Domů » Relax i překonání sama sebe: 6 důvodů, proč vyzkoušet let balonem

Relax i překonání sama sebe: 6 důvodů, proč vyzkoušet let balonem

autor Patrik Pilous
0 komentářů
balón západ slunce

Hledáte únik před každodenními starostmi? Vyrazte do přírody, kde načerpáte novou sílu se s nimi popasovat. A rovnou si krajinu prohlédněte pěkně z výšky. Jaká další pozitiva let balonem nabízí?

Vídáte v letních měsících na obloze horkovzdušné balony? Aby ne, lety balonem jsou v poslední době čím dál oblíbenější. Ať už jako zážitek, kterým si splníte sen, nebo jako zážitkový dárek, kterým uděláte radost rodině nebo blízkým přátelům. Kromě nezapomenutelných vzpomínek ale z letu získáte ještě mnohem více.

mnoho balónů

Kontakt s přírodou a volnost

Lety balonem nám umožňují uniknout z betonové džungle do náruče přírody. Výhled na krajinu, zelené louky, řeky a hory z výšky okolo 50 až 300 metrů může okamžitě snížit stres a vyvolat příjemný pocit svobody. Být součástí něčeho tak velkého a nekonečného nám dovolí na chvíli nemyslet na běžné starosti a problémy.

Relaxace a mindfulness

Balonový let vyžaduje, abychom se na chvíli oddělili od všedních myšlenek a soustředili se na přítomný okamžik. Na podobném principu funguje mindfulness – ten se zaměřuje na plné vědomí o tom, co se děje právě teď. Tato krátká meditativní zkušenost však může mít dlouhodobý pozitivní dopad na naši psychickou pohodu.

Překonání sama sebe

Bojíte se výšek? Konfrontujte se s tímto strachem. Není potřeba jít hned do extrémů a skočit tandem seskok padákem z výšky 4 kilometrů, poklidný vyhlídkový let několik desítek až stovek metrů nad zemí je rozhodně pro začátečníky lepší volba. 

Balonové létání patří mezi ty nejbezpečnější vzdušné zážitky vůbec – pilot bedlivě monitoruje počasí, balon podstupuje pravidelné kontroly a sám pilot toho odlétal už také pěknou hromadu. Překonání strachu z výšek vás odmění posílením sebedůvěry a dobrým pocitem sama ze sebe sama.

Zážitek, který sdílíte s dalšími

Podle zakoupené letenky vás buď čeká privátní let s rodinou či přáteli, případně poletíte s úplně cizími lidmi. V obou případech je zážitek skvělou možností, jak posílit sociální vazby a případně si vytvořit nové.

Získání nové perspektivy

Doslova i obrazně může let balonem změnit naši perspektivu. Z ptačí perspektivy vidíme svět úplně jinýma očima. Tento nový pohled může být metaforou pro to, jak se dívat na své problémy z jiného úhlu a hledat nové způsoby jejich řešení.

Odpojení od technologií

Během letu máte lepší věci na práci, než neustále kontrolovat mobilní telefony nebo sledovat sociální sítě. Díky tomu se aspoň na chvíli odpojíte od online světa a máte možnost soustředit se na přítomnost a reálný svět kolem. Digitální detox v oblacích zní dost dobře, nemyslíte?

Zajímá vás, kde sehnat letenku? Třeba největší československá zážitkovka Adrop.cz nabízí lety balonem po celém Česku i v zahraničí. Stačí si jen vybrat své oblíbené místo.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz