Domů » Pracovní motto: Jak se motivovat do práce?

Pracovní motto: Jak se motivovat do práce?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
práce, pracovní nasezení

Potřebujete pořádně nakopnout do práce? Motivace je určitě důležitým aspektem k dobře odvedené práci, proto vám přinášíme motta, která vám dodají sílu překonat nechuť.

Proč nejste motivovaní k práci?

To, že se vám nechce do práce je čas od času normální. Pokud to ale trvá déle, asi byste se měli zamyslet nad tím, co vaši demotivaci způsobuje. V České republice je standardem si vybírat práci, která nás nebaví, ale přináší alespoň nějakou obživu. Na tento stereotyp rovnou zapomeňte. V dnešním světě je plno možností, jak si najít práci, která vás bude bavit, ale zároveň vám i vydělá, a často ne zrovna malý obnos. Uvědomte si, v jakém oboru byste chtěli pracovat, a tam směřujte svojí pozornost. Nechte se zaměstnat nebo podnikejte, je to na vás. V žádném případě se ale nevzdávejte svých snů a dělejte, co vás baví, bez ohledu na názory ostatních.

Jestliže ale máte práci, která vás naplňuje, musíte hledat důvody jinde. Je možné, že pracujete příliš a začínáte být přepracování, což má za následek to, že chce vaše tělo odpočinek. Pracujete s lidmi? Možná trpíte syndromem vyhoření, který bývá právě nejvíce spojen s prací s lidmi. V tom případě byste měli zvolnit, možná si vzít volno a oprostit se od práce. Nezapomínejte na osobní hygienu, která spočívá v žití života mimo pracovní dobu – kamarádi, přítel/kyně, zábava a volný čas. Soustřeďte se na sebe a své potřeby, abyste se dali zpátky do pohody.

Pracovní motta

Přečtěte si níže vypsané citáty, které vám pomohou najít zpět motivaci, kterou jste ztratili. Kromě toho vám možná pomohou s rozhodnutím vaší další cesty.

Amatéři sedí a čekají na inspiraci, zbytek nás se prostě zvedne a jde pracovat.“

Nikdy se nevymlouvejte na to, že není správný čas či příležitost. Pokud něco opravdu chcete udělat, prostě to uděláte. Chcete si založit firmu, ale máte pocit, že ještě nejste připraveni? A kdy budete? Jděte do toho (samozřejmě s rozmyslem) a splňte si svůj sen. Kouzlo, kdy se sen mění v realitu je v rozhodnutí.

Za prvé, dívejte se nahoru na hvězdy, a ne dolů na nohy. Za druhé, nikdy nepřestaňte pracovat. Práce vám dává smysl a život je bez ní prázdný. Za třetí, pokud budete mít štěstí a najdete lásku, pamatujte, že je tam, a nikdy ji nezahoďte.

Je jasné, že když se budete bát a nebudete si věřit, nic se vám dařit nebude. Nechte energii proudit a soustřeďte se na to pozitivní. Chcete lepší práci? Pak si neříkejte, že by vás nejspíš nikam nevzali, když jste to ani nezkusili. Miřte vysoko, jedině tak se budete posouvat.

Jestliže nemáme povinnost ráno vstát a jít do práce, pak se ocitáme v nebezpečí, že nás ovládnou fantazie a emoce.

Práce se na dost dlouhou dobu stane smyslem vašeho života, proto byste si měli dobře rozmyslet, co budete dělat. Někteří lidé jsou bez práce dokonce ztracení a nevědí co se svým životem, což samozřejmě také není nejlepší. Měli byste se mimo práci věnovat vašim koníčkům a užívat si čas s lidmi, na kterých vám záleží.

,,Jediná cesta, jak opravdu začít, je přestat mluvit a místo toho konat.

Častá chyba většiny, která chce změnu, je ta, že ji neudělají. Neustále si stěžují, ale nic neudělají, ve většině případů mají strach. Tento strach vám ale může zničit život. Buďte silní a vydejte se správným směrem, i když to bude znamenat opuštění práce, kterou děláte 10 let. Změna je život.

možnost volby práce
Každý z nás má možnost si vybrat, jak se bude cítit a co bude dělat

,,Pesimista vidí v každé příležitosti překážku. Optimista vidí každou překážku jako příležitost.

Abyste se v životě dočkali toho nejlepšího, nesmíte si zavírat dveře před nosem. Každý den je pro vás přichystáno několik situací, které můžete využít jako příležitost a posunout se, nebo se jich zaleknout a vidět je jako překážku. Od čeho vlastně překážky jsou? Přece od toho, aby se překonávali. Záleží jen na vaší perspektivě. Co je pro jednoho překážka, je pro druhého příležitost.

,,Ať už si myslíš, že to dokážeš, nebo že ne, máš pravdu.

Naše vnitřní nastavení dokáže mnohé. Pokud věříte, že něco nedokážete, automaticky se tak stane. Jak by se to také mohlo povést, když tomu nedáváte ani malou naději. Některé věci jsou tak jednoduché, jen si je stačí uvědomit.

,,Za rok si budete přát, abyste bývali začali dnes.

Jak byste asi dnes žili, kdybyste se tenkrát rozhodli jinak.. Přemýšleli jste nad tím někdy? I malá rozhodnutí činí velké změny v našich životech. Představte si, že to, co víte dnes, byste věděli před rokem. Všechny znalosti byste využili už tenkrát, kde byste asi dnes byli? Ale nezoufejte, přítomnost je jen jedna a je klíčová, proto udělejte nyní to nejlepší, co můžete a neztrácejte čas.

,,Zjistěte, co vás nejvíc naplňuje a potom sežeňte někoho, kdo vám za to zaplatí.

Vydělat si v dnešní době můžete nejrůznějšími věcmi. Vezměte si, že existují lidé, kteří vám vyvěští budoucnost z pouhého pohledu na vás. Trochu šílené, že? A i za to jsou lidé ochotní zaplatit, proč by tedy neměli zaplatit vám za kvalitně odvedenou práci? Jako první tedy hledejte práci, kterou byste chtěli dělat, až poté se zajímejte o odměnu. Pokud podnikáte nebo chcete začít, stanovte si cenu a čekejte na lidi, kteří budou ochotní ji zaplatit.

,,Jediný způsob, jak dělat dobře svoji práci, je milovat to, co děláš.

Poslední motto mluví za vše. Jedině tehdy, kdy pracujete opravdu od srdce, může být vaše práce vykonána tak kvalitně, jak jen to lze. To vy totiž budete chtít, aby byla odvedena dobře, protože vám na ni bude záležet. Je pak radost zaměstnávat takového člověka. Když vás něco baví, automaticky se v tom stanete úspěšní, tak to prostě je.

To by bylo několik citátů, které vám pomohou vydat se pracovat bez znechucení. Pamatujte, že vaše aktuální nálada se odráží na tom, co zrovna děláte. Když půjdete do práce s dobrou náladou, bude se vám dařit a bude vás to bavit, naopak se špatnou náladou se kazí vše kolem. Dobře se tudíž připravte a vykročte pravou nohou.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz