Domů » Originální dárky pro ženy, které zaberou!

Originální dárky pro ženy, které zaberou!

autor Anna Kolářová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Fotoalbum jako dárek pro ženu

Mnoho z nás chce své blízké obdarovat něčím, co je opravdu zaujme. Něčím, co jen neschovají někde do šuplíku, ale rádi si Váš dárek vystaví. Nebo bude Váš dárek patřit mezi věci, které denně používají a který jim usnadňuje život. V naší redakci jsme dali hlavy dohromady, abychom pro Vás našli originální dárky pro ženy, které opravdu zaberou!

Vybírat dárky pro ženu je sice o něco jednodušší, než vybírat dárky pro muže. Najít však opravdu originální dárky pro ženy, to může být občas věda. V tomto článku od nás dostanete tipy, jak potěšit maminku, sestru, manželku, přítelkyni nebo kamarádku.

Darovat se dají samozřejmě i peníze, které se nikdy neztratí, ovšem vždy to chce zvážit, jestli je darování peněz vhodné.

„Dokonalost dárku spočívá v jeho vhodnosti, nikoli v jeho hodnotě.“

Nejlépe se dárky vybírají, pokud danou ženu velmi dobře znáte. Pokud ji až tak dobře neznáte, ale přesto ji chcete potěšit originálním dárkem, zkuste se poptat u Vašich společných známých. Co má ráda, co ráda dělá, jaké má koníčky, co ráda čte, jaké filmy nebo seriály má ráda, apod.

12 Tipů na originální dárky pro ženy

Zde Vám předkládáme seznam 12 tipů na originální dárky pro ženy, které by Vás možná nenapadly, ale zaručeně fungují.

1. Led dekorace do vlasů

Ženy si zdobí vlasy od pradávna. Nejdříve si do nich vkládaly provázky, pírka od opeřenců, korálky. V nedávné době hojně “frčely” bavlnky. (Sama jsem na nich ujížděla – pozn. autorky).

Chystáte se obdarovat ženu, která ráda navštěvuje večírky? A je to přesně ten typ ženy, která chce doslova zářit na jakékoliv party a opravdu vyniknout z davu? Tak přesně pro ni bude ideálním originálním dárkem led dekorace do vlasů. Díky nim bude obdarovaná žena naprosto nepřehlédnutelná.

Led dekorace do vlasů
Pokud chcete obdarovat ženu, která chce přímo zazářit na každém večírku, tak právě pro ni je tento dárek perfektní.

2. Diář | Doller či motivační

Tento dárek potěší mnoho žen. Obzvláště je vhodný jako dárek k Vánocům. Blíží se konec roku a Vy víte, že tato žena ještě nemá nový diář, pak je to ideální volba. V poslední době je hodně oblíbený motivační diář Doller. Tento diář není datovaný a proto je možné ho začít používat kdykoliv – tedy vhodný dárek, který můžete darovat po celý rok. Diář Doller se stal oblíbeným designovým doplňkem mnoha žen s různým zaměstnáním i prací.

Mezi datované (a také velmi oblíbené diáře) patří například diář A Cup of style, vytvořený sestrami, které bez sebe nedají ani ránu. Prostě společně začaly “blogovat”, a vznikl z toho velmi vydařený diář (nyní ve formě Velkého motivačního diáře 2020 a Malého diáře 2020). Darováním diáře podpoříte každou ženu v jejím time managementu.

Originální dárky pro ženy - Doller
Pokud chcete ženu obdarovat diářem kdykoliv během roku, je proto ideální Motivační diář Doller. je nedatovaný.

3. Tričko jako dárek pro ženy

Možná Vás teď napadá, jak může tričko patřit mezi originální dárky pro ženy. Ano může. Tričko se může stát originální díky tomu, co je na něm. Na tričku může být něco, co charakterizuje nynější stav ženy – těhotenství, mateřství, zasnoubení.

Také na něm může být obrázek něčeho, co je pro danou ženu charakteristické, nebo co má ráda. Miluje žena knihy? Tak může být na obrázku vtipný obrázek knihomola. Je žena hasička? Může mít na obrázku cokoliv, co souvisí s hasičstvím. Můžete si tričko nechat udělat na zakázku. Velký výběr mají také na Alliexpresu.

Hasičské tričko
Ženu může potěšit i na první zdání “obyčejné triko”. Pokud je však na tomto triku něco, co tuto ženu charakterizuje, bude z něho velmi originální dárek.

4. Kosmetický balíček

V tomto dárku nejde pouze jen o kosmetiku samotnou (nemluvím zde o továrně vyráběném kosmetickém balíčku). Své kamarádce, nebo mamince můžete vlastnoručně zabalit její oblíbenou kosmetiku. Můžete se nechat unést Vaší inspirací a vytvořit tak velmi osobní dárek. Tento dárek potěší ženu hned dvakrát. Jednak její oblíbenou kosmetikou a také proto, že jste do výroby dárku dala kousek sebe.

Originální dárky - kosmetický balíček
Ručně zabalená kosmetika, kterou má obdarovaná ráda. Dárek 2v1.

5. Knižní záložky

Tento dárek je vhodný pro ženy, které rády čtou, ale víte o nich (například), že často nemají čím zakládat své rozečtené knihy. Můžete je však také dát ženě-studentce. Ty nemají záložek nikdy dost.

Jakou záložku zvolit? Originální záložky nabízí různé firmy. Například na webu hubatacernoska.cz nabízí záložky do knih ve formě zipů. Taková záložka působí dojmem, jako byste knihu uzamkli. Další z firem je firma NAOKO která nabízí záložku ve formě placatého čtenáře, kterému z knihy vykukují pouze chodidla.

Záložka do knihy
Pokud chcete obdarovat ženu, která ráda čte, skvělou variantou pro dárek je pro ni originální záložka do knihy.

6. Karta přežití

Tato karta přežití bude vhodným dárkem pro ženy, které jsou technického, kutilského anebo dobrodružného ducha. Karta obsahuje:

 • Otvírák na konzervy
 • Nůž na řezání lana
 • Šroubovák
 • Pravítko
 • Otvírák na lahve
 • Klíč na šroubky ve čtyřech velikostech
 • Klíč na ploché šroubky
 • Pila a škrabka
 • Kroužek umožňující určit směr na mapě
 • Otvor pro zavěšení
 • Čepel pro řezání tvrdých věcí
Karta přežití
Takováto karta je vhodná pro všechny ženy se smyslem po dobrodružství a kutilky.

7. Společenská hra

Kdo by neznal společenské hry jakou jsou Dostihy a sázky. Pokud víte, že ženu, kterou chcete obdarovat baví tyto aktivity, bude Váš dárek jistě často používán. Společenské hry mají mnoho pozitiv. Sejde se u ní celá rodina, Vámi obdarovaná že tak může strávit rodinné odpoledne, když je venku špatné počasí. Obdarovaná může na “partičku” pozvat také své přátele (včetně Vás).

Tento dárek patří jistě mezi originální dárky pro ženy, ale také mezi “hojně používané”. Tipy na další společenské hry:

 • Člověče, nezlob se
 • Krycí jména
 • Osadníci z Katanu
 • Dixit Odyssey
 • Bang!
 • Activity
 • a mnoho dalších
Společenské hry
Kdo by neznal hru Člověče, nezlob se. Je to klasika všech klasik, a může ji hrát opravdu každý.

8. Ručně vyrobený dárek

Jako top dárky s visačkou “originální dárky pro ženy, které zaberou” jistě patří ručně vyrobené dárky. Každá žena dokáže ocenit, když pro ni někdo druhý něco ručně vyrobí. Ví, že si s dárkem dal/a opravdu záležet, že to není jen tak obyčejný dárek, ale dárek přímo od srdce, tzv. “hand made” dárek.

Ať už rádi šijete, vyšíváte, pečete, pletete, malujete, skládáte básně, skládáte písně, pracujete se dřevem, s kovem, vyrábíte náramky, náušnice, právě tento dárek si obdarovaná ráda vystaví, nebo bude používat. Jen buďte pozorní při vymýšlení takového dárku. Abyste náhodou ženě, která nesnáší vaření, nevyrobily vařečku.

Ručně vyrobený dárek
Každou ženu potěší něco, co pro ni druhý člověk udělal. A když je to dárek? Tím lépe. Oba budete obdarovanými.

9. Fotoalbum

Bydlíte daleko od své maminky, sestry, tety nebo kamarádky se kterou máte velmi blízký vztah? Pak je ideálním dárkem fotoalbum. Mohou to být obrázky Vašeho miminka, jak s ním šel čas, anebo celé Vaší rodiny.

Tímto dárkem můžete obdarovat i ženu, se kterou se často vídáte, a jen jí chcete udělat radost fotkami Vás, Vašeho života, Vašich dětí apod. Fotoalbum můžete vyrobit od základů sami, nebo si jej můžete nechat profesionálně zpracovat. Anebo můžete zvolit variantu “něco mezi”. Nechat si vyvolat fotky, zakoupit album a dotvořit jej dle svého. Fotoalbum je skvělým osobním dárkem!

Fotoalbum
Fotoalbem potěšíte každou maminku i babičku. Je to kniha, plná vzpomínek. Na určité osoby, události, život. Každý si rád čas od času zavzpomíná.

10. Hrnek

Hudební hrnek. Tento dárek je ideální pro milovnice hudby. Ať už je obdarovaná hudební skladatelkou, houslistkou, klavíristkou, hráčkou v metallové skupině. Pokud žije hudbou na každém svém kroku, jistě tento dárek velmi ocení.

Hrnek se zdravotní tématikou. Takovýto hrnek potěší ženu lékařku, všeobecnou sestru, praktickou sestru, sanitářku, porodní asistentku a další ženy ve zdravotnické profesi.

Takový “obyčejný” a přesto originální dárek potěší nejednu ženu. Vždy, když se z něj napije, usměje se, vzpomene si na Vás, na zážitky, které jste spolu prožili a připomene jí, jak moc Vám na ní záleží.

Hrneček zdravotní sestřičky
Když se žena napije z Vámi darovaného hrnku, vždy si na Vás vzpomene a připomene jí to, co jste společně zažili.

11. USB ohřívač nápojů Sušenka

Znáte nějakou ženu, která miluje teplou kávu nebo čaj, ale je toliko zavalena prací, že často svůj nápoj dopíjí studený? Tak přesně pro ni je určen tento USB ohřívač nápojů. Stačí ohřívač zapojit do USB portu a ihned Vám začne ohřívat nápoj (anebo Vám ho udrží stále teplý). Roztomilý vzhled ve tvaru sušenky obdarovanou také potěší.

Originální dárky pro ženy - USB ohřívač nápojů ve tvaru sešenky
Skvělý dárek pro každou ženu, která miluje teplé nápoje, ale vždy se ponoří do své práce u počítače natolik, že svůj nápoj pije často studený.

12. Dřevěný stolek na notebook do postele

Tak tento originální dárek ocení snad každá žena. Nejen ta, která skutečně pracuje v posteli na notebooku (například formou práce z domova). Ale také například studentka, která se v posteli učí, a potřebuje ke svému studiu učebnice a sešity. Stolek má i zásuvku na drobnosti. Tento dárek na 100% patří mezi originální dárky pro ženy, které zaberou.

Dřevěný stolek do postele -Originální dárky pro ženy
Perfektní dárek pro ženu, která ráda a velmi často pracuje v pohodlí své postele.

Máte jinou pozitivní zkušenost s dárky pro ženy?

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz