Domů » TOP 7: Jaké jsou nejkrásnější vánoční trhy v ČR?

TOP 7: Jaké jsou nejkrásnější vánoční trhy v ČR?

autor Radka Konečná
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Nasajte vánoční atmosféru na českých vánočních trzích

Vánoční atmosféru nedokáže nic vykouzlit lépe, než hrnek horkého a voňavého svařáku, který si se svými přáteli vypijete u nazdobeného stánku před osvíceným vánočním stromečkem za zvuků koled a švitoření kolemjdoucích lidí. Vánoční trhy v ČR každoročně přilákají tisíce a tisíce návštěvníků, kteří sem chodí nakupovat dárky, setkávat se se svými blízkými i nasávat vánoční kouzlo. V tomto článku vám představíme 7 nejkrásnějších českých trhů. Kam se letos podíváte vy?

💡Tip: Jaké dodržujete vánoční tradice a zvyky? Inspirujte se v dalším článku.

Nejkrásnější vánoční trhy v ČR

Vánoční trhy mají v Česku dlouhou tradici a najdete je v téměř každém městě a městečku. Dokonce i v menších obcích lidé každoročně zdobí na náměstích vánoční stromeček a staví pár stánků, kde prodávají punč nebo svařák. Pokud ale budete chtít zažít skutečně magickou atmosféru Vánoc, dejte šanci některému z následující trhů:

1. Praha

  • Od 26. listopadu 2022

Tento seznam nemůžeme začít žádným jiným městem, než je naše stověžatá Praha. Vánoční trhy jsou zde rozsáhlé a pompézní. Tomu odpovídá i počet turistů, kteří korzují úzkými uličkami mezi stánky.

Ve městě je hned několik trhů, kam se vyplatí podívat. Největší a nejkrásnější trh najdete určitě v úplném centru Starého města na Staroměstském náměstí. Určitě vás nadchne pohled na zdobené stánky s výhledem na nasvícenou Staroměstskou radnici a okolní historické domy. Právě zde stojí také hlavní pražský stromeček.

Další krásné vánoční trhy v Praze najdete také na náměstí Republiky, na Václavském náměstí, na Tylově náměstí, na Pražském hradě i na náměstí Míru. Některé z těchto trhů dokonce začínají již o týden dříve. Svařák si tak můžete dát již nyní třeba na náměstí Míru.

Nejkrásnější vánoční trhy v ČR: Vyrazte do Prahy!
Nejkrásnější vánoční trhy v ČR: Vyrazte do Prahy!

💡Tip: Rádi byste lépe poznali Prahu? Přečtěte si, kam se v Praze vydat na výlet.

2. Brno

  • Od 25. listopadu 2022

Ani druhé největší české město nelze v našem výčtu vynechat. I zde je několik vyhledávaných lokalit, kde si lidé mohou vychutnat pohodovou vánoční atmosféru, nakoupit řemeslné výrobky nebo si dát tradiční „turbomošt“.

Nejvíce stánků hledejte na hlavním náměstí Svobody. Jihomoravský temperament nelze těmto trhům odepřít, během adventu se zde totiž neustále konají nejrůznější kulturní akce jako jsou koncerty nebo vystoupení.

Dalšími populárními místy jsou potom trhy na Zelném trhu na Dominikánském náměstí, na Moravském náměstí a nově také na nádvoří Staré radnice.

Podívejte se, jak vypadaly vánoční trhy v Brně v roce 2019

3. Olomouc

  • Od 18. listopadu 2022

Pokud toužíte po klidnější a útulnější atmosféře vánočních trhů s kulisami malebného historického města, pak určitě vyrazte na Moravu do Olomouce. Trhy se zde nacházejí na dvou hlavních náměstích, Horním a Dolním, přičemž rozsvícený stromeček najdete tradičně před historickou radnicí na Horním náměstí.

Centrum Olomouce nabízí také několik skrytých míst, kde si můžete vychutnat hrnek horkého punče. Nacházejí se ve vnitroblocích historických budov, takže kromě vánoční atmosféry na vás dýchne také trochu historie města. Vyzkoušejte například Olodvorek, kde kromě občerstvení na vás čeká i bohatý kulturní program.

Nejkrásnější vánoční trhy v ČR: navštivte Olomouc
Nejkrásnější vánoční trhy v ČR: navštivte Olomouc

💡Tip: Znáte těchto 15 nejkrásnějších míst v Česku?

4. Český Krumlov

  • Od 25. listopadu 2022

Český Krumlov bezpochyby patří mezi města v Česku, která stojí za to navštívit v jakémkoliv ročním období. Fascinující zámek, tyčící se nad malým historickým městečkem, které se rozkládá okolo točících se meandrů Vltavy, musí zaujmout jednoduše každého. A vánoční trhy zde každý rok vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

Vydejte se úzkými uličkami tohoto malebného městečka a prohlédněte si stánky na náměstí Svornosti.

Český Krumlov má nezapomenutelnou atmosféru za každého počasí
Český Krumlov má nezapomenutelnou atmosféru za každého počasí

5. Liberec

  • Od 25. listopadu 2022

Další nádherné vánoční trhy s krásnými kulisami historického města najdete také v severočeském Liberci. Zde se trhy tradičně nacházejí na hlavním městském náměstí Dr. Edvarda Beneše, kde najdete i rozsvícený stromeček.

Od začátku trhů a po dobu celého adventu na vás navíc v Liberci čeká bohatý kulturní program.

Nevynechejte ani trhy v Liberci

💡Tip: Dekorace vytvářejí tu pravou vánoční atmosféru. Zjistěte, jak si je vyrobit doma.

6. Plzeň

  • Od 23. listopadu 2022

Máte Plzeň spojenou pouze s výrobou piva? Pak zde rozhodně musíte vyrazit i během adventu. Plzeňské trhy totiž patří mezi nejkrásnější vánoční trhy v ČR. Uvidíte, že vás toto středověké město překvapí!

Hlavní trhy se nacházejí na náměstí Republiky okolo historické katedrály svatého Bartoloměje. Najdete zde klasické stánky s řemeslnými výrobky i občerstvením a také krásný vánoční stromeček.

Vyrazte na vánoční trhy do Plzně!

7. Karlovy Vary

  • Od 26. listopadu 2022

Kombinace lázeňské a vánoční atmosféry zní naprosto skvěle, nemyslíte? A právě to vám dopřejí tradiční vánoční trhy v Karlových Varech. Najdete je po celé délce oblíbené lázeňské oblasti od Divadelního náměstí, přes Mlýnskou kolonádu až po Hotel Thermal, kde stojí i zdobený vánoční stromeček.

Karlovy Vary v zimě jsou nádherné
Karlovy Vary v zimě jsou nádherné

💡Tip: Adventní kalendář si můžete vyrobit i sami doma. Zjistěte v dalším článku, jak na to.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz