Domů » Zákon přitažlivosti: Jak si správně přát?

Zákon přitažlivosti: Jak si správně přát?

autor Daniela Adamová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Šťastný život s pomocí zákona přitažlivosti

Někteří lidé věří, že existuje a jiní nevěří. Řeč je o zákonu přitažlivosti. Ať už patříte do skupiny A nebo do skupiny B, svá přání máme každý. A já se Vás na následujících řádcích pokusím přesvědčit, že umět si správně přát je skvělý nástroj, který nám může přinést spoustu dobrého do života. Třeba nakonec uvěříte, i když teď pochybujete. Jak si správně přát?

Tip: Přečtěte si také článek o 19 tipech na překonání lenosti nebo o složeném úročení.

Existuje zákon přitažlivosti?

O tzv. zákonu přitažlivosti se toho ví již poměrně hodně, někteří vědci věnovali část svého výzkumu na prokázání tohoto zákona. Ovšem prokázat něco tak individuálního globálně není úplně jednoduché.

Přesto se spoustu odborníků, mentorů i knih o osobním rozvoji shoduje, že zákon přitažlivosti opravdu existuje. Pokud tedy věříte i v jiné vesmírné zákony jako je gravitace, neměli byste vynechat ani přitažlivost.

Jestliže stále pochybujete, mám pro Vás jednoduchý tip, jak si jeho existenci dokázat: začněte si přát. Vyzkoušejte si sílu zákona přitažlivosti na vlastní kůži, abyste věděli naprosto jistě, zda v něj věřit, nebo ne.

Zkuste si nejprve přát nějaké maličkosti jako volné parkovací místo, oblíbený zákusek v nabídce kavárny nebo příjemnou pracovní schůzku. Poté, co se tyto drobnosti stanou skutečností, můžete vyzkoušet i větší přání. Ale nezapomínejte, že základem toho všeho je umět si přát správně. Jak na to se podíváme níže.

Když si umíme správně přát, náš život je šťastnější.

Kdy funguje zákon přitažlivosti?

Odpověď na tuto otázku je vlastně velmi jednoduchá. Stejně jako ostatní vesmírné zákony funguje i ten o přitažlivosti pořád, bez přestávky i teď. A teď také.

Neustálá funkce zákona přitažlivosti má své výhody a nevýhody. A to sice ty, že pokud si uvědomujeme jeho existenci, správně si přejeme a zaměřujeme se na pozitivní myšlení, můžeme si do života přitáhnout spoustu krásného.

Jenže naopak to funguje úplně stejně. Tedy pokud zákon ignorujeme, nevíme o něm nebo myslíme příliš negativně, přitahujeme si do života negaci a neštěstí.

Síla myšlenky

Princip zákona přitažlivosti je velmi snadný. Funguje na základě síle myšlenky a také slova. Každá myšlenka je vlastně určitá vibrace nebo signál, chcete-li. Je dokázáno, že během dne myslíme na stejné věci jako včera a předvčerejškem. Až 80 % myšlenek se v našem životě opakuje každý den. Neskutečné číslo, že?

Pokud si tedy uvědomíme, že až 80 % dne máme stejné myšlenky a vyzařujeme tedy stejné vibrace, je dost dobře uvěřitelné, že se nám odpovídající signály vrátí také zpátky. Platí jednoduché pravidlo: “Co zaseješ, to také sklidíš.”

Sílou myšlenky a slova zaměřujeme pozornost určitým směrem. Díky tomu se nám v životě naskytují příležitosti, situace a jiné okolnosti, které jiní nazývají náhody. Je jen na nás , zda budou pozitivní, či negativní.

Jak si přát správně?

V našem životě můžeme ovlivnit tři základní aspekty, které výrazně ovlivňují, co si do života přitáhneme. Jsou to:

  • Činy 
  • Emoce
  • Myšlenky

Pokud budete dbát na to, aby Vaše činy byly v souladu s Vaším přesvědčením, hodnotami a vizí, nemůžete šlápnout vedle. Opět zde platí známé české pořekadlo: “Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě.”

I emoce hrají obrovskou roli v umění správně si přát. To jak se cítíme a jaké pocity necháváme proudit naším tělem přímo ovlivňuje, jaké vibrace vysíláme. Proč myslíte, že věčně nespokojený, smutný a negativní člověk bude mít velké sklony k depresím a úzkostem? Je to začarovaný kruh, který je potřeba přetrhnout.

Hnacím palivem pro zákon přitažlivosti jsou naše myšlenky. Měli bychom je tedy vědomě sledovat a zaměřovat tak, aby náš život byl šťastný. Směřujte pozornost na to, co si přejete, co si chcete přitáhnout do života. Myslete na to před spaním, ale také po probuzení, využijte vizualizací nebo skvělých afirmací. A následně netlačte na pilu.

Přílišné upínání se na určité přání také není cesta ke štěstí. Věřte v zákon přitažlivosti, vyslovte své přání, občas si jej připomeňte, ale dále nechte svět světem a budou se dít velké věci.

Až přijde příležitost

Výhodou umění správně si přát je také to, že se Vám může splnit jakékoliv přání. Nezáleží na tom, zda sníte o skvělé pracovní příležitosti, hledáte toho pravého nebo chcete založit prosperující firmu. Můžete si také přát obrovská přání, která se Vám nyní zdají jako nemožná, příliš drahá či vzdálená.

Pokud Vám život připraví příležitost, která vede ke splnění vytyčeného snu, nebojte se a využijte této příležitosti. Důvěřujte si a buďte sebevědomí. Je velmi důležité věřit své intuici a nebát se opustit na chvíli komfortní zónu, i když máte možná strach. Nikdy však nevíte, zda taková příležitost ještě přijde.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz