Domů » TOP 11: Jaký zvolit dárek pro přítele?

TOP 11: Jaký zvolit dárek pro přítele?

autor Anna Malá
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Jaký zvolit dárek pro přítele

Nejlepší dárek pro přítele? To je otázka, na kterou není jednoduchá odpověď. Žijeme sice v době, kdy o sebe muži mnohem více pečují, mají více zájmů a podléhají trendům někdy výrazněji než ženy. Avšak najít správný dárek pro partnera je i tak často tvrdým oříškem. Každý má jiné preference a všichni se chceme vyhnout klasickému: “Mmm, moc pěkný, fakt dík.” Pojďte se tedy s námi hlouběji podívat, jak najít ten nejlepší dárek pro přítele.

Dárky pro přítele

Dárky pro muže nabízí řada eshopů. Jak ale najít ten nejlepší dárek? Pro začátek je dobré vědět něco o vašem partnerovi, příteli, bratrovi, zkrátka o kterémkoli muži, kterého chcete obdarovat. Zamyslete se nad tím jestli má nějaké koníčky. Sleduje nějaké účty na sociálních sítích? I díky tomu byste mohli nasbírat inspiraci. Zjistěte jestli sleduje fitness blogery nebo módní blogy a blogery.

Chodí do posilovny? Nechybí mu vybavení nebo doplňky stravy? Jezdí na kole? Věnuje se výpočetní technice? Zaměřte se na to, co o takovém muži víte. Jestli je společenský, jestli se do hloubky zajímá o svůj koníček nebo rád sbírá inspiraci jinde. Každá maličkost vám může pomoci s výběrem toho nejlepšího dárku pro vašeho přítele.

Máte-li dostatek informací, můžete zvolit takový dárek, který bude sedět přímo jemu. Je-li ale dotyčný spíš introvert a ne zcela společenský člověk se zájmy, budete se muset spokojit s nějakým obecnějším dárkem. Takový prezent mu možná neudělá největší radost, ale aspoň ho tím neurazíte. Důležité je proto také vědět, co dotyčný nemá rád. Nemůžete-li mu koupit něco, co ho potěší, dejte mu aspoň takový dárek, který ho neurazí.

“Ať už se to zdá nebo ne, i muži rádi dostávají dárky a mnozí z nich si dobře všímají toho, jakou práci vám výběr dárku pro něj dal.”

Nejlepší dárky pro muže

Jak na ten nejlepší dárek pro muže? Ať už je to dárek pro přítele, kamaráda, příbuzného…pak víte, jací dotyční jsou. Dáváte-li dárek kolegovi nebo někomu, koho příliš neznáte, pak je lepší znát spíše společenské konvence. Pro výběr toho pravého dárku zjistěte:

 • Co dotyčný rád?
 • Co nemá dotyčný rád?
 • Potrpí si na drahé věci a je rád středem pozornosti?
 • Je to spíše introvert co nechce být příliš okatý?
 • Má nějaké zájmy, koníčky?
 • Sleduje sociální sítě, blogery apod?
 • Je to samotář, co si “zaleze s knížkou”?
 • Je to cestovatel, co chce vidět svět?

Ze všeho, co můžete o obdarovaném vědět, si klidně udělejte seznam. Jaký by byl nejlepší dárek pro přítele introverta, co si rád zarybaří? Jistě to nebude opasek od Gucciho, který je právě in, protože ho bloger XY celý měsíc vystavuje na své zdi. Možná vás překvapí, že ani naviják nebo nový vak to nebude. Takový zkušený rybář to vše jistě má a při dnešní nabídce můžete snadno šlápnout vedle. I to je dobré mít na paměti! Pokud má svůj koníček, věci na něj jistě bude mít.

Vhodnější v takovém případě bude, dáte-li mu jako dárek poukaz do rybářských potřeb nebo zájezd za rybolovem, vstupenku na výlov apod. K tomu, jaký je ten, komu dáváte dárek, je dobré také vědět, zda si ke svým zálibám a koníčkům všechny komponenty často pořizuje nebo se v tomhle směru zanedbává.

Důležitým faktorem při volbě “dárku pro něj” je také věk dotyčného. Jiný dárek dáte synovi, jiný manželovi a jiný dědečkovi. I to, zda dáváte dárek příbuznému vám může v ledasčem pomoci. Člověk v rodině, kterého potkáváte více nebo méně často, mluví o věcech, které má rád a po kterých např. touží celý život. Proč mu tedy neudělat radost?!

Pokud si stále nevíte rady, jaký zvolit dárek pro přítele, pak tu pro vás máme několik tipů. Existuje vždycky přeci jen pár užitečných dárků, které neurazí a platí tak nějak pro všechny. Sama příležitost, při které dárek kupujete, vám napoví, co pořídit. Valentýn, narozeniny, vánoce, výročí…..

Dárky pro muže k narozeninám

Dříve obecně platilo, že pokud chcete dát dárek “mužovi”, nešlápnete vedle koupíte-li láhev alkoholu. To už ale v dnešní době neplatí. Spousta mužů podléhá trendu abstinence v zájmu zdraví a pěkné postavy. A velká spousta mužů má pak velmi vytříbený vkus, co se alkoholu týče. A jen získat povědomí o množství a názvech rumů, které jsou na trhu, je “fuška”.

Narozeniny jsou osobnější než např. výročí, kde je více možností. Dárek byl měl odpovídat dané osobě. K tomu vám stačí málo informací. Zda je kuřák, to jistě víte. Zda rád cestuje, to se dá také dozvědět. A zda si potrpí na honosné dárky nebo ne, i to je lehké zjistit, je to na člověku i vidět. Díky těmto málo informacím pak můžete volit mezi:

 • Poukaz na výrobek (Sportovní oblečení, rybářské potřeby, fitness náčiní apod.)
 • Poukaz na službu (Řízení drahého vozu, let, zážitek, adrenalin, kurzy,….)
 • Balení doplňků stravy (vitamíny, proteiny…je to sportovec, nebo starší člověk co uvítá podporu zdraví?)
 • Balení oblíbených nápojů nebo dobrot (nové druhy čokolády pro mlsaly, luxusní značky whiskey pro ty s vytříbených vkusem)
 • Výlet, wellnes pobyt, dovolená (chybí mu čas s drahou polovičkou? vyšlete je oba na cestu, ať si užijí)

Dárky pro přítele k výročí

Tohle je ten moment, kdy se můžete “svézt”. Využít toho, že sháníte dárek pro svou drahou polovičku a “přifařit” se k němu s nějakým pěkný zážitkem apod. Přeci jen je to výročí a proto může být dárek pro něj i dárkem pro ni, tedy pro oba. Někteří muži tak jistě přivítají i to, že varianta společně stráveného času je jistou formou: “Dvě mouchy jednou ranou”.

Výročí je oslavou lásky, tvrdé práce a trpělivosti. Dárek k výročí by tak měl splňovat něco příjemného, milého, co potěší. A především něco společného. Neděkujete mu jen za to, že “on je s vámi”, děkujte si společně za to, že jste to “oba dokázali”. Zkuste proto:

 • Wellness víkend pro oba (Dejte mu najevo, že s ním chcete strávit čas “jen ve dvou”)
 • Masáže pro oba (Zajděte si spolu do sauny, na masáž a uvolněte se)
 • Degustace, večeře (Spojte příjemné s chutným, zajděte si na luxusní večeři a dejte si něco nového)
 • Adrenalinový zážitek pro oba (Jste spolu již dlouho a chce to nějaké to “koření”? Pak zkuste společný bungee jumping, vlna adrenalinu vám možná ukáže skryté báječné stránky vaší drahé polovičky)

Valentýnské dárky pro muže

Stejně jako výročí, i Valentýn může být příležitostí pro oba. Můžete to využít jako šanci strávit čas spolu a vychutnat si romantické chvíli společně. Nicméně Valentýn je svátek zamilovaných a zde možná o malinko více chce dát najevo tomu druhému, že ho milujete. Víte-li dobře, co má rád, je to o to snazší. Zde je možná větší prostor pro kreativitu v osobním a především “odvážnějším” přístupu jak na dárek pro přítele.

 • Vytvořte mu kalendář přímo jen a jen pro něj. V kalendáři místo přírodních scenérií budete vy sama, ve své nejkrásnější podobě. K fotkám můžete přidat vaše společné “hlášky” nebo milostné vzkazy od vás.
 • Dopřejte mu tantrickou masáž, kterou provede vy sama, ve svém “nejlepším kousku”.
 • Dopřejte mu něco, co si z lásky k vám upírá (Je to “horal” a vždycky toužil žít na samotě u lesa, obklopen přírodou? Vezměte ho na víkend do chaty, kde nic víc není a věnujte se sami sobě)
 • Chtěl někdy něco zažít, co není běžné? (Kupte mu lístky na fotbal v Madridu, Odvezte ho na ochutnávku dobrot v Thajsku, Dejte mu vstupenku na koncert Limp Bizkit v Londýně apod.)

Vtipné dárky pro muže

Vtipné dárky jsou tu pro nás v takovou chvíli, kdy “už vážně nevíme co by” a také ve chvíli, kdy dáváme dárek muži v našem okolí. Kamarádovi, kolegovi, někomu ze sportovního týmu apod. Vtipný dárek chcete dát někomu, koho sice znáte, ale není zrovna nic konkrétního vhodného pro něj, abyste mu mohli dát dárek na míru. Nebo také v případě, že nemáte tolik volných finančních prostředků.

 • Velmi oblíbené jsou motivační hesla, nebo vtipná hesla (Trička, ponožky, hrníčky s nápisy)
 • Vtipné obaly (Lihoviny v barelu na benzin, alkohol v krabičce první pomoci, zástěra s nahou siluetou)
 • Něco zábavného pro relaxaci (Je dotyčný sám? Zkuste relaxační mačkací poprsí)
 • Zábava na toaletu (Knížka vtipů na “zkrácení času na toaletě”, mini golf na toaletu)
 • Napodobeniny (hrníček ve tvaru výbušného granátu, nebo nářadí atd.)

Nejlepší dárek pro něj: když je to snadné x když je to nemožné

Jaký je ten nejlepší dárek pro něj? Když o něm víte hodně a rád dostává dárky, pak máte vyhráno už jen tím. Je-li to morous, co nechce nic slavit a “nikdy nic nechce”, pak je to těžší. Zkuste k tomu přistupovat například takto:

 • Dávám dárek 40letému příteli, co sleduje trendy a chystá se na významnou akci: Dám mu poukaz do Bandi ať si pořídí stylový oblek, ve kterém zazáří. Nebo do jiného obchodu s módou a oblečením.
 • Chci dát dárek 65letému otci, který nerad slaví a nic nechce: “Hele tati, v sobotu jsou zabijačkové hody ve městě XY, tak si tam spolu zajedeme, dáme si pivko, já řídím a pochutnáme si.”.

Top 11 Tipů: nejlepší tipy na dárky pro přítele

 1. Poukaz na výrobek
 2. Poukaz na službu
 3. Masáž jen pro něj
 4. Wellnes s jeho drahou polovičkou
 5. Zážitek po kterém touží delší dobu
 6. Kurz na činnost, kterou chce umět
 7. Zájezd spojený s jeho koníčkem
 8. Lechtivé dárky šité jemu na míru
 9. Osobní dárek v rámci partnerského zážitku
 10. Výlet za alkoholem se zajištěním dopravy
 11. Osobní poukaz na týden, kdy nemusí nic dělat, nemá povinnosti a nemluvíte na něj (pro vtipné povahy)

Vybírejte pečlivě, ale s klidem. Nedělejte z toho vědu a nebuďte zoufalí, výběr dárku si užijte. Chcete přeci někomu, koho máte rádi, udělat radost.”

Pokud vás tento článek zaujal, tak si můžete přečíst také o sugar daddy, kteří naopak zasypávání dárky své mladé přítelkyně.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz