Domů » Jiří Hanousek: Měním konzervativní svět realit

Jiří Hanousek: Měním konzervativní svět realit

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Jiří Hanousek osoba s textem

Jiří prodává nemovitosti za desítky miliónů korun a stále maká na 100 %. Za necelý rok zvládl změnit pohled na doposud konzervativní český trh s realitami. Sebevědomí, odvaha a ani (trochu) skromnosti mu nechybí. Jak to dokázal a co dělá jinak? Přečtěte si rozhovor, kde se dozvíte jaké jsou aktuální trendy v oblasti realit, proč je důležité umět komunikovat s lidmi a jaké knihy Jirkovi nejvíce změnily život. Tak pojďme na to!

Jaký je tvůj klíčový faktor úspěchu?

Myslím, že za mým úspěchem jednoznačně stojí cílevědomost a velká vytrvalost. Za těch 10 let co pracuji, jsem si všiml, že právě tyto vlastnosti má hodně lidí, co dělali vrcholově nějaký sport. No a to je i můj případ.

Chci se mít hezky, a to je prostě náročná disciplína. Někomu se líbí holky, někomu auta, někomu domy, někdo je zase ulítlej na oblečení a nebo elektroniku. Mně se líbí všechno a svůj život se snažím posouvat pořád dopředu. Takže mám trochu strach, že budu muset i ten svůj klíčový faktor úspěchu posouvat pořád dopředu, dokud to půjde. Ale o tom přeci úspěch je, nebo ne?

hanousek audi

Jaká pracovní zkušenost pro tebe byla nejzajímavější?

No paradoxně to bylo moje první zaměstnání. Nastoupil jsem na pozici obchodního zástupce. Prodával jsem garážová vrata, brány, rolety, markýzy. Byl jsem klasický zaměstnanec, takže ve služebním autě GPS, vyplňování každé zastávky, spousta papírování. Ale byla to skvělá zkušenost, získal jsem díky tomu ty správné návyky.

Naučil jsem se jednat s lidmi, od dělníků na stavbě po ředitele stavebních firem. Prostě jsem musel komunikovat a prodávat. A obchodničina je pořád stejná – náročná, ale férová.

Dělám v téhle branži už 10 let a věřím tomu, že obchod musí být win-win pro obě strany. Jinak nemáš šanci uspět.

Co pro tebe byly přelomové mezníky v životě i v podnikání?

Rozhodně sport. Ten mě naučil ty zásadní návyky do života i businessu. A taky setkání s mojí manželkou. Před měsícem jsme oslavili 11 let od našeho seznámení, máme spolu dvě děti. Jsme spolu od doby, kdy jsme neměli nic a právě ona byla ta, co mě vždycky podporovala a věřila tomu, že zvládnu všechno.

No a samozřejmě okamžik, kdy jsem pochopil, že být zaměstnanec není úplně pro mě. Tehdy jsem si uvědomil, že když půjdu dělat na/pro sebe bude to mít úplně jiný grády, než když se budu snažit plnit sny a cíle někomu jinému.

Nejsilnější stránka vs. nejslabší stránka?

Moje nejsilnější stránka je, že umím dotahovat věci do konce. Snažím se být spolehlivý, důvěryhodný a tohle je asi kombinace věcí, ve kterých se cítím být silný. Nebojím se přijít s něčím novým, mám totiž toho nejlepšího šéfa na světě a ten mě vždy podpoří

Nejslabší stránkou je naopak netrpělivost – prostě mě nebaví čekat. Na tom ale taky makám, učím se pořád lépe plánovat a více delegovat. Abych nemusel čekat a trpět u toho.

Jaké jsou tři hlavní trendy tvého oboru?

Rozhodně to jsou videoprohlídky. Možná to zní neuvěřitelně, ale pořád je dělá neskutečně málo realitních makléřů. A ti, kteří videoprohlídky dělají, tak ještě ve většině případů ve videu fyzicky ani nejsou a tudíž neprodávají. Je to jen ukázka nemovitosti a to je prostě málo. Věřím, že se to časem rozhodně změní. Přidaná hodnota videoprohlídky totiž je, že můžu prodávat výhody nemovitosti, poukazovat na ně a vzbuzovat v lidech touhu tu nemovitost vlastnit.

Když budu mluvit o trendu ve směru ke klientům, tak je to jednoznačně zhoršení dostupnosti vlastního bydlení. Nebude dlouho trvat a asi to tady bude vypadat jako na západě, kde většina lidí bydlí v pronájmech. Pro lidi je zkrátka stále složitější pořídit si vlastní bydlení. Jednak kvůli cenám nemovitostí a samozřejmě taky kvůli ztíženým podmínkám získání hypotečních úvěrů nebo půjčky na bydlení.

Dalším trendem jsou jednoznačně sociální sítě a propagace na nich. Propagace může být opravdu drahá, ale když bych vám řekl, že budete investovat 200.000 Kč, ale dokážete tak vytvořit potenciál v provizích 2.000.000 Kč, tak byste to asi udělali nebo ne? Jenže naprostá většina makléřů to neudělá. V knížce Bohatý táta, chudý táta jsem se dočetl, že když budete dávat lidem peníze budou se vám mnohonásobně vracet. A tohle praktikuji už skoro 10 let.

Poslední trend je jednoznačně to, že realitní služby budou v budoucnu dělat jen opravdový profíci, co budou pro prodávajícího a kupujícího jasnou přidanou hodnotou. Do té doby si budou nemovitosti prodávat lidi sami na bazoši.

Jiří dělá videoprohlídky často i v dalších jazycích.

Vyplatí se v současnosti investovat do nemovitostí? Kde vidíš příležitost?

Jasně, vyplatí. I dnes, kdy jsou ceny nemovitostí vyšponované, se dají najít byty, které jsou vhodné na investici. Zásadní je využívat páku v podobě financování z hypotečního úvěru. Nájemník vám bude splácet hypotéku, dostanete i peníze navíc, a to je za mě pořád ten nejjednodušší způsob, jak začít investovat do nemovitostí. Tak jsem začínal i já a fakt to není nic složitého. Stačí selský rozum a kalkulačka.

Jakou investici do 1000 Kč považuješ jako nejlepší a jakou celkově?

Jsou to jednoznačně knihy – Myšlením k bohatství, Jak myslí milionáři, Jděte po schodech a pokud vás knížky neberou, tak se podívejte na film Myšlením k bohatství.

Jaké máš denní rituály/návyky, které bys doporučil/a a jakých se naopak chceš zbavit?

Učím se sprchovat studenou vodou – ale ještě to asi není úplně rituál, ale bude. Jednoznačný rituál, je prostě za každé situace chodím vždy do práce. Prostě i když se fakt něco hodně podaří, prostě jdu do práce a nezpohodlním.

Potřebuji, aby moji kluci viděli, že táta maká. To, že jsem, ale i ten dobrej táta, který je vezme párkrát za rok na dovču, to je taky jasný, ale mám rutinu v chození do práce.

Často mám po práci takový ten pocit klidu, když večer přijdu domů a chci se po tom dni jakože odměnit, a protože mám hrozně rád jídlo, sladké, slané, kyselé a moje manželka to má stejně, tak hodně jíme (žereme). No a každý to zná, je to takový ten krátkodobýá pocit štěstí a hned po něm přichází dlouhodobý pocit nasranosti. Ještě že máme doma běžecký pás 🙂

Co bys vzkázal svému mladšímu já?

Buď trpělivej. Dva kroky dopředu, jeden krok zpátky.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz