Domů » Binární opce: Strategie, zkušenosti a tipy

Binární opce: Strategie, zkušenosti a tipy

autor Anna Kolářová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Binární opce - jedna z forem investování

Dění ve světě se točí hodně kolem peněz. Ať už jde o fyzické peníze, virtuální měnu, anebo o spekulaci o měně samotné. Každý hledá způsob a strategii, jak zbohatnout, či si alespoň přilepšit. Jednou z možností jsou i binární opce. Díky nim můžete vydělávat peníze přes internet. Je to velmi jednoduché a stačí Vám i malá investice.

Binární opce jsou velmi populárním obchodním nástrojem. Proto jsme se v redakci zaměřili právě na toto téma. Sepsali jsme pro Vás základní informace týkající se binárních opcí. Nabídneme Vám strategie, zkušenosti a tipy, jak se v této problematice pohybovat.

Co jsou binární opce?

Opce je smlouva mezi prodávajícím a kupujícím, která dává kupujícímu právo (neukládá mu však povinnost) prodat nebo koupit od prodávajícího konkrétní aktivum (tzv. podkladové aktivum) za konkrétní cenu kdykoliv až do data vypršení kontraktu.”

Slovo “binární” představuje situaci, kdy při splatnosti opce má kupující buď ztrátový obchod (nedostane nic), nebo dosáhne předem známého zisku.

Binární opce - jedna z forem investování
Chcete investovat, vědět, kolik získáte, nebo ztratíte? Pak je obchodování s binárními opcemi to pravé pro Vás.

Binární opce jsou jedním z několika druhů finančních opcí. Jsou charakteristické svou jednoduchostí. Kupující i prodávající předem vědí, jaký bude jejich maximální zisk (vložená částka plus průměrný zisk 80 % z vložené částky) nebo jejich ztráta (jedná se o vloženou částku).

V čem spočívá strategie obchodování s binárními opcemi?

Při obchodování s binárními opcemi jde o předpovídání vývoje trhu. Zda-li cena zlata, stříbra, akcií nebo měn bude stoupat či klesat. Na každou svoji předpověď vložíte určitou částku. Pokud jste předpověděli správně, Vaše investice se Vám vrátí společně s profitem (zisk ve výši 70-80 % Vaší částky). Pokud se svým odhadem netrefíte, ztrácíte pouze svůj vklad, nikdy nic navíc. Předem máte jasno, kolik můžete získat a kolik ztratit.

Na výběr máte z mnoha desítek aktiv. Často se obchoduje s komoditami (zlato, stříbro, ropa), akciemi velkých společností (Facebook, Apple, Google). Mezi lidmi jsou nejoblíbenější měnové páry (např. EUR/USD). U nich se předpovídá změna kurzu – která z nich posílí a která oslabí.

Transakce může trvat libovolně dlouho. Od několika minut, po dny a týdny. O výsledku transakce rozhoduje okamžik expirace. Pokud necháte svůj vklad vložen až do data expirace, nezáleží na tom, jak se trh vyvíjel. Důležitá je hodnota v době expirace (a ano, je možné svůj vklad vybrat předčasně před expirací).

Jak začít obchodovat binární opce?

Od 2. 7. 2018 jsou binární opce zakázány pro retailové obchodníky. Od tohoto data s nimi mohou obchodovat pouze profesionální obchodníci.

Abyste mohli začít, potřebujete se dostat do světa obchodování. To Vám umožní brokerské společnosti. Brokerské společnosti fungují podobně jako sázkové kanceláře. Nejdříve si musíte vytvořit online účet. Na Vámi vytvořený účet vložit peníze, se kterými budete obchodovat. Když budete vybírat brokera, měli byste se zajímat o následující:

  • Jaký je minimální vklad pro jednu transakci?
  • Je broker důvěryhodný, regulovaný?
  • Jaký nejvyšší zisk nabízí broker za vítězný obchod?
  • Nabízí broker cvičný “demo účet”?
  • Nabízí broker češtinu?
  • Nabízí broker dostatek aktiv/expiračních časů?

Nejlépe hodnocený broker s licencí od ČNB je IQ Option. Jde o regulovanou společnost. Nabízí minimální vklad 10 dolarů a transakce je možné uzavírat již od 1 dolaru. Jeho investoři mají cvičný účet zcela zdarma. Jediné “mínus” IQ Option je, že nepodporuje češtinu. Má však licenci ČNB, jeho obchodování v ČR je tedy naprosto legální.

Binární opce strategie

Velkou výhodou obchodování s binárními opcemi je to, že si vše můžete vyzkoušet na “demo účtu”. Abyste byli schopni dlouhodobě vydělávat, měla by Vaše úspěšnost být kolem 60% (6 z 10 transakcí úspěšných). Pokud budete pouze tipovat, průměrná úspěšnost se pohybuje kolem 50%.

Chcete-li Vaši úspěšnost zvýšit, je dobré zaměřit se na analýzu. A to fundamentální a technickou. Fundamentální analýza je založena na sledování ekonomického, hospodářského a politického dění. To vše má velkých vliv na vývoj na burze. Technická analýza Vám ukazuje, že ve vývoji burzy se objevují určité obrazce. Ve chvíli, kdy pochopíte daný obrazec, pomůže Vám to s úspěšností Vaší strategie.

Je také možné si mnoho konkrétních strategií načíst a postahovat z internetu. Námi předkládaná strategie je pouze základní.

Zkušenosti a tipy

Mnoho lidí se snaží nové investory nalákat s pomocí reklamních webů. Každého láká představa rychlého zbohatnutí, ale před každým takovýmto rozhodnutím byste si měli podrobně prostudovat objektivní články, týkající se binárních opcí.

Další špatnou zkušenost mohou mít ti investoři, kteří investovali metodou pokus/omyl. Pokud patříte mezi “hazardní hráče”, bude pro Vás záživnější návštěva sázkové kanceláře, než “tipovat” vývoj na trhu s komoditami.

Možným úskalím při obchodování s binárními opcemi mohou být i brokeři. Vždy buďte obezřetní při výběru správného brokera. Nejprve by měl splňovat výše uvedené podmínky. Pokud nabízí zdvojnásobení vkladu (a Vás to láká), je dobré si pečlivě (a ideálně ve Vašem rodném jazyce) přečíst podmínky.

Pozitivní zkušenosti můžete získat především používáním “demo účtů”. Pro někoho může být používání demo účtu “ztráta času”. Pokud si chcete vypilovat svoji obchodní strategii a minimalizovat ztráty v “ostrém provozu”, je použití demo účtu skvělým nástrojem přesně pro Vás.

Až si budete vybírat peníze, zvolte způsob, u kterého “neproděláte kalhoty”. Některé peněženky si za výběr účtují nemalé poplatky.

Zkuste také využít takzvaný vstupní bonus za vklad, který nabízejí brokeři stejně jako sázkové kanceláře. Je to takové lákadlo a kapitál pro nově začínající obchodníky. Dobré je, si pozorně přečíst všechny podmínky. Někdy je vstupní bonus velmi dobře ošetřen.

Při investování nebuďte zbrklí. Někdy je lepší obchod neuzavřít, než ztratit vše. Klidně sledujte více podkladových aktiv, které Vám zvýší šanci, že objevíte vhodnou obchodní příležitost přesně pro Vás. Tím, že budete sledovat několik aktiv, teprve v průběhu se můžete rozhodnout, který z nich je nejpříznivěji se vyvíjející.

Bohužel existuje mnoho neférových a podvodných praktik, díky kterým ztrácí obchodování s binárními opcemi důvěru. Pokud budete obchodovat u brokerů, kteří mají licenci, budou Vaše finance v bezpečí.

Výnos z binárních obcí musejí jedinci klasicky danit povětšinou 15 %.

Binární opce ve zkratce

Binární opce jsou vhodné především pro insidery trhu, kteří vědí více informací nežli ostatní a dokáží s nimi analyticky nakládat.

Binární opce můžeme přirovnat k hazardní hře nebo ještě lépe ke kurzovým sázkám. Jelikož je kurz nastaven mírně ve Váš neprospěch, tak musíte mít velmi dobré odhady, ale skutečně vyhrávat můžete jen pokud budete mít informace, které ostatní nemají. Informace společně s nejlepší strategií mohou vést k úspěchu v kurzových sázkách i v binárních obcích.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz