Domů » 5 tipů na plánování víkendového city breaku

5 tipů na plánování víkendového city breaku

autor Patrik Pilous
0 komentářů
Žena a cestování

Někdy všichni potřebujeme zvolnit a změnit prostředí. Tak proč nevyužít svůj volný čas k plánování krátkého víkendového výletu, klidně i na poslední chvíli? Můžete cestovat někam, kam jste se vždy chtěli podívat, nebo jednoduše prozkoumat novou a vzrušující destinaci. Plánování víkendového city breaku se může zdát skličující, ale při třetím výletě to už pro vás bude hračka – věřte nám!

1. Vyberte si vhodnou destinaci

Prvním pravidlem plánování každého výletu je vybrat si správné město, kam vyrazit. Pravdou je, že ne každé město je pro ideální pro všechny typy turistů (některá dokonce nejsou vhodná pro téměř žádné turisty), takže najít to správné je docela zásadní. Je také důležité uvědomit si, že zatímco některá města jsou naprosto vhodná pro týdenní dovolenou, jiná jsou lepší pro kratší výlety.

Když si vybíráte město, kam zamíříte, nezapomeňte si ho nejdříve pečlivě prozkoumat. Chcete místo, které nabízí kombinaci různých aktivit, a které bude zajímavé, vzrušující a zábavné. Pokud jste již nějaké město navštívili, pak bude pravděpodobně nejlepší vybrat si jiné, nové místo, kam se vydáte. Koneckonců, chcete zažít něco nového, nebo ne? Dobrou zprávou je, že bez ohledu na to, jaké město si vyberete, dnes jste schopni zarezervovat si let za rozumnou cenu prakticky kamkoliv.

kamarádi a cestování moře
Úžasná dovolená u moře.

2. Buďte selektivní ohledně ubytování

Ubytování, které si vyberete, může být určujícím faktorem toho, jak si váš prodloužený víkend užijete. Proto je tak důležité věnovat výběru hotelu nebo ubytování dostatek času. Pokud je ubytování, které si zarezervujete, příliš daleko, může vás docházení stát drahocenný čas, který byste jinak využili na zkoumání města. Zvažte proto umístění nabízeného ubytování. Kde chcete, aby se váš hotel nebo hostel nacházel? Chcete být blízko k veškerému dění, nebo byste raději zůstali na klidnějším místě? Pokud se ubytujete ve městě, jako je například Londýn, který je pro chodce jako stvořený a denně bojuje se zácpami, pobyt v hotelu v centru je skutečně důležitý, protože bude pro vás snazší se tam pohybovat. Ve městech, do kterých je snazší dojet autem nebo hromadnou dopravou, na tom však nemusí až tolik záležet.

Pak je třeba zvážit i cenu. Ubytování si samozřejmě zvolíte i na základě vašeho rozpočtu. Pokud máte menší rozpočet, možná sáhnete po hotelu, který je dále, protože čím dále je ubytování od centra města, tím levnější bude. Nebo možná budete chtít zvážit volbu levného ubytování, jako je hostel, penzion nebo Airbnb, které může být blíž a levnější než hotel.

Při rezervaci ubytování také stojí za to přemýšlet o místním vybavení v okolí hotelu, a také o tom, jaké zařízení dané ubytování poskytuje. Chcete se ubytovat v hotelu s vlastní restaurací nebo to pro vás není důležité? Chcete ticho nebo raději pokoj a hezký výhled? Chcete se ubytovat ve čtvrti, kde je aktivní noční život? Je důležité mít poblíž supermarket? To vše jsou faktory, které je důležité vzít při výběru ubytování v úvahu.

3. Ušetřete na letenkách

Kromě ubytování si musíte pořídit i levné letenky. Jak jsme již zmiňovali, v dnešní době to nebude žádný problém. Na trhu existuje spousta vyhledávačů letenek, jako například eSky, které vám pomohou naplánovat váš víkendový výlet během pár minut. Stačí si proto vybrat destinaci, například Barcelonu, a napsat do internetového vyhledávání nebo přímo do vyhledávání na dané stránce „letenka Barcelona“. Je to tak jednoduché!

malé a velké letadlo

4. Buďte kreativní

Každé město je domovem řady muzeí a historických památek, a i když je skvělé je prozkoumat, rozhodně by neměly být jedinými zastávkami ve městě. Chcete přeci, aby váš víkendový výlet stál za to a byl nezapomenutelný. Je proto důležité být kreativnější v tom, co vidíte a děláte. Věnujte nějaký čas online průzkumu, a vybočte trochu z řady. Zajděte na méně známá místa, nebo objevte atrakce a čtvrti, kde se běžně pohybují místní.

Druhy atrakcí, které můžete zařadit na svůj seznam, jsou například vodní parky – ty mohou být hodně zábavné a nabízí skvělý způsob, jak zrelaxovat a pobavit se. Pečlivě prozkoumejte město, které se chystáte navštívit, a uvidíte, co vám nabídne. Nebojte se ani únikových her, akvárií, nebo zajímavých sportovních památek a stadionů. To vše totiž k danému městu patří. Ponořte se proto do zkoumání města o něco hlouběji a odneste si skutečně skvělé zážitky.

5. Co si s sebou zabalit

To zcela závisí na vaší zvolené destinaci a ročním období, ale vždy je vhodné přibalit si super pohodlné vycházkové boty, ve kterých se vám bude dobře a pohodlně chodit. Poslední věc, kterou chcete, je být v bolestech po několika hodinách prohlídky města. Dobrou volbou je lehká pláštěnka, kterou pak můžete nosit s sebou pro případ, že se počasí náhle změní. Nezapomínejte ani na kvalitní místní mapu, sluneční brýle, fotoaparát, lokální měnu a cestovního průvodce.

Pokud vás téma cestování zajímá, tak si přečtěte také o low-cost cestování a o tom, co musíte vidět na dovolené v Dubaji.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz