Domů » 5 tipů, jak sestavit funkční pánský formální šatník pro práci v kanceláři

5 tipů, jak sestavit funkční pánský formální šatník pro práci v kanceláři

autor Patrik Pilous
0 komentářů
pánský formální šatník

Pánské kancelářské oblečení je nyní mnohem ležérnější než bylo před dvaceti lety. Je ale stále důležité, umět se oblékat podle role. Ať už se jedná o pohovor, první den v novém zaměstnání nebo o modernizaci šatníku v průběhu kariéry. Jak sestavit formální šatník pro práci v kanceláři a co s sebou tato pánská móda přináší? 

Na jaké pozici pracuji

Váš profesionální pracovní vzhled je odrazem toho, na jaké pozici pracujete. Je jasné, že manažer společnosti si na sebe nevezme barevné legíny a vytahané tričko. Ať je doba jakákoliv, je potřeba se stále držet slušného a formálního oblékání, které se pojí naší pracovní pozicí. 

Kvalitní materiál 

Zásadní nezbytností pro sestavení kvalitního šatníku je zaměření se na kvalitní materiál. Je jasné, že kvalitní materiály s sebou nesu cenovou nákladnost, ale rozhodně také dlouhou životnost. Váš šatník tak nemusí být ani tolik obsáhlý, jelikož pokud si pořídíte málo kousků z kvalitního materiálu, vydrží vám roky. 

Minimalismus 

U pánské módy, zejména v kanceláři, je důležité myslet na jednoduchost. Je tak klíčové vyloučit nevkusné vzory a křiklavé barvy. Minimalismem ve vašem šatníku docílite elegance a ležérnosti. 


Foto: Budchlap.cz

Jednobarevnost

Při výběru kancelářského oblečení zaměřte svou pozornost na základní barvy jako bílá, černá, šedá a tmavě modrá. Neexperimentujte s výraznými nebo nevkusnými barvami. Jednoduché barvy vám také usnadní kombinaci jednotlivých kousků oblečení, a ráno bude o to více jednodušší vyrazit včas do práce. 

Na doplňcích záleží

Váš šatník by nebyl kompletní bez těch správných doplňků. Jak jsme zmínili výše, je potřeba myslet na jednoduchost a kvalitní materiál. Vaše doplňky by tak měly jít ruku v ruce s oblečením. Nic nepokazíte krásnou koženou brašnou ať už v černé, nebo hnědé barvě. Nezapomínejte, že boty a pásek by měly být sladěné ve stejné barvě.  

pánské business kalhoty

Foto: Budchlap.cz

Obsah formálního šatníku do kanceláře 

Pánský formální šatník obsahuje jednoduché a elegantní kousky. Pojďme si představit 6 kousků, které by neměly chybět v pánském formálním šatníku. 

1. Pánský oblek

Námořnický oblek je jednou z prvních věcí, které si budete chtít koupit. Nejenže se skvěle hodí do kanceláře, ale můžete ho také obléknout pro ležérnější vzhled.

Tip: Vyberte si měkkou konstrukci s našitými kapsami, sako se pak dá nosit i jako blejzr.

luxusní pánské saka

Foto: Budchlap.cz

2. Kvalitní košile 

Kvalitní a padnoucí košile vždy působí elegantně a upraveně a elegance je přece to, čeho chcete docílit. V ideálním případě byste měli mít ve vaší skříni k dispozici 3 košile, které budete střídat po týdnech, ale na začátku při sestavování šatníku začněte nejprve s těmito 8 košilemi:

  • 4 bílé košile 
  • 2 modré košile 
  • 2 vzorované košile

Tip: Bílé košile se mohou snáze opotřebovat, proto volte pevné košile. Neváhejte tak investovat do kvalitního materiálu 

3. Černé boty a pásek

Základem formálního šatníku jsou černé oxford boty. A spolu s černými botami musí jít vždy ruku v ruce také černý pásek. V tomto případě doporučujeme nešetřit a zvolit opravdu kvalitní kožený pásek i boty, které vám vydrží dlouhou dobu.

TIP: Přečtěte si o smart casual a business casual.

4. Navy blazer

Elegantní a univerzální sako je základ každé pánské skříně. Můžete ho nosit nejen do kanceláře, ale také k džínám nebo ležérním kalhotám. 

luxusní pánské oblečení

5. Zimní kabát  

Dlouhý elegantní kabát s pánskou šálou je nezbytnou vrstvou na oblek v zimě.  Bylo by poněkud divné kdyby manažer přišel do kanceláře v bundě od North Face a pod tím měl elegantní oblek. 

6. Elegantní taška

Nosit notebook nebo jiné dokumenty a potřebné bločky či diáře v ruce se nehodí. Daleko lepší cestou je vložení do elegantní tašky, která je dominantou i pánské módy. Stačí volit takovou, která barevně dosedne jak k páskům, tak ke koženým botám a vyšperkuje tak celý look k dokonalosti.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz