Domů » SMS přání k narozeninám: Jak zaujmout?

SMS přání k narozeninám: Jak zaujmout?

autor JanaMaresova
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
sms zprávy mobil

Je to přežitek nebo mají stále svůj význam a důvod? Jak pomocí SMS přání příjemce skutečně obdarovat? Jak dlouhá SMS vám projde a jak i přací procedury automatizovat. Navíc většina uvedených rad se vám bude hodit i v případě, že místo SMS se rozhodnete použít WhatsApp či Messenger.

Nad čím se zamyslet u psaní SMS přání?

Aby SMS přání k narozeninám skutečně fungovalo jako projev srdečného a autentického vyznání, věnujte pozornost některým zákonitostem. Pomůže vám zamyšlení a zodpovězení si několika otázek.

Co je pro daného člověka typické? Jaké má rád jídlo, pití, barvy. Jaké má zájmy a koníčky? Zda má smysl pro humor a také jaký typ, protože humorná přání mohou pobavit vás, ale dejte pozor, abyste tím poveselili skutečně i vašeho obdarovaného.

V SMS přáních zohledněte váš vztah a vaše společné vzpomínky či zážitky. Tím dodáte na autenticitě přání, zvýšíte jeho pozornost a také důvěryhodnost vašeho záměru.

Zkuste být odvážní a přání k narozeninám okořeňte ojedinělou kuriozitou. Pokud nemáte veršovací kompetence, raději se do rýmů nepouštějte. Mohou působit dětinsky a přehnaně afektovaně. I v této disciplíně platí – méně je více.

Pravidlo: S lichocením nejdál dojdeš, nemusí platit vždy. Jestli jste si jistí, že dobře znáte silné stránky a milé vlastnosti obdarovaného, klidně mu zalichoťte, vyzdvihnete tak jeho jedinečnost.

SMS přání by měla být tak různá a barevná, jako jejich příjemci /Zdroj: pixabay/

Jak vytvořit či vybrat SMS přání k narozeninám pro muže?

Základem je váš vztah k muži, kterému přejete. Jak dlouho se znáte, co máte společné? Kdy jste se viděli naposledy?

Připomeňte oslavenci, co máte společného nebo v čem se doplňujete: „Jsme Jekyll & Hyde už 20 let (Batman a Robin),
pomozte si jakýmkoliv, klidně i filmovým, hrdinou. Dodáte tím váhu vašemu SMS přání a podtrhnete důležitost oslavence
ve vašem životě.

Pravidlo: Pozor, obdarovaného uveďte před onou významnou osobností! Jinak lichotce i důrazu uberete na vážnosti.

Pokud chcete, aby vám příjemce odpověděl, zakončete přání pozvánkou na setkání – udržte linku a pozvání či otázku na setkání formulujte v duchu a stylu znění vlastního přání.

Ať vaše SMS přání pobaví, ohromí a potěší. /Zdroj: pixabay/

Platí to i pro přání k narozeninám pro kamarádku SMS?

Na znění přání si dejte ještě víc záležet! Žena a navíc kamarádka je pozornější, ráda čte mezi řádky a také má dobrou obrazovou fantazii, takže snadno vaše přací sdělení převede do „obrazu, jako živého“.

Slovní či aritmetické hrátky volte obezřetně, ne každá žena, a to ani kamarádka, je štěstím bez sebe, vidět TO číslo černé na bílém. Zaměřte se na společné zájmy a zážitky. Dovolte si být osobní až intimní, ale dávejte pozor, ať přání nevyzní jako flirtovací hláška. Zohledněte emoce a dejte jí je najevo. Takové přání může být vlastně vyznáním vašeho přátelství, projev souznění, souladu a porozumění.

SMS přání kamarádce k narozeninám je stejné, jako pro ni připravit oslavu.

Proto si na něm dejte záležet, je přece vaší kamarádkou a kdy jindy jí vyjádřit, co pro vás znamená. A i když se třeba vidíte často, je SMS přání k jejím narozeninám něco navíc. Detail, který ji potěší.

SMS přání pro kamarádku je stejně důležité, jako její přátelství pro vás. /Zdroj: pixabay/

Je vhodné SMS přání k 50 narozeninám?

Záleží.

Může to být předvoj chystané oslavy. Předvoj osobního setkání, telefonátu či třeba dopisu, pohledu, e-mailu nebo formátu, který umožní obsáhlejší projev vašich citů a pocitů.

Když se s příjemcem hned tak nepotkáte, tak pamatujte, že 50 let je ošemetné číslo, může být předělem v životě, často se trefíme do „krize středního věku“. Opět, zohledněte zájmy a přednosti příjemce! Vyzdvihněte, co už v životě zažil, dokázal a zvládl!

Rozhodně nic nezkazíte, když jej ujistíte, že teď už je vážně dospělý a může dávat moudré rady s nadhledem a přehledem.

Existuje na SMS přání nějaká inspirace?

Existuje mnoho webových stránek, kde najdete již sepsaná přání. Mohou být dobrou inspirací. Klidně si přes vyhledávače zadejte jakoukoliv “hledací formuli”, od vtipných přes jubilejních, oslavných nebo klidně s citáty.

Ale pamatujte, že vaše osobní nasazení bude vidět okamžitě a pokud přání pouze opíšete, tak se to pozná a nepotěší to. Generovaná přání můžete sami snadno odhalit, obvykle se opakují, jsou mnohokrát přeposílaná s drobnými variacemi. Často se vyznačují tím, že mají formu říkanek a někdy až prvoplánových veršovánek.

Když si dáváte tu práci, že svým blízkým a známým píšete SMS přání k narozeninám, dejte do něj kousek sebe.

Tipy a rady pro vaše jedinečné a originální SMS přání

  • 1. SMS přání správně načasujte
  • 2. Usnadněte si psaní
  • 3. Texty si ukládejte

1. Víte, kdy nejlépe SMS přání zaslat?

Berte v úvahu, že nevíte za jakých okolností si obdarovaný vaše SMS přání k narozeninám otevře, přečte a zda bude mít prostor reagovat. Zaslání narozeninové SMS proto dobře načasujte.

💡 Tip: Posílejte svá přátní co nejdříve ráno nebo kolem poledne.

Co dělat, když ve shonu zapomenete a druhý den s hrůzou zjistíte, že jste to prošvihli?
Přání i přesto pošlete! V takových případech se navíc přiznejte, že jste zapomněli a dodejte, že vás to mrzí, pokud je to blízký přítel – nic se neděje, přece vás zná a pochopí to.

2. Usnadněte si psaní přání

Vytvořte si prostor a připravte si SMS přací šablony, kterou můžete kdykoliv použít, jen modifikovat a personifikovat.
Může to být vaše nová rutina, pracujte se SMS přáními tak samozřejmě, jako s diářem. Znění si můžete uložit přímo ke svým kontaktům a budete mít vlastní inspiraci po ruce.

Z psaní přání se pak může stát rituál, který příjemce potěší, a výrazně zlepší váš vzájemný vztah.

3. Texty si ukládejte pro inspiraci i prověření originality

Akronym SMS předpokládá, že přání bude krátké, stručné, ovšem výstižné. Klidně si jej napište na papír a škrtejte nebo
na počítači a zkracujte.

🎓 Zajímavost: Víte, že podle standardů GSM má standardní SMS má 160 znaků? Když použijete diakritiku, pak se mohou zkrátit na 70 znaků! Na internetu najdete stránky, ze kterých můžete posílat SMS zdarma. Nicméně pokud místo SMS využijete jiného poskytovatele, budete to také zdarma a navíc se nemusíte trápit omezeným počtem znaků.

Tak vám, a nejen k narozeninám, přejeme, ať se svým přáním blýsknete!

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz