Domů » Bruce Willis: Životní milníky a jeho boj s nemocí

Bruce Willis: Životní milníky a jeho boj s nemocí

autor Kateřina Korčáková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Bruce Willis: Životní milníky a jeho boj s nemocí

Bruce Willis je americký herec, který se proslavil zejména díky svým rolím ve filmech jako Smrtonosná past, Pulp Fiction nebo Šestý smysl. V průběhu své kariéry zažil mnoho úspěchů a získal řadu ocenění, nyní se však potýká s vážnou nemocí. Jeho charakteristický vzhled, odhodlání a nezaměnitelný styl proslavily tohoto herce po celém světě. Nicméně za tímto zářivým světlem reflektorů se skrývá příběh člověka čelícího vlastním životním výzvám. Zjistěte více o jeho životních milnících a statečném boji s nemocí.

Začátky kariéry

Bruce Willis se narodil 19. března 1955 v západoněmeckém Idar-Obersteinu a proslavil se všestrannými hereckými schopnostmi, výrazným hlasem a kariérou trvající více než čtyři desetiletí.

Jeho cesta ke slávě začala koncem 70. let, kdy se přestěhoval do New Yorku, kde začal svou kariéru jako začínající herec. Průlom přišel v 80. letech, kdy získal hlavní roli v populárním televizním seriálu Moonlighting, kde předvedl svůj vtip a šarm po boku Cybill Shepherdové. Tato role ho nejen katapultovala do povědomí veřejnosti, ale také mu vynesla uznání kritiků a několik ocenění.

💡 Tip: Přečtěte si, jaké jsou nejzajímavější koníčky slavných.

Všestrannost na velkém plátně

Willis je sice často spojován s akčními filmy, ale jeho filmografie je pozoruhodně rozmanitá. Svůj herecký rozsah převedl ve slavném filmu Pulp Fiction režiséra Quentina Tarantina. Jeho ztvárnění boxera Butche Coolidge ukázalo vyváženější a dramatičtější stránku jeho talentu a vyneslo mu široké uznání.

Bruce Willis se stal opravdovou hvězdou díky roli Johna McClanea ve filmovém trháku Smrtonosná past z roku 1988. Úspěch filmu znamenal začátek nové éry akčních filmů a Willis se stal symbolem houževnatého a moudrého hrdiny. Série Smrtonosná past se stala jednou z nejúspěšnějších v historii kinematografie a upevnila Willisův status akční ikony.

V roce 1999 Willis podal nezapomenutelný výkon ve filmu Šestý smysl. V roli dětského psychologa Dr. Malcolma Crowea předvedl hloubku a emocionální odezvu, která překvapila diváky i kritiky. Film byl kriticky i komerčně úspěšný a získal šest nominací na Oscara.

Poté, co se Bruce objevil v seriálu Přátelé jako otec přítelkyně Rosse Gellara Elizabeth, který má románek s Rachel Greenovou, získal v roce 2000 na cenách Emmy cenu za vynikajícího hostujícího herce v komediálním seriálu.

Na svém filmovém kontě má více než 100 titulů, mezi nejslavnější firmy a seriály však patří:

 • Moonlighting (1985 – 1989)
 • Smrtonosná past (1988)
 • Smrtonosná past 2 (1990)
 • Pulp Fiction (1994)
 • Smrtonosná past 3 (1995)
 • Armageddon (1998)
 • Šestý smysl (1999)
 • Můj soused zabiják (2000)
 • Smrtonosná past 4.0 (2007)
 • Smrtonosná past: Opět v akci (2013)
 • Rozpolcený (2016)

💡 Tip: Znáte nejlepší motivační filmy všech dob?

Osobní život Bruce Willise

Kromě filmových úspěchů je Willisův osobní život předmětem zájmu veřejnosti. Je dvakrát ženatý a má pět krásných dcer. Při své filmové kariéře se angažoval v různých charitativních aktivitách, včetně podpory dětských charitativních organizací a vojenských veteránů.

Během úspěšného vysílání seriálu Moonlighting se Willis oženil s Demi Moore, se kterou měl tři dcery – Rumer, Scout a Tallulah. Pár však v roce 1998 oznámil rozchod, ale i přes jejich rozchod zůstali skvělými rodiči pro jejich dcery a přátelský vztah si udrželi až do teď.

Jeho druhou manželkou se stala Emma Heming Willis, kterou si v roce 2009 vzal. S ní má další dvě dcery – Mabel a Evelyn.

Bruce Willis s dcerami
Bruce Willis s dcerami a bývalou manželkou Demi Moore | Zdroj: Parade.com

Boj se zákeřnou nemocí

V únoru roku 2023 zveřejnila rodina Bruce Willise, že herec trpí frontotemporální demencí. Po celou dobu jeho rodina sdílí aktuální informace o Willisově zdravotním stavu a o tom, jaké to je starat se o člověka s jeho onemocněním, protože není dostatek informací.

U Bruce začaly problémy s komunikací, což je příznak známý jeho afázie. Stav se zhoršoval a lékaři mu identifikovali frontotemporální demenci. Toto degenerativní onemocnění se liší od Alzheimerovy choroby a některých dalších typů demence, protože neovlivňuje tolik paměť, ale mění chování, osobnost, plánování, organizaci a další dovednosti. V důsledku toho je často nesprávně diagnostikována. FTD je nejčastěji diagnostikována u mladších lidí, průměrný věk nástupu onemocnění je 58 let. Podle Asociace pro frontotemporální demenci je průměrná délka života člověka s FTD, kterou Bruce Willis trpí, 7 až 13 let od stanovení diagnózy.

💡 Tip: Chcete si uspořádat filmový večer? Podívejte se na nejlepší sci-fi filmy k zamyšlení.

Cesta Bruce Willise k ikonické hollywoodské postavě je důkazem jeho talentu, houževnatosti a přizpůsobivosti. Bruce Willis nezůstává pouze jako filmová legenda, ale i jako člověk, který čelí lidským výzvám s nezlomnou odvahou. Jeho příběh připomíná, že všechny životní fáze, od úspěchů po osobní zkoušky, jsou nedílnou součástí každé lidské existence. Jak bude dál pokračovat jeho cesta, to zůstává otázkou času, ale jeho pozitivní vliv na svět kinematografie a inspirace, kterou nám poskytuje svým příběhem, zůstanou nezapomenutelné.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz