Jan málokdo se při přípravě pokrmů obejde bez vážení jednotlivých surovin. Je profesionální kuchaři mnohdy ví, kolik čeho mají při přípravě jídla dát. I proto byste měli mít doma spolehlivou kuchyňskou váhu. Na trhu se jich dnes nachází poměrně hodně. Vybírat budete jak mezi digitálními váhami, tak i analogovými. Záleží na tom, jestli preferujete starou klasiku, nebo moderní nové digitální řešení. Jen tak jednoduchá ale ona volba není. Podívejme se tedy na mnohé další důležité aspekty, jež nelze opomenout.
Jak často budete váhu používat?
První otázka, již byste si měli bezesporu položit. Jestliže je vytáhnete jen jednou týdně, když se budete chtít blýsknout něčím skvělým, postačí vám nějaký levnější model. Je-li ale situace opačná a kuchyňská váha se stane vaším nerozlučným společníkem, vyplatí se zvolit takovou, jejíž součástí budou kovové díly. Určitě byste měli brát v potaz také rozměry váhy. Budete ji přenášet, nebo postojí na jednom jediném místě? Váha může být také dobrým dárkem pro ženu hospodyni.
Přesnost měření
Je u klasické i cejchované váhy nesmírně důležitá. Podívejte se u konkrétních modelů, jakou přesnost nabízejí. Tradičně se jedná o 1 až 2 gramy. U top modelů se ale setkáváme s přesností stanovenou na 0,5 g. Jestliže budete používat levné mechanické modely, pak může činit odchylka až 25 gramů.
Doporučujeme také náš text o legálních přírodních drogách a o zákonu přitažlivosti.
Obsluha váhy a ergonomie
U mechanických vah je ovládání velmi jednoduché. Odaretují se, následně se položí vážená surovina a poté odečítá váha. U digitálních vah se lze setkat se spoustou zajímavých programů. Výborné je kupříkladu vážení suroviny přímo v misce. nejprve se zmáčkne tlačítko a následně už přístroj váží pouze onu surovinu. Tím pádem máte hotovo hned. Výborný je také v případě obchodů pokladní systém, jenže je vybavený přímo samotnou váhou. Dochází tak k vážení a následnému účtování částek.