Domů » Jak si usnadnit život a tím zlepšit jeho dosavadní kvalitu

Jak si usnadnit život a tím zlepšit jeho dosavadní kvalitu

od SaH

Dnešní doba je uspěchaná. Média valí na nás všechny tlak a my jsme tak nechtěně postrkováni do míst, kde vůbec být nechceme. Život se stává komplikovaným a chaotickým, a v konečném důsledku nemáme ani ponětí, kde je vlastně náš opravdový život. Co s tím? Jak to napravit? My vám pomůžeme!

minimalistická knihovna
Minimalistická knihovna

Ale my takhle skutečně žijeme! Usnadněme si život

Potřeba ovlivňovat naše názory a myšlenky je očividná. Ženám je vnucován ideál krásy, podsouvány vhodné zkrášlovací produkty i doporučený životní styl. Dámy by dle veřejného mínění měly být vtipné, vždy krásné, jejich domácnost čistá jako ze škatulky, děti chytré… Muži by naopak měli být těmi drsňáky, co domů přinesou plno peněz. Pokud si za ně nekoupí drahé auto, nikdy nebudou šťastní a úspěšní.

Jejich žena je nebude chtít. Jejich tělo samozřejmě musí vypadat jako z Play Boye. K tomu pánové hýří vtipem a do své ložnice dostanou kteroukoli dračici. Zároveň nám všem televize a marketingová oddělení podsouvají desítky až stovky produktů a zážitků, bez kterých náš život nemá žádný smysl. “Pokud jste nebyli v Japonsku, nemůžete být šťastní!” Tak zní většina reklam. Je to šílené? Ale my v takovém světě žijeme!

Usměrněte svůj život!

První a základní způsob, jak razantně zlepšit kvalitu vašeho života je, že věnujeme, vyhodíme nebo zrecyklujeme předměty, které v našem domově nemají žádné využití. Nedělají nám radost, máme na ně zlé vzpomínky nebo se nám daná věc prostě nelíbí. Pryč s tím! Tato třídící mise se týká všeho. Oblečení, knih, dokumentů, kosmetiky, předmětů pro každodenní používání (opravdu potřebujeme čtyři hřebeny?). Dále sem spadá nádobí, dekorativní předměty, nářadí, elektronika případně i nábytek. Pokud nevíte, jak na to, doporučím vám knihu Zázračný úklid od Marie Kondo nebo knihu Zbavte se nepořádku s feng shui od Karen Kingston.

Zbavte se zbytečností!

Stanovte si priority!

Po absolutním vyklizení našeho domova zjistíme, že nám zbylo mnohem méně věcí a mnohem více prostoru. A také času, neboť už se při úklidu nemusíme probírat hromadou krámů. Nastal čas stanovit si priority a pustit se do organizace svých věcí a času. Protože do našich 24 hodin vmáčkneme mnohem více aktivit než doposud, doporučím vám time-management. Je to báječná pomůcka, abyste na nic nezapomněli.

Odstraňte požírače energie a zlepšete kvalitu života

Požírači energie, a také času, často mívají k lidem velice blízko. Proto se na ně zapomíná. Mezi energetické žrouty patří televize. Opravdu ji potřebujeme? Na filmy se můžeme dívat online a bez reklam! Zprávy. Zprávy jsou tím nejhorším, co nás za celý den může potkat. Věřte mi.

Reportéři nám s tragickým výrazem podsouvají nehody, úmrtí, vraždy a další zločiny. No a co? Vykradli vás? Unesli vás? Ne? Tak proč se na ta dramata díváme a pak to ještě rozpitváváme se sousedy? Jen pomyslete na ten promeškaný čas! Sociální sítě. Spousta fotografií, krátkých popisků a desítky komentářů.

Potřebujeme vědět, že spolužačka ze základky, ze které jsme vyšli před deseti lety, má k svačině sušenky? Není lepší s ní zajít na kávu nebo do kina? Sociální sítě jsou užitečné pro zviditelnění podnikatelů a jejich produktů. Pro ostatní osoby postrádají smysl. Jen berou čas.

Co s časem?

Nakonec vám nabízíme pár tipů, jak využít svůj volný čas, který vám náhle vznikl.

  • dožeňte resty
  • věnujte svůj čas přátelům a rodině
  • věnujte se sobě!
  • zlepšujte se v nějaké činnosti
  • přihlaste se na kurz
  • jeďte na výlet

Zkrátka si užívejte! Dopřejte si všechno, co jste dosud kvůli nedostatku času nemohli. A nezapomeňte. Pokud jste si zvládli usměrnit svůj život, zvládnete to kdykoli znovu. Ať se jedná o změnu zaměstnání, stěhování nebo novému životnímu začátku, nebojte se toho a vždy plně důvěřujte své intuici. Nikdy vás nezklame a dovede vás přesně tak, kde potřebujete být.

Články, které stojí za přečtení: