Domů » Vytvořte si relaxační rutinu. Jak by mohla vypadat?

Vytvořte si relaxační rutinu. Jak by mohla vypadat?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
relaxační rutina

Najít si chvilku pro sebe je v dnešní uspěchané době mnohdy nemyslitelné. A přitom vnitřní klid je základním stavebním kamenem pro celkovou psychickou pohodu. Vytvořte si vlastní pečovací a zklidňovací rituál, který vám rozzáří den a vykouzlí úsměv na tváři. Jak na něj? 

Eliminujte rušivé vlivy

Než se pustíte do samotného rozmazlování, zaměřte se na okolní rušivé vlivy. Nezáleží na tom, zda se sebepéči rozhodnete zasvětit ráno, nebo večer. V obou případech vypněte televizi, zaklapněte počítač a ztište upozornění na svém telefonu. Pokud je to možné, zapněte v místnosti tlumené světlo a zapalte vonnou svíčku. Můžete si také zapnout relaxační hudbu, kterou ale nastavte spíše na nižší stupeň hlasitosti. Zkrátka a dobře – vytvořte klidnou a intimní atmosféru, ve které se dokážete uvolnit. Celý proces se může stát vaším příjemným každodenním návykem.

Důkladně se odličte a vyčistěte si pleť

Dále přichází na řadu příprava pokožky na rozmazlování. Ta zahrnuje především důkladné odlíčení a vyčištění pleti. V prvním kroku aplikujte odličovací mléko nebo olej a zbavte pokožku veškerých líčidel a nečistot. Poté si opláchněte obličej a vrhněte se na samostatné čištění. To můžete provést za pomoci čisticího gelu nebo pěny. A pokud si chcete dopřát maximální péči, vyzkoušejte některý z čisticích pleťových kartáčků. Nezapomeňte na tonikum a rovněž použijte pleťový krém.

💡Tip: Zahrňte do své relaxační rutiny aplikaci pleťové masky. Pokožce tak dodáte extra porci hydratace a výživy.

Použijte face roller

Součástí vašeho zklidňovacího rituálu by měla být bezpochyby také masáž obličeje. Tu si hravě zajistíte v pohodlí domova, stačí si pořídit face roller. Jedná se o speciální masážní pomůcku, která se vám vejde do kosmetické taštičky. Skládá se ze dvou válečků, jeden je větší a slouží k masírování čela, tváří a brady. Druhý je o polovinu menší a masíruje se jím především oblast kolem očí a nosu. Face roller je skvělým pomocníkem, pokud vás trápí otoky nebo když chcete do pokožky důkladně zapracovat sérum či olejíček.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz