Domů » Výhody a nevýhody dog friendly office?

Výhody a nevýhody dog friendly office?

autor Radka Konečná
0 komentářů
Dog friendly office: výhody a nevýhody

O tom, že je pes nejlepší přítel člověka, není debat. Je věrný, milující, oddaný. Dokáže vás kdykoliv uklidnit a rozesmát a po jeho boku se cítíte jednoduše fajn. Pokud vás děsí představa, že jej každé ráno při cestě do práce necháváte doma samotného, máme pro vás dobrou zprávu. V poslední době se totiž rozšiřuje fenomén takzvaných dog friendly office.

Do nich si svého parťáka můžete klidně vzít s sebou. Někteří zaměstnavatelé dog friendly office zařazují mezi své zaměstnanecké benefity. Podobně se tato politika stává také standardem sdílených kanceláří, které si lidé krátkodobě pronajímají. V článku vám představíme největší výhody a nevýhody těchto kanceláří.

💡 Tip: Zjistěte také v dalším článku, zda jsou lepší open space kanceláře nebo ty klasické.

Dog friendly office: výhody

Začněme tím pozitivním, vždyť pejsci jsou radost!

Zpestření pracovní doby

Jeden z hlavních důvodů, proč jsou dog friendly office v poslední době tolik oblíbené, je, že je to zajímavé zpestření běžné nudné pracovní doby.

Pejska si můžete kdykoliv pohladit a pohled na něj, jak si v klubíčku pospává, člověka jednoduše těší. Navíc dobrá nálada se lehce šíří celým týmem.

Terapie zvířetem

Představte si, že vás něco strašně rozčílí. Nejraději byste s něčím švihli na zem a šli rovnou domů. A pak vám do klína vyskočí ta malá chlupatá koule a všechny nervy se někam rozplynou.

Je dokázané, že psi mají terapeutické vlastnosti. Pokud máte stresující zaměstnání, je pes lepší a zdravější než láhev vína.

Dog friendly office jsou dobré pro vaši psychiku
Dog friendly office jsou dobré pro vaši psychiku

💡 Tip: Pes nemusí být pouze na chumlání, ale také jako investice. Víte, jaká jsou nejdražší plemena na světě?

Klídek pro sousedy

Máte aktivního pejska, který ve chvíli, kdy opustíte byt, začne skákat po nábytku, pobíhat a štěkat na celý dům? To asi vaši sousedi nebudou zrovna nadšení, co?

Někteří pejsci dlouhými odchody svých páníčků dost trpí, je proto pro ně lepší, když mohou s vámi do práce. Sousedi vám jistě poděkují.

💡 Tip: Trpíte úzkostí z práce? Přečtěte si některý z našich tipů, jak ji zvládnout.

Dog friendly office: nevýhody

Na druhou stranu, ne každý může být z vašeho chlupáče v kanclu nadšený. Podíváme se nyní na nějaké nevýhody.

Máte alergii? Pak máte smůlu

Představte si, že máte silnou alergii na psí srst. Kdykoliv se k nějakému psu přiblížíte, začnete slzet, kýchat nebo vás rozbolí hlava. Celodenní sezení v kaceláři se psem pro vás pak bude úplné utrpení.

Samozřejmě pokud chcete pracovat v nějakém coworkingovém centru, pak si vyberete takové, které psí mazlíčky netoleruje. Na druhou stranu, pokud na výběr nemáte a váš zaměstnavatel vám nedovolí pracovat z domu, pak to může být problém.

Řešením přitom může být úplně snadná komunikace. Jestli jste majitel pejska, snažte se být ohleduplný a zeptejte se kolegů, zda někdo nemá nějaké zdravotní komplikace. A pokud jste alergik, poproste kolegu s pejskem, aby jej do práce nevodil.

Alergie není sranda. Nechte pejska raději doma!
Alergie není sranda. Nechte pejska raději doma!

💡 Tip: Máte alergii na lepek? Přečtěte si, jak sestavit jídelníček.

Strach ze psů

Velmi podobný případ je také, když má některý kolegu ze psů hrůzu. Můžete se mu pokusit ukázat, že je zrovna váš mazlíček v pohodě, avšak pokud se vedle něj nebude cítit ani po nějaké době dobře, je lepší pejska nechat doma. Přeci jen, dog friendly kanceláře jsou založené na zlepšení pracovního prostředí, a když to tak není, pak to postrádá smysl.

Když se dva psi nesnesou

Někdy se prostě stane, že vám někdo nesedne. Ani nevíte proč, ale prostě jej nemůžete vystát. Někteří psi to mají podobně. Můžete dělat cokoliv, ale nepřestanou na sebe štěkat, dokud je od sebe neodvedete.

Podobná situace může nastat i v kanceláři, kde jinak vše klape a všichni mají pejsky rádi. A co teď? Pokud ani po několika pokusech nedošlo k jejich spřátelení a kolegům už tečou nervy od neustálého štěkání, pak je čas na změnu.

Domluvte se s kolegou druhého psa, že se budete pravidelně střídat.

Ne vždy se ze psů stanou kamarádi
Ne vždy se ze psů stanou kamarádi

Se psem nebo bez psa?

Je těžké říct, zda převládají výhody či nevýhody. Vše se odvíjí od konkrétní situace na konkrétním pracovišti. Základním pravidlem ale je ohleduplnost. Zeptejte se kolegů, zda by jim váš pes nevadil, a pokud souhlasí, vyzkoušejte to pouze na pár týdnů. Pak se znovu zeptejte, zda jejich souhlas nadále trvá.

Než přivedete psa na pracoviště, ujistěte se, že to nikomu nevadí.
Než přivedete psa na pracoviště, ujistěte se, že to nikomu nevadí.

💡 Tip: Pracujete na volné noze? Přečtěte si, jak být sám sobě dobrým šéfem.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz