Domů » TOP 11: Nejúspěšnější profily na Instagramu CZ/SK?

TOP 11: Nejúspěšnější profily na Instagramu CZ/SK?

autor Daniela Adamová
0 komentářů
Instagram, TOP profily

Instagram se stal špičkou a pro mnohé marketingovou platformou číslo jedna. Po boku Facebooku se jedná o jednu z nejoblíbenějších sociálních sítí s největším počtem uživatelů a neustále roste. Na Instagram se přesunuly některé hvězdy, které začínaly například na Youtube nebo jiných platformách, ale také zde vznikly vyloženě instagramové ikony.

Instagram se pro mnohé osobnosti stal jedním z hlavních zdrojů příjmu. Skvělým příkladem je moderátor Leoš Mareš, který si za jeden příspěvek řekne šesticifernou částku. Jestli tedy dumáte, jak vydělat peníze pomocí internetu, tak Instagram je tou správnou platformou, kam můžete projektovat sebe a své know-how. Jaké profily na slovenské a české scéně jsou ty nejúspěšnější a co stálo za jejich úspěchem?

Nejsledovanější profily na Instagramu CZ/SK

Úspěšnost Instagramového profilu můžeme posuzovat hned z několika hledisek, avšak my budeme vybírat profily s největším počtem sledujících, neboli followers, které jsou zároveň úspěšné obchodně. Zaměřili jsme se pouze na tuzemskou oblast instagramerů, kteří působí v Česku na Slovensku, nebo z těchto zemí pocházejí. Data jsou aktuální k červenci 2020.

Pro většinu značek, které hledají influencery, je velmi důležité demografické složení a jejich vliv na sledující. V tomto ohledu je pro Českou republiku právě skvělý již zmiňovaný Leoš Mareš.

TOP 1: David Dobrik

@daviddobrik, 13,1 mil. fanoušků

David Dobrik si na svém Instagramovém profilu vysloužil již více jak 13, 1 milionů followers. Původem je David Dobrik Slovák, avšak už nějakou dobu žije a působí ve Velké Británii, což vysvětluje jeho silnou fanouškovskou základnu ze zahraničí. Právě David je jeden z těch instagramerů, který původně začínal na jiných platformách, konkrétně ovládl Youtube, Tik Tok a Vine. Svoji největší slávu zažil na již zmíněném Vinu.

View this post on Instagram

Happy 4/20/20 😇

A post shared by DAVID DOBRIK (@daviddobrik) on

Podívejte se na fotky nejúspěšnějšího instagramera Slovenska.

TOP 2: Petr Čech

@petrcech, 2 mil. fanoušků

Nejslavnějším Čechem na Instagramu je, kdo jiný než, Čech. Konkrétně slavný fotbalový brankář Petr Čech. Jeho triumf na této sociální sítí je unikátní v tom, že na svém profilu má pouze 200 příspěvků. I na jiných sociálních sítích je Petr Čech poměrně vidět, na Twitteru rád píše o fotbalu, na Youtube zase nahrává videa, jak hraje na bicí. Možná proto si našel tolik fanoušků, spojuje totiž hned dvě cílové skupiny – fanoušky fotbalu a hudby. Petr Čech je navíc velmi uznávanou osobností s všeobecným rozhledem a morálním kreditem. Je velmi oblíbeným u nás, ale snad ještě více v Anglii, kde dlouhá léta působil.

TOP 3: Peter Sagan

@petosagan, 1,7 mil. fanoušků

Peter Sagan patří mezi nejslavnější slovenské sportovce. Jeho sportovní disciplínou je silniční cyklistika a jako první muž v historii vyhrál třikrát za sebou mistrovství světa v silničním závodě.  Peter se na Instagramu nebojí vtipných příspěvků, postuje detaily z příprav na závody i z tréninků. Nutno také dodat, že Peter zaujme i svým charismatem, upřímným vystupováním a skromností.

Peter Sagan vám na Instagramu ukáže zákulisí svých tréninků.

Tak toto byla TOP trojka profilů, které vládnou Instagramu v Česku a na Slovensku počtem svých sledujících, kterých nasbírali opravdu slušné počty. Nyní se však zaměřme, nejen na holé počty followers, ale také na obchodně úspěšné profily. Kteří influenceři mají největší dosah a zároveň se zabývají i placenými spolupracemi s nejrůznějšími firmami? I přesto, že následující profily se netají placenými partnerstvími, jejich fanoušci jsou jim nadále věrní a podporují je. To je důkaz toho, že byznys a osobní přístup se dá spojit. Které profily na Instagramu řadíme mezi ty nejlepší?

TOP 4: Leoš Mareš

@leosmares, 1. mil. fanoušků

Leoš Mareš je první Čech, který žije v Česku a oslovuje primárně české obecenstvo a překonal magickou hranici 1 milionu fanoušků na Instagramu. Na svém profilu pravidelně postuje i příspěvky spojené se některými značkami, jejichž služby nebo produkty propaguje. Spolupráce s Leošem Marešem, populárním moderátorem, vyjde na několik stovek tisíc korun, ale firmy a značky si spolupráci vychvalují. Tvrdí, že lepší investici dlouho neudělali a že se extrémně vyplatila.

Ani Leoš Mareš se na svých sítích nebojí vtipu a autentičnosti. Mnohem více ji však prokládá i profesionálními příspěvky, kvalitními fotkami od fotografů apod.

Zajímavost: Milionovou hranici sledujících již překonaly další profily na Instagramu například youtuber Daniel Štrauch alias @gogomantv, nebo kreslířka Silvie Mahdal a její profil @silviemahdal_art.

TOP 5: Jiří Král

@jirkakral, 871 tis. fanoušků

Jiří Král také nezačínal přímo na Instagramu. Jeho prvním bojištěm, které úspěšně dobyl bylo pole Youtubu. Proslavila ho jeho videa na tomto kanále, avšak nyní jej považujeme za bývalého youtubera, jelikož v roce 2018 oznámil konec natáčení videí a rozloučil se filmem Byl jsem Youtuber. Na svém profilu na Instagramu však neustále slaví úspěchy. Za ten nejnovější považuje 100 000 likes na fotce, kde oznamuje se svojí přítelkyní zasnoubení.

TOP 6: Ben Cristovao

@bennycristo, 795 tis. fanoušků

Zpěvák, textař a sportovec Ben Cristovao se řadí mezi opravdu vlivné influencery, který otevřeně hlásá, kterých hodnot se drží. Řadí se mezi slavné osobnosti, které podporují veganství a otevřeně se staví i k ochraně zvířat a jejich práv. Na svém profilu čas o času také propaguje některé značky nebo firmy. Známou se například stala jeho spolupráce s firmou Oreo.

Takhle dělá spolupráce zpěvák Ben Cristovao.

TOP 7: Lucy

@lucypug, 791 tis. fanoušků

Zabrouzdáme opět do slovenských vod a tentokrát si představíme LucyPug, neboli Lucii Hruškovou. LucyPug je youtuberka, vloggerka a bloggerka, která svoji slušnou fanouškovskou podporu našla i na Instagramu. Lucy se mimo svět sociálních sítích živí jako grafická designerka. Na Instagramu se však nebrání spolupracím a najdeme zde i posty s obchodním záměrem. Dále také sází na pěkné lifestylové fotky a několik příspěvků také věnuje své fence Lili, které vytvořila vlastní Instagram profil, který nasbíral 226 tis. followers.

TOP 8: Nikola Čechová

@shopaholicnicol, 734 tis. fanoušků

Slavná Nicol také začínala se svými vlogy a videi na Youtube. Dnes videa zveřejňuje už spíše výjimečně a věnuje se moderátorství v televizi. Podle žebříčků patří Nicol mezi nejvlivnější influencery na Instagramu. Sama uvádí, že spolupracím se věnuje především v dlouhodobém měřítku a klasických soutěží příliš nepořádá, jelikož si myslí, že jich je všude dostatek. I přesto její komunita fanoušků pevně drží za ní a její publikum se vyvíjí společně se samotnou Nicol. Fanouškům ukazuje zákulisí vysílání v televizi i svých dovolených. Spolupracuje také s neziskovou organizací Člověk v tísni, kdy se již dvakrát zúčastnila jejich misí v zahraničí.

TOP 9: Anna Šulcová

@anasulcova, 796 tis. fanoušků

Anna Šulcová je česká youtuberka a blogerka, ale také tanečnice a zpěvačka. V roce 2017 vyhrála v anketě blogerka roku. Na svém profilu se věnuje módě, zdravému životnímu stylu, ale také hlubokým tématům jako je šikana nebo ochrana zvířat. Podobně jako Ben Cristovao se nechala před nedávnem zavřít do klece na podporu zákazu klecových chovů slepic a na svém účtu pak vyzvala fanoušky, aby se zapojily k této kampani.

TOP 10: Karel Kovář

@kovy_gameballcz, 733 tis. fanoušků

Všichni jej znají hlavně pod přezdívkou Kovy. Svoji kariéru na Youtube začínal jako let´s player, kdy natáčel především herní videa. Poté začal natáčet i jiné formáty jako vlogy, parodie apod. V současnosti se také prezentuje jako moderátor, spisovatel (vydal již dvě knihy) a svá videa věnuje i závažnějším tématům. Svůj účet na Instagramu také rád využívá k podpoře a propagaci LGBT komunity, do které patří.

Vtip provází Nikol i v příspěvcích o spolupráci.

TOP 11: Nikol Štíbrová

@stibrovicnikolka, 524 tis. fanoušků

Kdo by neznal trio 3v1, do kterého patří i věčně vtipná Nikol. Na svém účtu fanoušky neskutečně baví, což dokazují i skokové nárůsty sledujících (ještě v květnu 2020 se její základna skládala z 371 tis. lidí). Nikol spolupracuje s firmami naprosto odlišným a originálním způsobem. Její propagace značek je vždy vtipně pojatá a její popisky si prostě rádi přečtete, i když ten opalovací krém zrovna nepotřebujete. Nutno dodat, že i její malý syn, kterého přezdívá Radovan, dopomáhá se zábavou na tomto profilu.

Být úspěšný na Instagramu není jednoduché, ale rozhodně má tato platforma obrovský potenciál, který můžete využít. Žebříček však jasně ukazuje, že zaujmout může nejen celebrita nebo sportovec. Kouzlo úspěchu je v originalitě a myšlence, kterou chcete předat. Jak nasbírat sledující jsme vám už prozradili, nyní pro vás připravujeme článek s trendy a novinkami ve světě Instagramu, nezapomeňte nás nadále sledovat.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz