Domů » Kratom a učení: Jak funguje a jaké má účinky?

Kratom a učení: Jak funguje a jaké má účinky?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
kratom

Čeká vás zkouška ve škole a nemáte motivaci se na ni učit? Látka vás nebaví, jste ve stresu a neleze vám to do hlavy – i to se občas stává. Co, když ale existuje látka, která veškeré negativní vlivy potlačí a pomůže vám se soustředit, dokonce si tento čas i užít? Seznamte se s kratomem.

Jak přizpůsobit prostředí, aby se vám lépe učilo

Velmi důležitým aspektem, na který se při učení často zapomíná, je prostředí, které nás tak moc ovlivňuje. Pokud se učíte na poslední chvíli v lavici ve třídě plné studentů, asi těžko se budete soustředit, a ještě hůře si něco zapamatujete, protože je zde tolik podnětů, které mozek může vnímat. Jestliže se chcete efektivně učit, vyzkoušejte tyto tipy:

Ukliďte si

Pořádek v domácnosti, pořádek v hlavě. I když se na rozházené oblečení ve skříni nebudete dívat, nějakým způsobem ho vnímat budete a bude vám bránit v soustředění. Pokliďte si před studiem a to hlavně na místě, kde se plánujete učit. Ideálně kolem sebe mějte co nejméně věcí, které by vaši pozornost mohly odpoutávat.

Navoďte atmosféru

Udělejte si útulno. Zapalte svíčku, udělejte si čaj či kávu, připravte nějakou svačinu a pusťte se do toho. Pokud nemáte rádi ticho, pusťte do pozadí hudbu, ale volte tu beze slov – například klavírní skladby. Instrumental verze může být také řešení, nicméně já osobně si stejně začnu zpívat, takže to záleží na vás. Správně zvolené místo s příjemnou atmosférou vás na učení naladí a vše půjde snáze.

kratom
Svíčky dokáží navodit klidnou atmosféru a oblíbená vůně zpříjemní učení.

Střídejte místa

Abyste nezajeli do stereotypu, čas od času změňte místo, na kterém se učíte. Pro váš mozek to bude nová zkušenost a nepřejde tak k hledání jiného podnětu. Změny jsou velice důležité, to víc, pokud je ve hře pozornost. Nemusíte se hned přesouvat z pokoje do pokoje, stačí si sednout na jiný nábytek, změnit směr pohledu nebo přestěhovat doplňky.

💡 Tip: I když je učení v posteli příjemné, raději se přesuňte ke stolu. Vaše tělo moc dobře ví, že v posteli se odpočívá a nebude se mu chtít pracovat.

Jak funguje kratom na učení?

O kratomu už jste na tomto webu mohli něco slyšet, ale ve spojení s učením jsme se mu příliš nevěnovali. Kratom je látka, která dokáže nabudit, ale i uvolnit organismus podle toho, jaké účinky zrovna vyžadujete. Můžete ho využít při sportu, práci, ale i učení, protože dokáže věci, které se vám budou hodit, a to:

  • zlepšení soustředění,
  • zlepšení nálady,
  • navození klidu.

Za největší výhodu z mého pohledu je to, že vás to bude bavit. I když obvykle učení nepatří mezi vaše oblíbené aktivity, s pomocí kratomu si ho užijete. Díky motivaci a nadšení vám to do hlavy lépe poleze, k tomu všemu pak jen dopomůže klidný režim ve vaší hlavě, který je třeba také vyzdvihnout. Co na kratomu ocení hlavně osoby s psychickými obtížemi je ztráta rozptylujících myšlenek. Úleva od jakýchkoliv vlezlých myšlenek, to chce každý, kdo bojuje s úzkostí. Stejně tak vám toto prázdno pomůže i při učení, protože se budete moct soustředit – veškeré účinky jdou ruku v ruce.

kratom
Kratom zlepšuje soustředění, díky čemuž vám učení bude trvat kratší dobu.

Dávkování

Kratom si dejte ve formě prášku cca půl hodiny před učením, aby začal účinkovat, až si ke studiu sednete. Pokud používáte tablety, počítejte s tím, že jejich účinek trvá ještě o něco déle, protože se v trávicím traktu musí aktivovat, jejich cesta je tak o něco složitější. Dávkování je velice individuální, nicméně se držte hesla ,,pomalu, ale postupně”. Raději si dejte vždy méně, hlavně pokud začínáte a ještě nemáte odhad. Pijte pomalu, klidně po dobu 30 minut, on kratom stejně není pochoutka, kterou byste zhltli na posezení.

Nástup účinku

Účinek nastupuje postupně zhruba po 20-30 minutách, vrcholu dosahuje do hodiny. Nejprve pocítíte vlnu uvolnění, vnitřního klidu, a pak přijde dobrá nálada, nadšenost do každé věci, která vás čeká a pracovitost. Budete mít radost, že něco děláte a půjde vám to hladce. Pokud se potřebujete spíše nabudit, protože nemáte dostatek energie, vyzkoušejte zelený kratom. Jestli máte naopak plnou hlavu jiných myšlenek, pak sáhněte po červeném.

Stav na kratomu

Účinek kratomu trvá 60-90 minut, pokud je dávka opravdu vysoká, může trvat až 6 hodin. Jeden drink vás tak dokáže přinutit být soustředěný přibližně hodinu a půl, což je slušné. Pokud se neučíte na opravdu těžkou zkoušku, například maturitu, pak by vám tento čas měl stačit. Budete-li stav potřebovat ještě o něco prodloužit, dávku opakujte v co nejmenší dávce (1 lžička). Navyšujte postupně, abyste se vyhnuli vedlejším účinkům, které mohou být opravdu nepříjemné.

Pro koho kratom není vhodný

Vzhledem k nežádoucím účinkům, které kratom má, není vhodný pro každého. Vyhnout by se mu měly těhotné a kojící ženy, protože tak riskují závislost dítěte. Stejně tak může nastat potíž u pacientů s nízkým tlakem, protože jej ještě snižuje. Vyhněte se mu i pokud jste závislí na alkoholu nebo máte nějaké mentální poruchy. Za volant sedejte až po odeznění účinků.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz