Domů » Kouzelné výlety ve Zlínském kraji: Objevte přírodní skvosty a historické perly

Kouzelné výlety ve Zlínském kraji: Objevte přírodní skvosty a historické perly

autor Patrik Pilous
0 komentářů
luhačovice výlet

Zlínský kraj má jistě co nabídnout. Morava je velmi oblíbenou destinací, přičemž vás zde čeká spousta skvělých míst. Známou lokalitou jsou Luhačovice, ovšem pokud chcete vyrazit na Zlínsko, pak do svých plánů zařaďte i návštěvu Velkých Karlovic. Další tipy na výlety po Čechách zde.

Luhačovické muzeum

Jednou z oblíbených cestovatelských lokalit ve Zlínském kraji jsou Luhačovice. Samotné město je hezké, nicméně dominantou je zámek. To však zdaleka není vše, co byste zde měli navštívit. Muzeum luhačovického Zálesí nabízí stálou expozici, ve které vám představí životní styl v tomto regionu na počátku 20. století. Kromě toho zde probíhají i krátkodobé výstavy, během kterých se můžete kochat uměním. 

Přírodní koupání

Za hezkého počasí můžete strávit příjemný den u přehrady. Krásná příroda je jako stvořená pro relax, na travnatých plážích poskytují stín vzrostlé stromy. Samozřejmě se zde můžete vykoupat, případně si půjčit loďku nebo šlapadlo a slunit se bez trička na vodní hladině. Kolem přehrady vede inline stezka a leží zde sportovní areál. Na své si přijdou i rybáři. V tomto areálu vás čeká spousta možností a zábavy. Samozřejmě nechybí ani občerstvení. 

Naproti hrázi leží kemp, kde se můžete ubytovat ve stanu, karavanu či chatce. Nabízí se samozřejmě i další ubytování v Luhačovicích – blíže centru města či v klidném prostředí na okraji obce.

Wellness centrum

Pokud vás zrovna neláká přírodní koupání nebo si jednoduše chcete užít pořádný odpočinek, pak zvolte Wellness centrum hotelu Alexandria. Čekají vás zde různé druhy lázní, sauny a masáže pro příjemný relax. Kromě toho si zde můžete zaplavat či využít fitness centrum. Jde o komfortní místo, které se skvěle hodí pro romantickou dovolenou.

Velké Karlovice

O kus dál ve Zlínském kraji leží město Velké Karlovice. I to je oblíbeným turistickým místem. Jednou ze zajímavostí, které stojí za návštěvu, je Karlovské muzeum. To představuje skanzen valašské lidové architektury. Seznámíte se zde s historií města, salašnictvím i řemeslnou tvorbou. Pokud máte rádi umění, potěší vás prohlídka sbírky lisovaného a foukaného skla, případně i další krátkodobé výstavy, které zde probíhají.

Jestliže hledáte klidnou lokalitu pro svou dovolenou, Velké Karlovice jsou skvělou volbou. V obci i okolí se nachází zajímavá místa, vyplatí se vám ubytování ve Velkých Karlovicích, které je skvělým výchozím bodem pro další dobrodružství.

Kostel Panny Marie Sněžné

Velkou zajímavostí je dřevěná roubená církevní stavba – Kostel Panny Marie Sněžné. Má půdorys kříže, okouzlí složitou konstrukcí a působivým interiérem. Jde zdánlivě o nenápadnou stavbu, ovšem při bližším pohledu si vás rozhodně získá. V sezóně zde probíhají i komentované prohlídky.

Vrch Miloňová

Pokud chcete vyrazit do přírody, nenechte si ujít vrch Miloňová. Má výšku 945 metrů a leží na něm vysoká dřevěná rozhledna. Odtud je perfektní výhled do okolí, prohlédnete si zde Vsetínské Beskydy i Javorníky. Dojít sem lze krátkou procházkou po turistické trase, ovšem skvělou variantou zejména pro rodiny s dětmi je dětská turistická trasa inspirována geocachingem.

Lyžování

Do oblasti Velkých Karlovic se vyplatí vyrazit i v zimě. V blízké okolí se totiž nachází velké množství různých ski areálů. Můžete si tak vybrat ten pravý. Možností je zde opravdu mnoho – vyberete si zde, ať už hledáte mírné sjezdovky pro začátečníky a zábavu pro děti, či o něco obtížnější sjezdovky pro milovníky zimních sportů.

Luhačovicko a okolí Velkých Karlovic je jednoduše okouzlující. Nabízí spoustu možností pro milovníky přírody, ale může nabídnout i významná historická místa a skvělé zážitky.

Pokud vás zajímají další krásná místa v Čechách i na Moravě, tak si přečtěte náš článek o krásných místech nejen na výlety.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz