Domů » 10 tipů, jak nastartovat hubnutí

10 tipů, jak nastartovat hubnutí

autor Patrik Pilous
0 komentářů
diety váha a ovoce

Začít s hubnutím může být značně složité, obzvláště pokud zrovna nevíte, jak na to. Nabízí se však několik základních tipů, díky kterým můžete najít ten správný začátek a vydat se na úspěšnou cestu, na jejímž konci čeká vaše vysněná postava.

1. Mírný start

Proces hubnutí zpravidla vyžaduje změnu našich zvyků – stravování, sportování a mnoho dalšího. Zvyknout si na nový životní styl bývá komplikované. Jestliže tedy začínáte s hubnutím, nikdy byste na sebe neměli být příliš přísní. Je důležité být důsledný, neměli byste se však trápit. Dopřejte si proto při startu dostatek času, abyste si zvykli na změny, které vás čekají.

2. Změna návyků

Ve stravování máme určité návyky, kterých se držíme. Pro hubnutí je však důležité je změnit. To je nejtěžší částí začátků s hubnutím, ovšem náročné bývají pouze první tři týdny. Právě po této době se z nových zvyků stává v podstatě rutina, která se stane součástí vašeho životního stylu.

návyky žena

3. Hubnutí zdravou cestou

Setkat se můžeme z mnoha způsoby, jak zhubnout. Často se jedná o různé diety, které slibují zázračné výsledky, ovšem nejsou zrovna zdravé pro naše tělo ani mysl. Hubnutí správným způsobem by vždy mělo stát na vyváženém jídelníčku, kalorickém deficitu a cvičení.

4. Vyvážený jídelníček

Zdravá strava je naprostým základem hubnutí, přesněji řečeno kalorický deficit. To však neznamená, že byste měli vynechávat některá jídla či zkoušet drastické diety. Namísto toho je třeba najít kompromis, kdy nebudete hladovět a tělo dostane ideální přísun energie. Vyladěný jídelníček na hubnutí může tvořit keto dieta, která si zakládá na zdravém stravování bez zbytečných cukrů.

žena postava

5. Pravidelnost

Vyvážená jídla vám pomohou zhubnout, zároveň je však důležité, kdy a kolikrát za den jíte. Stravování by mělo být pravidelné. Můžete tak klidně jíst pouze menší porce, ovšem vícekrát za den. Mezi jednotlivými jídly by měla být prodleva maximálně tři až čtyři hodiny.

6. Pitný režim

I správný pitný režim vám může pomoci zhubnout. Dostatek tekutin je důležitý.  Obecným doporučením bývá 30 ml vody na kilogram váhy, ovšem může to být velmi individuální. I s přihlédnutím na celkový příjem tekutin z jídla.

7. Nebojte se nových jídel

Kolem hubnutí panuje jeden známý mýtus, a to, že co je zdravé, to není dobré. Nenechte se zastrašit tímto tvrzením a popusťte uzdu strachu z neznámého. Množství zdravých potravin a surovin lze spolu kombinovat a připravovat jako opravdu chutná a zároveň výživná jídla, mezi kterými si jistě najdete své favority.

šířka pasu

8. Sport, který vás bude bavit

Jídelníček je velmi důležitý, proces hubnutí však můžete podpořit také pravidelným pohybem. Pro hubnutí je ideální kardio – běh, cyklistika, plavání. Kardio můžete kombinovat také s posilováním, díky čemuž vytvarujete svaly, které se hubnutím stanou výraznější.

9. Pohodlné oblečení

Komfortní oblečení by při sportu mělo být základem, a to nejen co se týká svrchních vrstev. Pohodlí vám zaručí také kvalitní pánské spodní prádlo. Spodní prádlo na cvičení může být různé – trenky, slipy, či boxerky na cvičení dle osobní preference. Jak vybrat trenýrky či jak vybrat boxerky? Důležitá je správná velikost spodního prádla pro muže, aby nikde netlačilo, ale zároveň nebylo příliš volné. V nabídce najdete také funkční spodní prádlo, které spolehlivě odvádí pot.

10. Prádlo pro dámy

I dámy by měly vybírat vhodné spodní prádlo do posilovny. Na otázku, jak vybrat spodní prádlo na cvičení, se nabízí jednoduchá odpověď – vždy hledejte pohodlí. Konkrétní výběr pak záleží na každém, ovšem nikoho nepotěší nepohodlná tanga způsobující odřeniny. Kalhotky na cvičení by měly být z přírodního materiálu a správně padnoucí.

Dámské spodní prádlo zahrnuje také sportovní podprsenku, která je pro cvičení velmi důležitá. Ať už ji nosíte při cvičení samotnou, či pod tričkem, slouží primárně jako opora. Prsa zůstanou na svém místě a nebudou se nepříjemně pohupovat. Kvalitní sportovní podprsenka je tak ještě důležitější než vhodné kalhotky.

Způsobů, jak se motivovat k hubnutí je celá řada. Zařaďte do jídelníčku oblíbené zdravé potraviny, objevujte nová jídla a neváhejte si udělat radost kvalitním sportovním oblečením.

Přečtěte si také náš rozcestník o keto dietě nebo si přečtete tipy, jak hubnout zdravě.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz