Domů » TOP 10: Tipy na vánoční dárky pro ženy a maminky

TOP 10: Tipy na vánoční dárky pro ženy a maminky

autor Petra Sýkorová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Vánoční dárky

Vánoce se blíží mílovými kroky a dárky se pod stromečkem samy neobjeví. Musíme je koupit nebo vyrobit. Tento článek se zaměřuje na vánoční dárky pro ženy a maminky. To je, oč tu běží.

1) Peníze

Spousta lidí si myslí, že dárek ve formě finančních prostředků je takové „odbytí”. Pravdou však je, že objeví-li se pod stromečkem právě bankovky, může to příjemci udělat radost mnohem větší, než kdyby tam byly nějaké nepotřebné věci, za které dárce zbytečně utratil kapitál. Za peníze, které obdarovaný dostal, si totiž má možnost koupit přesně to, co chce – a ne třeba nějakou hloupost, jak se často stává, kupuje-li dárce mermomocí něco, aniž zná potřeby cílové skupiny.

Tip 💡: Jakým způsobem obdarovat maminku penězi, se dočtete v článku 4+1 Tipů: Jak darovat peníze: Buďte originální!

2) Příslušenství k počítači

Pracuje vaše maminka, babička, sestra či teta nebo učitelka na počítači? Co takhle jim koupit myš nebo klávesnici? Hodí se také zajisté tiskárna.

3) Kancelářské potřeby

Sešívačka, děrovačka, papíry do tiskárny, psací potřeby, nůžky, sešity… to jen namátkou o tom, co se skrývá v papírnictvích a obchodech se smíšeným zbožím. Nic z toho vám nikdo neomlátí o hlavu.

Vánoční dárky
Vánoční dárky

4) Zástěra

Kupte mamince či babičce zástěru. Tu můžete vytvořit například ze starých džínů, jak ukazuje toto minutové video. Vyrobit zástěru podle něho stihnete za tři čtvrtě hodiny. Kromě riflí potřebujete nůžky na textil, křídovou tužku, pravítko, barvu na textil, houbičku a kousek tvrdého papíru. Pojďme na to.

Dalším způsobem, jak zástěru vyrobit, je použití košile. Postup je tak primitivní, že se nemusíte obávat, že na tom něco zkazíte. Stačí pouze odstříhnout nepotřebné kusy látky a pak provléknout hlavu vzniklým otvorem. Snadné a rychlé.

5) Kuchyňská chňapka

Aby to mohlo v kuchyni klapat bez zbytečných popálenin na rukách, je dobré mít zásobu chňapek. A kdo jiný je může mamince či manželce koupit, když ne právě vy!

6) Srdce – dekorace

Mamince či jiné dámě, kterou chcete obdarovat, můžete vyrobit nějakou dekoraci. Hezké je například vyšívané srdíčko, jak ukazuje další nahrávka, již si můžete pustit.

Alternativou může být tento návod na vycpané srdce. Srdíčko je symbol lásky. Ukazujete jím, že máte daného člověka rádi a záleží vám na něm. Ručně vyrobená ozdoba má navíc přidanou hodnotu v tom, že jste si s její produkcí dali práci.

7) Vonná svíčka

Fajnovým dárkem je také vonná svíčka. Vždy potěší. Aromat a motivů existuje nepřeberné množství, stejně tak i barev. Hezká svíčka je například se symbolem Vánoc.

Vonná svíčka
Vonná svíčka

8) Polštářek vlastní výroby

Praktickou pomůckou pro dobrý spánek je polštář přímo vybízející k použití. Zaručte osobám něžného pohlaví příjemnou noc, aby si řádně odpočinuly na měkkém polštáři, který je zároveň lákavý i kosmeticky.

9) Kocourek Mazlík

Pro malou sestřičku můžete ušít vyrobit plyšovou kočičku. Jsou k tomu potřeba dva druhy látek: jeden kus šedé, druhý černé s bílými puntíky. Na šedou látku si nakreslíme kočičku. Kromě toho budeme potřebovat 5 cm dlouhý pruh bílé textilie s červenými proužky. Ten položíme na horní okraj černé tkaniny a nakonec šedou látku s hlavou kočky, avšak lícem dolů. Sešijeme. Poté přišpendlíme maketu zvířete (čtvrtku ve tvaru kocoura) a sestříhneme potřebným okrajem. Dále postupujeme podle audiovizuálního záznamu. Kočku vyplníme pohankovými slupkami.

10) Kniha

Na světě existují miliardy knih, a proto lze vybírat z velkého množství publikací, takže i člověk, který běžně nečte, se v některém typu literatury může najít a přijít si na své. Za knihu se počítají i křížovky a osmisměrky a samozřejmě také kuchařky. Fajn jsou třeba detektivky, doporučujeme například Ztracený symbol od Dana Browna, velmi napínavý příběh plný záhad. Mezi vhodné vánoční dárky patří také naučná literatura.

Pozor, to není vše! Jako bonus pro vás máme ještě 4 tipy, jak obdarovat ženy. Račte pokračovat ve čtení, inspirovat se a shánět skvostné dárečky, kterých si dámy budou vážit a jež jim vykouzlí úsměvy na rtech.

Vánoční dárky
Vánoční dárky

11) Kuchyňská výbava

Možná se vaše dcera vdává nebo si s přítelem zařizují bydlení. Hodí se jim proto nespočet věcí – od hrnců, pánví, skleniček a příborů po spotřebiče, jako je mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, toustovač a různé vychytávky typu domácí pekárna. Když tyto krásné věci dostane pod stromeček, bude jistě potěšená. Perfektní volbou jsou i různé doplňky, jako například utěrky, odměrky, škrabka na brambory, lis na česnek…

12) Avanti

Ženy milují něco jemného, lehce alkoholického. Avanti má příjemnou chuť. Zakoupit jej můžete za příznivou cenu. Vhodná je příchuť Rose nebo třeba Jahoda.

13) Něco pro dítě (děti)

Tříkolka, stavebnice, dětské knížky, omalovánky, penál, pravítko, kružítko, psací potřeby, sešity… Něco z toho by děti, mládež i dospělé ženy určitě potěšilo.

Podle věku ratolesti volte věci pro kojence (láhev, přebalovačka, dudlík, Sunar, plenky), pro batole (plyšové zvířátko, panenka, autíčko), dítěte navštěvujícího základní školu, (domácího mazlíčka a příslušenství k němu – malý stan pro psíka na výlety, vodítko, bouda, miska na žrádlo, granule, pamlsky).

Pokud je dítě ve školce, pak pastelky. Rozhodně nekupujte počítačové hry, playstation a další vymoženosti, které jen poutají lidi k displejům a kazí jim oči i morálku. Naopak je už v raném věku zvykejte na literaturu. Matka může zpočátku jen prohlížet obrázky a až když dítě více chápe a naslouchá, čte maminka i pohádky a básně. Potomek pojmenovává, co je na ilustracích. Děti jsou fajn. Neučte je marnit čas, ale věnujte se jim.

Dobrým dárkem je také zaplacení tábora či vstupenka do ZOO. Například do pražské zoologické zahrady lze zakoupit lístek i digitálně a jeho platnost skončí až za půl roku.

14) Rotoped a další cvičební pomůcky

A pokud právě porodila, pomozte jí shodit nějaká ta kila – aby ji nehyzdila a brzy opět štíhlá byla. 🙂 Také jí můžete darovat lekce jógy, pilates a podobných sportovních disciplín. Skákání na trampolíně je také super aktivita a navíc příjemná relaxace.

Využijte poslední čas

Ať už koupíte cokoli, do Štědrého dne zbývá ještě několik posledních dní, takže pokud nebudete otálet, je velká šance, že vánoční dárky seženete včas.

Přečtěte si také naše články o tom, proč pít vodu s citrónem, nebo jak začít se syrovou stravou.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz