Domů » Jaký je nejlepší broker pro rok 2022?

Jaký je nejlepší broker pro rok 2022?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
XTB investor roku

Jako již tradičně koncem roku se uskutečnilo hlasování ankety Broker Roku 2022. Již jedenáctý ročník této akce je v České republice unikátní svého druhu, jelikož o vítězi rozhodují přímo retailový investoři a obchodníci, kteří volí nejpřívětivějšího brokera a investiční platformu. Již počtvrté za sebou si své vítězství obhájila společnost XTB, pro kterou hlasovala více než pětina všech zúčastněných. 

Co je online broker?

Pokud si zadáte na Googlu “broker”, tak vám vyjede mnoho různých definic. V našem případě myslíme online brokera, což je společnost, která zprostředkovává investorům obchodování na finančních trzích. Broker je nepostradatelným mezičlánkem mezi finančními trhy a investory. Samotní brokeři se nejvíce mezi sebou liší investiční platformou, poplatky a nabízenými instrumenty.

David Šnajdr, ředitel XTB CZ/SK: „Děkujeme moc za všechny hlasy, které nám pomohly opět získat tuto cenu. Vážíme si důvěry našich klientů a pevně věříme, že i do budoucna budeme volba číslo 1 pro investice“.

Výsledky ankety Broker Roku 2022

Co chystá XTB na příští rok?

Minulý rok si nejvíce uživatelé pochvalovali snížení zdanění dividend na 15 %, což reálně vytváří mnohem větší smysl pro nakupování dividendových akciových titulů. Dříve tyto akcie listované v USA byly daněny 35 %.

  1. Frakční akcie

Zlomkové akcie a ETF se v posledních letech staly velmi populární a XTB na jejich zavedení pracuje dlouhou dobu. Ačkoliv jejich představení muselo být odloženo na příští rok, celý plán je již ve finální fázi, můžeme se tak na ně těšit už v blízké době. Některé kroky vedoucí k jejich zavedení byly dokonce již implementovány – minimální hodnota, za kterou je možné akcii/ETF koupit, Výsledky byla snížena ze 100 EUR/USD na 10 EUR/USD a pro české akcie pouze na 100 CZK.

  1. Vylepšení platformy

S frakčními akciemi se zároveň pojí i celková aktualizace obchodní platformy xStation. Vylepšení budou zaměřena především na rozšíření možností dlouhodobého a pasivního investování. Široká škála funkcí pro krátkodobé obchodníky ale samozřejmě také zůstane.

  1. Reálné kryptoměny

I když se nyní pohybujeme v medvědím trhu, kde většina kryptoměn ztratila přes 70 % své hodnoty, z dlouhodobého hlediska se tomuto sektoru nedá upřít jeho rozšiřující se vliv a světová implementace. Z toho důvodu má XTB v plánu představit možnost nákupu reálných kryptoměn na dlouhodobé držení (v současnosti nabízí pouze kryptoměny CFD na krátkodobé obchodování).

Jak můžete vidět, XTB má mnoho velkých plánů, a kromě výše zmíněných i samozřejmě mnoho dalších, které bude postupně publikovat a implementovat. Na začátek příštího roku má také připravené překvapení, které investorům bezpochyby udělá radost.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz