytrých hodinek až 50 dní. Některé chytré hodinky Garmin jsou dokonce dodávané spolu s nabíjecí čelovkou a snímačem tepové frekvence.

Luxusní chytré hodinky jsou investicí, která se vám rozhodně vyplatí. Nejenže díky nim budete mít přehled o svých sportovních aktivitách, ale také vás budou k pohybu motivovat a v neposlední řadě vám budou usnadňovat a zpříjemňovat každodenní život.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz