Domů » Conor Mcgregor a jeho 8 pravidel úspěchu!

Conor Mcgregor a jeho 8 pravidel úspěchu!

autor Jakub
0 komentářů
UFC zápasník Conor McGregor

Není to světoznámý podnikatel, nicméně právě Conor Mcgregor ví vše o tvrdé práci. Už několik let je profesionálním bojovníkem v celosvětové lize Ultimate Fighting Championship (UFC). Nejpozoruhodnější je jeho cesta k úspěchu a hlavně to, co za ní stálo.

Zápasník irského původu, McGregor udělal svůj profesionální debut v pouhých 19 letech, který samozřejmě vyhrál. Od jeho prvního zápasu, co se poté v roce 2008 dostal na scénu, měl obrovský dopad na svět smíšených bojových umění (MMA). Další profesionální bojovníci se obávali jeho jména, techniky a především později jeho talentu protivníky vykolejit.

McGregorův bojový rekord je okázalý. Na profesionální sféře jen 5 proher ve více než dvou desítkách zápasů. V osmnácti z nich své soupeře knockoutoval. Je pravděpodobné, že dělá věci správně! A i když se nejspíše s McGregorem do tělocvičny nebudete moci dostat, můžete se aspoň inspirovat z jeho pravidel k dosažení úspěchu.

Conor McGregor a jeho 8 pravidel úspěchu.
Conor McGregor a jeho 8 pravidel úspěchu

Zde je 8 pravidel úspěchu podle Conora McGregora

Nechte se inspirovat jedním z nejlepších zápasníků v historii MMA. Mcgregorovy rady mohou být aplikovány na jakoukoli snahu, atletickou nebo úplně jinou.

1. Musíte milovat to, co děláte.

Conor McGregor očividně miluje být zápasníkem MMA – zcela zřetelně to vidíte v jeho očích, když přichází do ringu a zírá na svého soupeře. Ale ať už děláte cokoliv, potřebujete především přirozenou zvědavost a vášeň pro tu danou činnost. Pokud něco opravdu milujete, tak jako McGregor MMA, pak se jistě ukáže, že pracujete s dobrým přístupem; jste soustředěni a šťastni.

2. Nežijte v minulosti, jděte dopředu.

Je naprosto v pořádku, pokud v minulosti vzpomínáte na krásné i špatné zážitky, co jste prožili. Nesmíte se však minulostí zabývat více, než toho, co je právě teď. Čas se pohybuje pouze jedním směrem a úspěšní lidé se pohybují s ním. Jednou jste dole, jednou nahoře, jednou prohrajete a jednou vyhrajete. Ztráta by mohla být zničující a vyvolat otřes vašeho vlastního já. Výhra, ta dokáže uměle nafouknout pocit důvěry, a tak způsobit, že se nebudete dostatečně připravovat pro budoucí překážky.

3. Buďte dosti odvážní, promluvte.

Pokud v něco věříte a máte-li co říct, pak promluvte! Ať už mluvíte o vašich vlastních cílech nebo citech k určité věci, musíte mít odvahu k verbalizaci. Tím uvědomíte ostatní lidi, že se nebojíte říct, co máte na mysli. Conor McGregor odvahu promluvit vyzdvihuje, jako velmi důležitý atribut k dosažení úspěchů.

4. Uvědomte si, že jakmile dosáhnete úspěchu, budete inspirací pro ostatní.

McGregor zvěřejňuje všechny jeho úspěchy a vše, co získal. Povzbuzuje tak ostatní, aby udělali totéž. A co víc, nebuďte překvapeni, jestli někdo bude chtít být jako vy, anebo bude chtít znát vaše tajemství. Nezapomeňte, že vás okolí sleduje a bude nadále, když budete pokračovat kupředu.

UFC zápasník Conor McGregor
UFC zápasník Conor McGregor

5. Pracujte tvrdě, abyste dokázali, že ti co pochybují, se mýlí.

Když se něco snažíte stavět, ať už je to nová firma nebo kariéra v MMA či jiném sportu, spousta lidí se vás bude ptát. Často si budou myslet, že jste zvolili špatnou životní cestu, anebo se pozastaví nad jejím smyslem. Budete se nimi chtít hádat a dostat se do jejich hlavy, ale ne – hoďte to za hlavu, držte si svoji důvěru a pokračujte k dosažení vašeho cíle. Nejlepší pomsta je masivní úspěch.

6. Zaujměte svůj vlastní přístup k práci.

Byla to mentalita “think out of box”, která pomohla McGregorovi postavit se na vrchol světa MMA. Způsob, jakým to vidí, dělá věci tak, jak byly vždycky vykonávány. McGregor a jeho trenér pracují na netradičních pohybech. Tento přístup se považuje za důvod mnoha jeho vítězství a naprostou nadvládu v bojovém světě. Je vždy dobré, abyste k vaší práci přistupovali netradičním přístupem. Ano, to znamená větší výzvy a větší rizika, ale také vyšší potenciál pro větší odměny.

7. Dobré věci přicházejí s vděčností.

Zní to jako podivné pravidlo pro úspěch, ale právě Conor Mcgregor si uvědomuje, že vděčnost je předzvětstí mnoha pozitivních věcí v životě. Pokud se cítíte vděční za váš úspěch, nikoli za pocit oprávnění, přilákáte tak dobré lidi, rozšíříte hranice svých chyb a zvýšíte své šance na budoucí úspěch.

8. Začněte.

Dlouhodobé cíle jsou dobré, ale pokud se až moc zaměřujeme na budoucnost, přícházíme o všechny šance v současnosti, říká McGregor. Žijte v okamžiku, oceňte ho, a pokud jste typ člověka, který potřebuje cíl, vytvořte si malé cíle, abyste zůstali přítomní tady a teď.

Conor McGregor svým úspěchem a pozoruhodnou cestou za ním už inspiroval miliony lidí. Všechny jeho pravidla vyžadují však obrovskou vnitřní motivaci, kterou ale není těžké dosáhnout, pokud něco opravdu chcete. Já sám Conora považuji za jednoho z nejlepších zápasníků v historii MMA. Jeho přístup změnil svět smíšených bojových umění a jeho odkaz tu zůstane už navždy.

Mohl by vás také zajímat článek o celoživotním vzdělaní a rozvoji.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz