Domů » Spořící účet u Airbank zvyšuje úrok na 1,5 % | Vyplatí se?

Spořící účet u Airbank zvyšuje úrok na 1,5 % | Vyplatí se?

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Spořící účet Air bank

Poměrně překvapivé zvýšení úroků ze strany České národní banky bude mít ve finančním světě v ČR mnoho menších i větších důsledků. Po posílení kurzu koruny vůči euru přichází první banka s reakcí na tuto změnu. Příjemný důsledek pocítí klienti Airbank od 12. února, kdy se změní úročení na spořícím účtu z 1,3 % na 1,5 %.

Airbank zvyšuje úrok z 1,3 % na 1,5 % na spořícím účtu

Mimo změny sazby se ostatní podmínky úročení nemění. Airbank připisuje úrok 1,5 % pouze do výše 250 000 Kč a vše ostatní úročí pouze 0,4 %. To celé ještě pod podmínkou, že klient zaplatí v daném měsíci minimálně pětkrát přidělenou kartou. V opačném případě se za daný měsíc žádný úrok nepřipisuje.

Pro běžný účet Airbank se podmínky nemění a klientům zůstává úrok 1 % do výše 100 000 Kč.

Pokud Vás zajímá výhodnější běžný účet než můžete získat u Airbank, tak určitě vyzkoušejte jeden z nejlepších běžných účtů NEO od Expobank, kde získáte:

  • Vedení a výběr ze všech bankomatů v Evropě zdarma.
  • Úrok na běžném účtu 1,6 % bez omezení vkladu.
  • Možnost výhodně investovat do drahých kovů, Bitcoinů nebo startupů.

Expobank svým účtem NEO vykopává novou generaci běžných účtů, které fungují jako komplexní správa investic, jsou přehledné a výhodné pro uživatele.

Spořící účty tlumí vysokou inflaci

Vysoká inflace okolo 3 % významně devalvuje úspory na klasických běžných účtech, a proto je důležité, porozhlédnout se po zajímavějších příležitostech. To platí především v případě, že máte na účtě více než půl miliónu korun.

I pro příští rok se dle odborníků odhadovaná inflace přiblíží 3 %, z čehož vyplývá jasná otázka: Kam a jak peníze investovat?

Odpověď není pro všechny jednoznačná!

Investujte především do toho, čemu alespoň v obrysech rozumíte. Ideálně investujte do oblasti, které rozumíte výborně. Nezapomeňte však na diverzifikaci!

3 výnosnější finanční produkty než je spořící účet:

  1. Termínované vklady – Poměrně bezproblémový a málo rizikový finanční produkt, který Vám na vymezenou dobu pohlídá Vaše úspory, aniž byste na tom tratili. Výhodné termínované vklady nabízí Banka Creditas nebo J&T Banka. Nevýhoda termínovaných vkladů vyplývá ze samotného názvu. Je zde vymezen jasný termín investice, když budete chtít peníze dříve, tak Vás to bude něco stát a termínovaný vklad tak ztratí své zhodnocení a výhodnost.
  2. Investice do nemovitostí – K výhodné investici do nemovitosti je třeba znát prostředí a vědět o odhadu ceny nemovitosti a možném zhodnocení. Když si vše dobře ošetříte, tak můžete nemovitost zhodnocovat dvojím způsobem. První pramení z pronájmu bytu či domu. Druhá část zhodnocení pramení z trvalých až stoupajících cen nemovitostí.
  3. Podílové fondy – Při výběru dobrých podílových fondů zvládnete hravě překonat inflaci a ještě si připsat nějaké desetinky procenta k dobru. Podílové fondy mají svého zodpovědného manažera a většinou se skládají z akcií a dluhopisů.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz