Domů » TOP 7: Nejlepší deskové hry, které zaujmou

TOP 7: Nejlepší deskové hry, které zaujmou

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
deskové hry

Kdo by nemiloval deskové hry? Zábava určena pro rodiny, páry i přátelé. Klasiky jako MonoPoly či Dostihy a sázky má doma každý, proto se zkuste porozhlédnout po nějakých novinkách! Máme pro vás několik tipů na deskovky, které vás jistě zaujmou.

Proč hrát deskové hry?

Deskové hry mají rády hlavně děti, ale byla by škoda je zahodit i v dospělosti. Přinášejí spoustu zábavy, vzájemného poznávání, učení se jak znalostem, tak týmovému hraní. Druhů her je několik, dělí se na:

  • strategické hry,
  • závodivé hry,
  • poziční hry,
  • pátrací hry.

Abyste vybrali dobře, měli byste se zamyslet nad tím, s kým hry chcete hrát a o co by v nich mělo jít. Když budete hrát například s dětmi mladšího školního věku, strategie asi moc neuspěje. U každého z druhů her se atmosféra bude lišit – strategické hry budou napínavé a hloubavé, závodivé plné adrenalinu a smíchu, poziční spíše o přemýšlení a uvažování, pátrací plné tajemství a spolupráce.

Zábava místo televize

Digitální přesycení je dnes častým problémem, proto je skvělým způsobem odreagování od obrazovek právě pobavení se s přáteli. Připravte si nějaké občerstvení, nápoje (alko i nealko) a deskovou hru. Klasikou na večery ve větším počtu jsou Aktivity, kde o smích není nouze.

Zamezení nudných konverzací

Stává se vám, že se s přáteli vidíte tak často, že už si vlastně tak trochu nemáte co říct? Deskové hry se postarají o to, abyste se nenudili a uvidíte, že během hraní přijdete na témata, o kterých se bavit nebo úplně upustíte páru, zapomenete na problémy a budete si jen užívat společnost.

Poznání se blíže

Pokud jste na večírku či oslavě, kde se s ostatními příliš neznáte, deskovky pomohou odbourat ledy a navodit přátelskou atmosféru. Dozvíte se o nových lidech spoustu informací a mnohem lépe rozpoznáte, s kým si budete rozumět. Jestliže své přátelé znáte, možná zjistíte, že ne až tak dobře, jak jste si původně mysleli.

hry
Hraní deskových her spojuje lidi a buduje silnější vazby.

7 nejlepších deskových her, které zaujmou

Rádi byste pořídili domů novou deskovou hru, která by všem udělala radost a zaručila zábavu na večery? Těchto 7 možná neznáte, ale měli byste!

1) Boj o Bradavice – Obrana proti černé magii – Kouzelnický klub i pro mudly

Pro milovníky Harryho Pottera je tato desková hra prostě must have. Jde v ní o sestavení balíčku karet tak, abyste omráčili svého soupeře a zvítězili tak nad ním v kouzelnickém klaní. Hrát se dá pouze ve dvou lidech, ale i tak se zaručeně pobavíte. Doba hraní se odhaduje na jednu hodinu.

2) Jumanji

Film Jumanji jistě všichni znáte – dva kamarádi objeví deskovou hru, která se stane realitou. Musí se vypořádat s divokou zvěří, zabijákem i opicemi. Ve vydání, které si můžete zakoupit, naleznete stejně vypadající desku s políčky, po kterých se posouváte. Cestou plníte úkoly z různých kategorií, díky kterým zažijete opravdové dobrodružství. Originální aktivity vás pobaví, ale i otestují v tom, zda byste přežili v Jumanji. Troufáte si?

3) Pandemic

Týmová hra, ve které čelíte pandemii šířící se po celém světě. Dokážete ji zastavit? Vaším úkolem je objevit léky na všechny 4 druhy nemocí a zachránit tak planetu. Dejte hlavy dohromady a pokuste se vyhrát, než se nemoci rozšíří úplně všude! Doporučeno od 10 let pro 2 – 4 hráče.

4) Ostrov

Ostrov Atlantida se pomalu, ale jistě potápí a je na vás, abyste odvedli všechny do bezpečí. Čekají zde totiž nejrůznější nástrahy, mezitím co bojujete o svůj život. Hra je strategického charakteru a je zde možné si navzájem škodit, což se mnohým jistě bude líbit. Nedá se moc dobře odhadnout, jak se vám ve hře bude vést, protože vás čeká mnoho překvapení, a právě proto je to velká zábava!

deskové hry
Deskové hry můžete hrát napříč generacemi – děti, teenageři, dospělí i důchodci – spolu i proti sobě.

5) Mysterium

Máte-li rádi tajemství a mystiku, tato detektivní deskovka je určena přímo pro vás. Jeden z hráčů se stane duchem, ostatní jsou média, která se snaží rozluštit, jaké tajemství se za smrtí skrývá. Duch sice nemůže mluvit, za to ale vysílá signály v podobě ,,vizí” – karet, které souvisejí s předmětem, lokací a vrahem. Pokud hráči označí vraha správně, vyhrávají. V opačném případě všichni prohrají.

6) Marvel United

V této hře se stanete slavnými hrdiny z Marvelu – Iron Manem, Kapitánem Amerikou nebo Hulkem. Společně s ostatními hráči bojujete proti padouchům, které řídí hra. Ty se snaží zničit svět a mají pro vás různé nástrahy. Cílem je zachránit situaci, použít správné karty, vytvořit příběhovou linii a fungovat jako tým.

7) What Do You Meme

Memes jsou dnes neskutečně populární – jedná se o vtipné obrázky, které vystihují určitou situaci. V této hře se snažíte spojit obrázek s popisem, který mu podle vás nejlépe odpovídá. Rozhodčí (člověk s nejvíce sledujícími na Instagramu) rozhoduje, který popis k obrázku je nejvtipnější, a ten vyhrává. Rozhodčí se střídají každé kolo, tudíž se není třeba obávat, že by hodnocení bylo nespravedlivé. Navíc, užijete si s přáteli spoustu zábavy!

Kterou hru vybrat?

Máte nespočet možností, my jsme vybrali 7 nejlepších, které patří mezi ty novější hry. Jste-li fanoušci Harryho Pottera nebo Marvelu, asi máte jasno. V ostatních případech záleží, jakou atmosféru chcete navodit – detektivní, dobrodružnou, nebo se raději jen pobavíte? Pro každý případ máme jednu! Kterou si vyberete?

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz