Domů » Jak se správně rozhodnout mezi dvěma muži?

Jak se správně rozhodnout mezi dvěma muži?

autor Patricie Mikolášová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
žena, která má dilema, jak se rozhodnout mezi dvěma muži

Snažíte se usadit a hledáte partnera, který o vás bude pečovat svou láskou? Jenže vám se to komplikuje. Je tu jeden zvrat. O vaši pozornost bojují dva muži. Oba se vám tolik líbí… Jsou úspěšní a dostává se vám pozornosti, což ve vaší mysli způsobuje pěkný guláš. Vyplavují se vám mnohá dilemata. Pátráte po správném směru, jak se rozhodnout mezi dvěma muži? Pojďte to rozklíčovat! Udělejte si jasno, a přečtěte si 15 tipů, které vám pomohou, jak si mezi nimi vybrat 💕.

Jak se rozhodnout mezi dvěma muži? Kdy musíte učinit rozhodnutí?

Bod, kdy si musíte zvolit, může být právě ten, kdy začínáte být tak trochu nesvá. Ačkoli je naprosto v pořádku, že chodíte s více muži najednou, zvláště vědí-li všechny zúčastněné strany, o co jde. Někteří však nejsou uzpůsobeni k tomu, aby chodili s více lidmi. Jen vy sami můžete posoudit, kdy už se v dané situaci necítíte komfortně.

Na druhou stranu se ujistěte, že vám pocit viny nestojí v cestě k tomu, abyste potenciálnímu vztahu dali šanci. Dokud s někým nemáte exkluzivitu, je důležité, abyste si nechali otevřené možnosti. A nemusíte to být nutně vy, kdo vám určí, kdy si musíte zvolit. Jeden z mužů, se kterým se stýkáte, může nadhodit otázku exkluzivity a přimět vás, abyste si vybrala.

Chce-li být muž exkluzivní, pak je samozřejmě čas, abyste se rozhodli, jestli to s ním chcete, protože to znamená odvolání vztahu s mužem číslo dvě. Já vím, je to frustrující, taky jsem to zažila. Muži jsou tak trochu jako vlaky. Čekáte roky, až se jeden přiřítí a pak se objeví dva najednou. A to jste si myslela, že už se to ani nestane. Co teď? Vyzkoušejte tyto tipy, které vám pomohou, abyste si vybrala.

žena, která má dilema, jak se správně rozhodnout mezi dvěma muži
Čekáte roky, až se jeden přiřítí a pak se objeví dva najednou

15 tipů, jak se rozhodnout mezi dvěma muži

Strávila jste bezesné noci přemýšlením a stále nevíte, jak se rozhodnout mezi dvěma muži? Užíváte si jejich flirtovací hlášky a oba se vám zdají dokonalí? Není zločinem chovat city k více osobám současně. Musíte však přemoci stres a vybrat si jednoho z nich. Ne, nikdo vás neobviňuje ani nesoudí. Ptáte se: „Je možné, abych byla zamilovaná do dvou různých mužů současně?“

Pravděpodobně jste zmatená a hledáte způsoby, jak se správně rozhodnout mezi dvěma muži. Navíc se cítíte zraněná a rozpolcená, protože chováte city ke dvěma chlapům současně. Možná se vám to zdá jako neetické? Ale ano, může se to stát. Některé ženy se zamilují do dvou mužů zároveň. Tomu se říká polyamorie neboli souběžné chování romantických citů ke dvěma různým osobám.

Psychologové uvádí, že mít romantický zájem o dvě různé osoby najednou je normální. Jako žena máte v podvědomí určitá kritéria ohledně osobnostních rysů partnera. V některých případech narazíte na dva různé muže, kteří mají všechny vlastnosti, po nichž toužíte. Je to tedy možné.

Monogamní vztahy se dějí z vlastního rozhodnutí již dlouho. Myšlenka žít a trávit život s konkrétní osobou je tak zaběhlá, že si pravděpodobně myslíte, že je nemožné, abyste se zamilovala v jednu chvíli do dvou lidí. Naproti tomu polyamorie je však mnohdy stresující a výzkumy naznačují, že ženy, jež mají takové pocity a hodně přemýšlejí o tom, jak se rozhodnout mezi dvěma muži, se často dostávají do stresu a depresí.

Ať už je to jakkoli, není to hřích ani nic neobvyklého. Je to čistě psychologická věc a možná budete muset důkladněji uvažovat o tom, jak se rozhodnout mezi dvěma muži, abyste toto dilema překonali. Pojďte se podívat na 15 tipů, jak si mezi nimi vybrat.

žena s hlavolamem
Možná vám to teď přijde jako hlavolam, který vám nejde vyřešit

1. Zjistěte více o jejich osobnostech

I když se vám tito dva muži líbí, jejich jádro je odlišné. Abyste si vybrala mezi dvěma muži, zjistěte co nejvíce podrobností o jejich osobnostech. Pobavte se o jejich koníčcích, rodinných příslušnících a vztazích s jejich rodinami, osobních preferencích, stravovacích návycích, zvyklostech na dovolené a další.

💡 Tip: Odhalte více formou hry, inspirujte se pikantními otázkami a otázkami na tělo, které byste si měli vyjasnit.

2. Odhalte, co chtějí od vztahu

Ono totiž nemá smysl, abyste analyzovali každý aspekt jejich osobnosti a snažili se zjistit, zda je jeden z nich ten pravý, když nevíte, jaké jsou jejich skutečné záměry. Pravděpodobně jste dali řeč o tom, co oba od lásky a života očekáváte. Strávíte-li s nimi nějaký ten čas, měli byste získat představu o tom, zda chtějí vážný vztah a jaké jsou jejich cíle.

Zahrnuje vás do diskuze o budoucích plánech? Mluví o vás jako „my“? To je dobrá zpráva, pravděpodobně je otevřený tomu, aby vás do své budoucnosti zahrnul.

Stále používá online seznamky jako Tinder? Nekompromisně se vyhýbá tomu, aby vás představil svým přátelům a rodině? Máte pocit, že se vaše schůzky odehrávají pouze v posteli? Zdá se, že se to točí jen kolem sexu? To vás nepotěším, ale tohle pro vás moc dobře nevypadá.

muž se ženou přichází za mužem, který sedí u počítače
Zjistěte jejich skutečné záměry

3. Ruku na srdce: „Je to to, co chcete?“

Teď je ten čas, abyste k sobě byli upřímní v tom, co od toho chcete. Ruku na srdce a odpovězte si na otázku: „Jsem připravena na vážný, oddaný vztah?“ Protože dostává-li se muž do fáze, kdy přemýšlí o usazení a dětech, a vy na tohle všechno nejste zdaleka ještě připravená, pak to může být problém. Víte-li, že děti nechcete, a on se jasně vyjádřil, že ano, platí to samé. A to platí i opačně, chcete-li vy dítě, a on nikoli, bude to v budoucnu komplikace.

Možná chcete procestovat svět a možná toužíte žít a pracovat někde jinde? Avšak jeho práce mu neumožňuje cestování po světě? I když nikdy nemůžete vědět, co vám budoucnost přinese a co se může stát, objevují-li se zjevné překážky, zamyslete se, než budete postupovat dále.

žena se divá do notebooku a muž se rozčiluje
Vnímáte-li ve vztahu zjevné překážky, zamyslete se, než budete pokračovat

4. Zaměřte se na jejich negativní vlastnosti

Každý je máme. A pokud chcete s někým strávit život, musíte si být vědoma jeho negativních vlastností. Zatímco na první schůzce vám někdo připadal perfektní, znáte-li už ty muže nějakou dobu, určitě jste si na nich všimli některých věcí, které vám na nich vadí nebo vás trápí či znepokojují.

A teď přichází na scénu: staré dobré seznamy! Fandové seznamů, jásejte, je čas, abyste vytáhli svůj věrný poznámkový blok. Napište si ty negativní věci, od těch malých, jako je jejich chrápání, až po ty velké, jako je střetávání životních cílů. Přiznejte si, co vás rozčiluje, a zeptejte se sami sebe, jestli je některá z těchto věcí úplně na překážku.

Kdo si z vás často dělá špatnou legraci? Kdo má problémy se vztekem? Který působí více jako sebestředný a rád získává pozornost opačného pohlaví? Odpovězte si na tyto otázky, abyste lépe pochopili, koho si vybrat.

žena píše seznam, jak se rozhodnout mezi dvěma muži
Vytvořte si starý dobrý seznam

5. Udělejte si jasno, jaký z vás mají pocit

Je super vědět, že od života chcete totéž, ale bez ohledu na to, jak moc souzní vaše cíle, to ještě neznamená, že jsou do vás bezhlavě zamilováni. Zjistěte, jaký k vám mají vztah, a proč si to myslíte. Prozradil vám některý z nich, jaké city k vám skutečně chová, nebo to jsou jen spekulace?

Jedná-li se o spekulace, pak je možná na čase, abyste s ním hodila řeč. Díky tomu oba budete vědět, na čem jste, než se rozhodnete, jak budete pokračovat dál.

6. Nečiňte rozhodnutí podle fyzického vzhledu

Fyzická přitažlivost hraje klíčovou roli, abyste se s někým sblížili. Není to ale hodnotný parametr, jak posoudit dobrého partnera. Takže dámy, nikdy se nerozhodujte podle jejich vzhledu. A držte se dál i od porovnání fyzického vzhledu mezi nimi, protože přijde doba, kdy v určitém okamžiku už nikdo nebude tak sexy, krásný a nádherný. Odvrhnete pak snad lásku a budete shánět někoho krásnějšího?

Takže i když má jeden z těchto mužů lepší vzhled, nezahrnujte to do hodnocení.

žena přemýšlí u notebooku, jak se správně rozhodnout mezi dvěma muži
Nerozhodujte se podle toho, kdo je více sexy

7. Sepište seznam, co vás na každém z nich přitahuje

Znovu je čas na seznam! Udělejte si čas jen pro sebe, připravte si koupel, dejte si něco dobrého a pak si sepište, co přesně vás na každém muži přitahuje.

Je možné, že některé věci budou mít muži společné, jiné však budou značně kontrastní. Buďte upřímná a sepište si to všechno na papír, abyste získala jasnou představu o tom, co vás na těchto dvou mužích přitahuje současně.

8. Zjistěte, zda se střetáváte morálně

Existuje něco důležitého, na co máte velmi odlišné názory? Porovnejte morální ideologie obou mužů. Zjistěte, jak to máte v oblasti morálních otázek. Možná přijdete na to, že jeden z nich sdílí podobné ideologie jako vy, zatímco druhý může mít některé myšlenky v rozporu. Je lepší, abyste si vybrala toho, kdo s vámi sdílí stejné přesvědčení. Přece jenom jde o váš život.

Odpovězte si na tyto otázky:

 • Volíte různé politické strany?
 • Existují nějaké náboženské otázky?
 • Jak důležité jsou pro vás tyto věci?

9. Ujasněte si pocity ze sexuálního zážitku

Možná ještě sex neproběhl, ale pár vášnivých polibků už padlo? I ty sladké polibky jsou docela dobrým ukazatelem toho, zda to mezi vámi jiskří a zuří chemie. A sexuální chemie je důležitá, není však všechno.

Odpovězte si na tyto otázky:

 • Pokud jste s jedním z nich nebo s oběma měla sex, jak jste se při něm cítila?
 • Sníte o tom?
 • Byli jste spokojeni?
 • Čtete jeden druhého dobře?

Rozbuší se vám šíleně srdce u obou mužů? Zapátrejte, jak to dělají. Dává například jeden z nich více sexuální návrhy? Používá obecně fyzický kontakt, který ve vás vyvolává elektrické jiskření? Zatímco u toho druhého se vám při sladkých a gentlemanských gestech svírá srdce? Dá se říct, že chlap bez sexuálních návrhů bude vhodnější volbou, protože hraje fér.

Sex ale není ve vašem vztahu všechno, přesto je jeho důležitou součástí. Takže to neignorujte, pokud jste do toho praštila s oběma. U každého z nich si odpovězte na tyto otázky:

 • Uspokojil vás? Snažil se vás uspokojit?
 • Rozuměl dobře vaším neverbálním signálům? 
 • Byl následně pokorný a něžný?

Pokud jste o některém muži odpověděla kladně, vypadá to, že je to dobrý partner. Zazněly záporné odpovědi? Zasloužíte si něco lepšího.

A teď se zamyslete nad otázkou: „Jaké pocity bys měla z každého kluka, kdyby sex nepřipadal v úvahu?“

Stává se, že dobrý sex někdy zamlží úsudek o dobrém partnerovi. Představte si tedy, že žádný sex neproběhl. Možná to ve vaší situaci nepomůže, ale rychle si představte, že sex nevstupuje do rovnice. Kdo by byl bez sexu méně žádoucí? Pomůže vám to, abyste se rozhodli, který muž je pro vás ten pravý?

Zjistíte-li, že jeden z nich je pouze profíkem v ložnici, tak ten druhý chlap se jeví jako lepší životní partner.

10. Přesvědčte se, kdo z nich vás nechce měnit

Při seznamování s mužem a hlavně, když hledáte partnera, si ověřte jeho mentalitu vůči vám. Dobrý muž, který vás skutečně miluje, se vás nikdy nebude snažit změnit. Přijme vás takovou, jaká jste, a vaše nedostatky bere jako vaši součást. Proto si uvědomte – kdo se vždy snaží změnit vaši osobnost? Malý návrh je v pořádku, ale říkat vám, abyste pokaždé něco změnili, není úplně dobrým znamením.

Položte si následující otázky:

 • Který muž zná vaše nedostatky a chápe, že jsou součástí vaší osobnosti?
 • A který muž se o tyto nedostatky otírá a chce vás změnit v někoho, kdo mu lépe vyhovuje?

Přijetí vašich chyb neznamená, že nechtějí, abyste rostli nebo abyste rostli společně. Ale ve skutečnosti se stává, že teprve když dokážete přijmout nedostatky druhého člověka, cítíte se ochotný a schopný se změnit.

Snaží se vás některý z mužů donutit, abyste byla někým, kým nejste? Pak pravděpodobně není tím pravým pro vás.

pár – muž se ženou malují společně obraz
Dobrý muž se vás nesnaží změnit

11. Ověřte si, kdo z nich respektuje vaše hranice

Hranice jsou zdravou součástí každého vztahu a respektování hranic toho druhého je velmi důležité, má-li vztah fungovat.

Ať už jde o váš čas a dostupnost, sexuální preference, finanční očekávání, nebo toleranci, jde-li o neshody, který z chlapů tyto hranice nerespektuje? Dobrý muž vždy respektuje hranice. Přesvědčte se tedy, který z nich je v tom lepší.

Vyberte si muže, který vás chápe a nenutí vás do ničeho proti vašemu přání přímo ani nepřímo.

12. Nechte promluvit jejich činy

Činy člověka řeknou mnohem víc než jeho slova. Jedním ze způsobů, jak se to projevuje při randění, je množství úsilí, které chlap vynakládá. Trháte se mezi dvěma muži? Podívejte se na snahu každého z nich. I když oba chovají romantické city, mají odlišné přístupy, jak na vás udělat dojem.

Zjistěte to pomocí těchto otázek:

 • Jak si oba z mužů stojí v porovnání, jak moc se vám dvoří?
 • Udělali něco navíc, o čem věděli, že by pro vás hodně znamenalo, na základě toho, co jste jim řekli?
 • Chtějí s vámi stále chodit ven a podnikat vzrušující věci, nebo se nyní spokojí s prostými nocemi? Samozřejmě, dáváte-li přednost tomu druhému, pak je to v pořádku a může vám to také pomoci při výběru mezi nimi.
 • Kdo se na vás snaží udělat větší dojem?

Místo toho, abyste si neustále říkali: „Líbí se mi dva muži, co mám k čertu dělat?“, nechte promluvit jejich činy. Jeden z nich se bude více snažit, aby na vás zapůsobil. Vy tak rozpoznáte, že dělá všechno pro to, abyste se do něj zamilovali.

žena sfoukává svíčku z muffinu, muž ji pozoruje
Nechte promluvit jejich činy

💡 Tip: Přečtěte si také článek: 5 jazyků lásky, jaký je ten váš? Jazyky lásky odhalí, jak projevujete lásku a co je pro vás důležité, abyste se cítili milováni.

13. Zjistěte, jak funguje vaše komunikace

Ach, ta komunikace. Padlo to už milionkrát, zkrátka dobrá komunikace je pro zdravý vztah zásadní.

Položte si následující otázky:

 • Jak si v tomto ohledu stojí oba muži? Píše jeden jen tehdy, když se chce sejít, zatímco druhý udržuje pravidelný kontakt?
 • Jsou schopni efektivně vyjádřit svůj názor a zároveň naslouchat vám a vašemu pohledu na věc?
 • Pohádali jste se s některým z nich za dobu, co spolu chodíte? Jak se to řešilo?

Komunikace je jedním z důležitých pilířů romantických vztahů. Vzpomeňte si tedy, když jste měli s některým z nich nedorozumění, kdo a jak inicioval jeho řešení? Vhodný muž zvládá otevřenou komunikaci o problémech a aktivně na nich pracuje. Vyhýbá-li se někdo komunikaci za účelem řešení problémů nebo vás dokonce kamenuje, vztah s ním směřuje k zániku.

usměvavý pár leží na posteli
Vhodný muž zvládá otevřenou komunikaci o problémech a aktivně na nich pracuje

14. Přesvědčte se, jak se s nimi cítíte i v těžších chvílích života

Vztahy nejsou jenom o lásce a sladkých chvílích, ale je to také o vzájemné podpoře a pomoci, abyste našli oporu v těžkých chvílích vašeho života.

Prozkoumejte, kdo je tu pro vás a povzbudí vás, když nejste ve své kůži. Muž, který vás utěšuje v nejhorších chvílích, je ideálním partnerem. Ostatně potřebujete rameno, na kterém se vybrečíte, když přijdou smutné okamžiky.

 • Jak se cítíte, když jste s nimi?
 • Kdo vás povzbudí ve chvílích, kdy je vám nejhůř?
 • Rozzáří vás některý z kluků, se kterými se vídáte?
 • Máte pocit, že vás nutí být lepším člověkem?
 • Cítíte se díky nim sexy?
 • Dokážete s nimi být opravdu sama sebou?

Shazuje-li vás některý z nich nebo se cítíte kvůli němu méněcenná, pak máte odpověď. Kromě toho si zjistěte, kdo vám pomáhá, když jste ve stresu kvůli osobním a profesním problémům. Tato metoda, jak si vybrat mezi dvěma muži, ke kterým chováte city, téměř nikdy nezklame.

15. Proberte to s přáteli a zvažte jejich názor

Pokud se vaši přátelé seznámili s mužem, se kterým se scházíte, a líbí se jim, pak vám to dají najevo. Jestli svůj názor neřekli, pravděpodobně jsou vlažní, možná potřebují více času, aby si udělali názor. A pokud vám řekli, že se jim nelíbí, pak se jim opravu nelíbí. Jde-li o naše přátelé, jsou obvykle mnohem lepšími odhadci romantických situací než my sami.

I když se vaši kamarádi s muži nesetkali, jsou to oni, komu jste po schůzkách podávali hlášení a komu jste se svěřili, když vás něco frustrovalo, takže vám připomenou věci, které jste pohodlně už vytěsnili.

Neberte slova svých přátel jako evangelium, ale pokuste se jich zeptat na jejich názor a pečlivě zvažte, co vám odpoví.

💡 Tip: Stále si nejste jisti, jak se správně rozhodnout mezi dvěma muži? Není to snadná situace a může být o to těžší, nemáte-li nikoho, s kým to proberete. Když si s někým promluvíte, snadno dostanete své myšlenky a obavy z hlavy, abyste je zpracovali. Obrátit se můžete také na odborníky.

Rozchod bez dramatu: Když už víte, jak se rozhodnout mezi dvěma muži

Stresuje vás celé to utrpení, že randíte s dvěma muži najednou? Cítíte se jako udušená jejich intenzivními kroky? Odtáhněte se a zamyslete se, se kterým mužem se cítíte dobře a bezpečně a který muž vám více rozumí. Problesklo v hlavě více jméno jednoho z těch dvou mužů? Je to možná ten pravý.

A když se konečně rozhodnete pro jednoho z nich, ukončete to bez dramatu. Co nejdříve se s tím druhým nenápadně rozejděte. Říct můžete například: „Bylo nám spolu báječně, moc jsem si to užila a jsi dobrý kamarád. Ale nedokážu se do tebe zamilovat.“ O tom druhém se nezmiňujte, ať skutečné důvody zůstanou utajeny. Brzy odejde z vašeho života, takže nevadí, když o druhé straně nebude vědět.

Dilema, jak se rozhodnout mezi dvěma muži, ruce drží odpovědi: yes or no
Když už se rozhodnete, zvládněte rozchod bez dramatu

Vaše intuice, vaše rozhodnutí aneb Jak se správně rozhodnout mezi dvěma muži

Možná jste nyní šťastná, že máte pozornost dvou mužů. Ale na druhou stranu víte, že se chcete usadit, a to pouze s jedním z nich. Navíc ani jednomu nechcete zlomit srdce. Ale víte, že už se musíte rozhodnout. Uvnitř bojujete a chcete se smířit sama se sebou tím, že najdete nejlepší možnou odpověď, jak se správně rozhodnout mezi dvěma muži. No, cesta je to vskutku trnitá a spletitá.

Může to být zdlouhavý a konfliktní postup. Ale po dlouhém přemýšlení najdete toho pravého. Vyberete-li si, držte se svého rozhodnutí a buďte připraveni na to, že tento muž vstoupí do vašeho života. Je lepší, abyste měli jeden stabilní vztah než dva konfliktní. Proto na sebe nespěchejte.

Jak si ale můžete být jisti, že jste si vybrali toho pravého? Žádná taková jistota neexistuje. Učinili jste vědomé rozhodnutí, jak si vybrat mezi dvěma muži, k nimž něco cítíte. Soustřeďte se na svůj výběr. A ano, lidé se časem mění.

Ale věřte svému rozhodnutí, intuici a lásce. Jak s ním půjdete vpřed, objevíte nové způsoby, abyste společně zacelili mezery a mosty. Buďte si tedy jisti svým rozhodnutím a naskočte do toho vlaku!

Jak si vybrat jednoho muže ze dvou stejně úžasných lidí bude vždycky vysilující a obtížné… A láska? To už je zkrátka pozoruhodný a přitom nádherný cit. Možná dokonce milujete dva muže současně ale různými způsoby. Všechny formy lásky však nejsou dlouhodobé ani zdravé. Odpovězte si tedy upřímně na těžké otázky. Řiďte se radami, které minimalizují jakoukoli formu dalších komplikací. Nakonec objevíte muže svých snů 💗.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz