Domů » Chcete vědět, kolik si vyděláte jako dělník s Vašimi zkušenostmi v regionu, kde pracujete?

Chcete vědět, kolik si vyděláte jako dělník s Vašimi zkušenostmi v regionu, kde pracujete?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
jak vydělat jako dělník

Poptávka po zaměstnancích na dělnické pozice je setrvale vysoká. Pracovní portál Profesia CZ nabízí řádově 7 000 nabídek míst v dělnických profesích ročně. Hlad po nových zaměstnancích nezchladila ani kovidová krize a v současné době je situace srovnatelná s dobou před pandemií. Výjimkou jsou pouze místa na dohodu, tedy brigádnické pozice, jichž je letos v létě ve srovnání s loňským rokem o 200 % méně.

Již dávno neplatí, že zaměstnavatelé lidem v dělnických profesích nenabízejí benefity. V nabídkách zveřejněných na Profesia.cz patří mezi nejčastější benefit dovolená navíc (46 %) a příspěvek na sport (16 %). 

Uplatnění najdete nejlépe v automobilkách a spolupracujících firmách

Nejvíce volných míst v současné době nabízí automobilový průmysl – na Profesia.cz je to 21 % ze všech. To ale není nic překvapujícího, automobilový průmysl zajišťuje více než pětinu objemu výroby celé České republiky a přímo zaměstnává více než 120 tisíc lidí. S firmami, které jsou na něj navázané, představuje téměř třetinu výrobních kapacit.  Velké množství nových sil potřebuje nasát i strojírenský průmysl (15 % nabídek) a retail (12 % nabídek). Tato situace se v posledních dvou letech nemění.

Nejvíce volných míst je teď v Jihomoravském kraji

Největší nabídka míst na pozici dělník je v Jihomoravském kraji – aktuálně, i v předcházejících dvou letech. Jen za poslední rok jich Profesia nabízela v tomto kraji 1416. Podobné je to i na dalších příčkách pomyslného žebříčku – co do počtu volných míst následuje Středočeský kraj, zde jsme inzerovali v posledním roce 1 114 volných míst a kraj Moravskoslezský s 960 nabídkami. Ročně v dělnických profesích nabízíme cca 7 000 možností uplatnění.

Kde si vyděláte nejvíce?

Celková průměrná mzda včetně odměn je u dělnických pozic v současné době 23 866 Kč. Kromě Prahy si nejvíce vydělají dělníci v Plzeňském a Ústeckém kraji, nejhůře jsou na tom v krajích Královehradeckém a Karlovarském.

Tabulka – celková průměrná mzda podle krajů

Pokud vás článek zaujal, tak si můžete přečíst také o tom, jak vydělat na internetu nebo o možnostech vydělávání peněz.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz