Domů » Jana Šimková: Jakmile dosáhnu cíle, jdu za dalším

Jana Šimková: Jakmile dosáhnu cíle, jdu za dalším

autor Daniela Adamová
0 komentářů
Jana Šimková rozhovor

Jana Šimková je typickým příkladem digitálního nomáda. Ke štěstí jí stačí sbalit batoh, foťák a kameru a vyrazit na cesty po světě. Jaký byl její příběh a co by vzkázala svému mladšímu já? Která pracovní zkušenost jí nejvíce utkvěla v paměti? Prozradíme v rozhovoru.

Jak by ses představila člověku, který se s tebou setkává poprvé?

Jsem holka z malého města, co se vydala do světa a nebojí se poznávat nové zkušenosti. 5 let jsem žila na Kanárských ostrovech, kam jsem se vydala  s nulovou znalostí španělštiny. Pak jsem žila 4 roky v Dubaji, kde jsem jako letuška proletěla doslova celý svět. A pak jsem všechno prodala zabalila se do jednoho batohu a vydala jsem se cestovat na plný úvazek. A při tom své dobrodružství zachycovat pomocí a fotek a videa.

Jak bys popsala svoji cestu k úspěchu? Byly nějaké pády, překážky?

Jsem samouk a všechno, co o kameře a fotkám vím, je z Youtube a z toho, co jsem se naučila pomocí mých omylů a chyb. Takže moje cesta k úspěchu byla strmá a ne vždy věci jdou, tak jak si je člověk vysní.

Zase na druhou stranu jakmile dosáhnu jednoho svého cíle, tak jdu za druhým. Je to spíše o té cestě  a hlavní je, aby to člověka bavilo. 

Jana Šimková se plně věnuje svému Instagramu @thebohemianblondie, kde přidává své fotky z cest.

Jaká pracovní zkušenost pro tebe byla nejzajímavější?

Určitě to bylo vytvářet promoční videa pro společnosti kdekoliv po světě. Rozhodně mezi ty nejzajímavější patřil úžasný hotel uprostřed pouště v Jordánsku nebo luxusní loď ve Vietnamu. 

Jana Šimková miluje cestování a fotografování.

Setkala ses někdy s kritikou? Jak s ní pracuješ?

Určitě a pokud je konstruktivní, mile ráda si jí vyslechnu a vezmu si z ní ponaučení. Pokud se jedná o internetového trolla, který nemá nic jiného na práci, než rozšiřovat sprostá slova, tak z toho si nic nedělám.

Popravdě je mi takových lidí trochu i líto. Já nemám dostatek času ve svém životě, abych si sedla a napsala lidem, kterých si vážím a obdivuji. Natož abych ztrácela svůj drahocenný čas psaním negativních věcí. Pokud nemají lepší využití svého času, je to celkem smutné. 

Doporučila bys nějaké knihy, které tě nejvíc ovlivnily nebo inspirovaly?

Jedna z hlavních je Čtyři dohody od Don Miguel Ruiz. Četla jsem ji několikrát a je opravdu úžasná, mohu doporučit.

Tip: Pokud vás zajímají další knihy pro osobní rozvoj přečtěte si také článek TOP 12 knih pro seberozvoj a motivaci.

Jaké máš denní návyky, které bys doporučila a jakých se naopak chceš zbavit?

Každý den cvičím a navíc se každý den snažím naučit novou dovednost.

Čeho bych se určitě chtěla zbavit je prokrastinace.

Krásné fotky z cest najdete na jejím Instagramu.

Jaké jsou hlavní trendy tvého oboru?

Nevím, jestli bych to nazvala trendem, ale spousta lidí si myslí, že musí mít tu nejlepší kameru a nebo nejnovější stabilizátor, ale v tom to není.

Je to hlavně o tom, aby se člověk snažil vidět věci z jiné perspektivy a o tom, aby věděl, jak naplno používat kameru nebo foťák, který má. 

Co bys vzkázala svému mladšímu já? 

Určitě se nebát, to je asi to hlavní, co nás všechny drží zpět. Je to ta obava z neznáma, z nejistoty.

Ve finále vždycky všechno nějak dopadne, a když do toho člověk dá všechno, nikdy toho nemůže litovat. Takže určitě neboj se a dej to toho všechno.

Přečtěte si také rozhovor o politice s Markétou Pekarovou Adamovou nebo krátký článek, kde nám odpovídá na otázky Zdeněk Steiner.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz