Domů » Jak si to udělat v kanceláři hezčí a příjemnější

Jak si to udělat v kanceláři hezčí a příjemnější

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Pro efektivitu je důležité umět si to v kanceláři udělat hezčí a příjemnější

Home office se stalo vlivem okolností posledních let doslova trendem či něčím, co je naprosto nezbytné. I když se řada lidí navrátila do sídel společností a někteří přece jenom zůstali doma, aby odtud také pracovali, v každém případě je důležité umět si to v kanceláři udělat hezčí a příjemnější. Jinak nebudeme ani dostatečně efektivní, a to není náš účel, nebo je? Pojďme si prozradit několik konkrétních tipů, jak si kancelář udělat oku líbivější a možná i produktivnější. 

Ať se v kanceláři cítíte příjemně

Vyvolaný příjemný pocit je pro práci v kanceláři naprosto klíčový. Pokud se v ní nebudete cítit dobře, myslíte si, že zde budete také s chutí pracovat? Kdepak. Sázejte proto při zařizování na to, co se vám osobně líbí a s čím doslova rezonujete. Jestliže jste milovníkem nadčasové elegance, pusťte se do toho. Kůže, tmavé dřevo, mosazné doplňky. Pakliže s vámi spíše rezonuje minimalismus, vaše kroky povedou pro bílou barvu a světlý nábytek.

Celková příjemnost interiéru je ovlivněna řadou faktorů. Roli hrají bezesporu obyčejné lampy, které budou sídlit na pracovním stole. Nepodceňujte ani jeden detail, ať konečný výsledek za to opravdu stojí. 

Jděte cestou konkrétního stylu

Pokud si nejste jistí tím, jakým směrem by se měla vaše kancelář ubírat, jděte cestou konkrétního stylu bydlení. Co styl, to předem stanovená pravidla, v jakých interiér zařizovat. Například skandinávské bydlení sází na dostatečně světlé prvky a bílou barvu, případně na tapety na zeď světlých tónů, které místnosti opticky zvětší. Industriální jde více směrem temných barev a kovu, vintage se dívá zpátky do minulosti. Právě industriální styl a doplňky v industriálním stylu jsou dnes velmi oblíbené. Kancelář je výrazná, funkční a se smyslem pro kvalitní materiály.

Co se týče výběru konkrétního stylu, přistupujeme k tomu velmi intuitivně. Už bylo řečeno, že příjemně se musíme cítit především my sami, proto dáváme na svou vlastní intuici. Někdo má rád více doplňků, někdo čisto. Někomu vyhovují barvy a někomu zase černá a bílá.

skandinávský styl sází na světlé prvky a bílou barvu, případně na tapety na zeď světlých tónů

Bez pohodlí to nepůjde

Abychom v práci byli dostatečně produktivní a efektivní, naším úkolem je hledat pohodlné a plně komfortní vybavení. Ergonomické židle, polohovatelné stoly a dostatečně vysoké monitory jsou nezbytnostmi, které naši kancelář zpříjemní po uživatelské stránce. 

Tím, že zainvestujeme do skutečně kvalitní židle se vyvarujeme zdravotním problémům, které se s home office bohužel pojí a které by mohly naše každodenní vykonávání pracovní náplně do značné míry znesnadnit. 

Pokojové rostliny nejen pro čistý vzduch

Svou kancelář, ať už sídlí v pohodlí domova nebo v oficiálním sídle společnosti, vybavujeme také dostatečným množstvím květin. Je mylné se domnívat, že právě pokojovky budou naši pozornost rozptylovat, spíše naopak. Jejich úkol je nejen estetický, ale také dokážou vyčistit vzduch lépe než čistička vzduchu. 

Pokojové rostliny mají nejen estetický úkol, ale také dokážou vyčistit vzduch lépe než čistička vzduchu

Navíc se o mnohých pokojových rostlinách říká, že přivolávají peníze, jiné zdraví, další úspěch. Stačí si o květinách zjistit víc před jejich koupí. Samozřejmě se informace musí brát s rezervou, ale kdo ví – třeba na babských povídačkách něco bude!

Vhodné osvětlení = půl produktivity

Stejně jako čistý vzduch, i osvětlení se velkou měrou podílí na celkové produktivitě v zaměstnání. Není radno ho proto podceňovat. Kromě centrálního osvětlení v místnost světlost podporujeme i vedlejšími svítidly, kam spadá i kvalitní stolní lampa. 

Při výběru adekvátního svítidla bereme v potaz prostor. Čím větší prostor to bude, tím silnější zdroj bude zapotřebí. Pamatujeme ale také na to, aby nás osvětlení příliš neoslňovalo. To naopak naši produktivitu i chuť do práce snižuje a znepříjemňuje.

Nic nenahradí denní světlo, takže se samozřejmě také snažte pracovat u velkého okna a přes den při dostatku světla umělé osvětlení nepoužívat.

Kromě centrálního osvětlení v místnost světlost podporujeme i vedlejšími svítidly, kam spadá i kvalitní stolní lampa

Hlavně udržujte pořádek

Ať už se nakonec rozhodnete pro jakékoli zařízení vaší kanceláře, klíčovým prvkem při celkovém příjemném pocitu není nic jiného než udržování pořádku. Pakliže se na stole bude věčně nacházet nepořádek, příjemnost i produktivita budou rázem pryč.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz