Domů » Kristýna Turynová: znáte Úžasná místa v Čechách?

Kristýna Turynová: znáte Úžasná místa v Čechách?

autor Aneta Toboříková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Kristýna Audiová

Kristýna Turynová s její maminkou začaly nenápadně facebookovou skupinou o úžasných místech v Čechách, o tom, kam vyrazit na výlet a co zajímavého se dá vidět u nás v Čechách. Dnes mají velice úspěšnou aplikaci a skupinu na sociálních sítích, která má více než 1 milión sledujících. Kristýna se s námi podělila nejen o to, jaká byla její cesta k aplikaci Úžasná místa, ale také o to, jaký byl její klíč k úspěchu a jaké jsou její představy do budoucna.

1. Jaká byla vaše cesta ke komunitě a k aplikaci Úžasná místa?

Odmala jsme s rodinou cestovali po Česku a od 16 jsem pak začala cestovat po světě a procestovala přes 40 zemí světa, takže jsem k cestování vždycky měla hodně blízko a měla dřív i svůj malý cestovatelský blog. Moje mamka zase hodně výletuje u nás, v Českém Švýcarsku a na severu Čech. Takže se to nějak sešlo dohromady. V roce 2020 za mnou přišla, že si chce taky něco založit, ale o cestování v Česku. A já do toho zrovna čekala syna, takže jsme začali trávit volno taky víc v Čechách a měla jsem najednou víc času.

Pomohla jsem mamce založit skupinu na Facebooku a pomohla ji s propagací a začátkem. A pak se to rozjelo, tak jsem si k tomu o pár měsíců později přidala ještě Instagram. A covid to pak celé ještě výrazně zrychlil, protože lidi hledali inspiraci, kam jet v Čechách.

Kristýna Audiová

2. Čeho byste svou aplikací chtěla dosáhnout a jaký je váš cíl do budoucna?

Chci ještě líp zmapovat Česko a udělat z toho takového online průvodce, který mi pomůže naplánovat si nejen výlety ale celou dovolenou v Česku, včetně všech služeb.

Můj velký sen je rozjet obdobu Úžasných míst v dalších zemích, jakmile se podaří úspěšně monetizovat českou verzi.

3. Jaké jsou vaše nejnovější projekty? 

Nově jsem se pustila do Tiktoku, je to hodně podceňovaná sociální síť a rychle to tam rosteme.

4. Co pro vás byly přelomové mezníky v životě a v kariéře?

Když jsme s přítelem (teď už mužem) skončili po letech práci v korporátu, našetřili si peníze a vyrazili do Asie. Dostali jsme se díky tomu do komunity digitálních nomádů a online podnikatelů a oba se díky tomu přeorientovali na odvětví, které jde dělat online odkudkoliv – já marketing a muž IT.

Moje zatím největší škola byla práce ve startupu Rohlík přímo pod Tomášem Čuprem, naučilo mě to makat a umět přemýšlet jednoduše a růstově.

5. Jaký je podle vás klíčový faktor úspěchu?

Najít si něco, k čemu má člověk blízko a co ho naplňuje, zároveň to řeší nějaký nedostatek na trhu a dá se to zpeněžit.

Zároveň to pro mě taky je žít stále v určité rovnováze a vnitřním klidu, proto se nesnažím tlačit tolik na pilu a mít co největší byznys, co dokážu, ale chci to dělat tak, aby to bylo ještě zdravé jak pro mou psychiku, tak i fyzičku. Přece jen jsem pořád člověk a ne robot a chci se udržet fit.

6. Co vám jde snadno od ruky a s čím naopak bojujete a máte pocit, že v tom máte stále mezery?

Jde mi marketing a pokulhávám v obchodě, vím, že mám obrovské publikum a sílu slova, ale první rok jsem Úžasná místa vůbec nemonetizovala a druhý rok jsem se zas učila, jakou mám hodnotu a že při velikosti Úžasných míst už nemůžu dělat například spolupráce formou čistého barteru, protože moje příspěvky a aplikace mají daleko vyšší hodnotu než ubytování na víkend.

7. Jaké jsou tři hlavní trendy vašeho oboru?

  • Boom lokálního turismu – pociťuji to všude, nejen v ČR.
  • Tiktok – většina lidí zatím nevidí jeho potenciál.
  • Low cost cestování – ano, aktuální situace k tomu opět spěje.
Úžasná místa

8. Koho byste doporučila sledovat na sociálních sítích? Kdo je pro vás inspirací a prezentuje zajímavé myšlenky?

Richard Branson, Tim Ferris, v Česku ráda sleduju Linkedin Davida Navrátila.

9. Jaké denní rituály doporučujete a jakých byste se naopak chtěla zbavit?

Já rituálů moc nemám, spíš se snažím řídit svým tělem a potřebami. Dostatečně spím, ráno nevynechám snídani a když pracuju, musím mít kolem sebe uklizeno, prázdný stůl a minimum věcí a vzruchů kolem. Na začátku práce si udělám kafe a pouštím vždycky ten samý playlist na Spotify, písničky, co mě dostanou do flow. Když chci být efektivní, plánuju si v kalendáři časová okna pro jednotlivé činnosti a zapínám si timer, abych nedělala něco zbytečně pomalu a dlouho. 

Často se nechám vyrušit něčím jiným a začnu se zaobírat jiným úkolem, než jsem si dala. To mi pořád nejde. 

10. Co byste vzkázala svému mladšímu já?

Já bych asi nic výrazně neměnila, myslím že všechny kroky mě přivedly tam, kde jsem teď. Možná začít dřív směřovat k finanční svobodě, promeškala jsem třeba dobu ultralevných nemovitostí a toho občas lituju.

11. Jaká investice (časová a finanční) si myslíte, že vás v životě posunula nejdál?

Našetřit si peníze (našetřila jsem si 300 000 Kč :)) a odjet do světa. Když se člověk na několik měsíců vymaní z krysího závodu škola-práce-důchod a život jen o víkendech plus jednou, dvakrat ročně dovolená, a do toho se dostane do prostředí lidí, kteří něco budují a snaží se jen pořád nenadávat, hodně vám to změní uvažování a životní postoj.

Brzy vidíte, že nic nedělat je nuda a přirozeně dojdete k tomu, co by vás mohlo dlouhodobě bavit a živit. Pak jen pořádně makat, zkoušet prorazit, hledat příležitosti, učit se z chyb a hlavně se nevzdávat. Můj první profil na sociálních sítích měl třeba jen 5000 sledujících, mohla jsem si říct, že to nejde, a vykašlat se na sociální sítě. Místo toho jsem si ale řekla, že přístě to udělám líp. Druhý měl už 10 000 followers. A teprve třetí Úžasná místa mají 1 milion 🙂

12. Jaké jsou vaše plány do budoucna? Čeho byste chtěla dosáhnout?

Líbilo by se mi rozjet Úžasná místa v dalších zemích, vidím velký potenciál v lokálním cestování.

Zároveň na sebe v téhle fázi s malým dítětem nechci vyvíjet nějaké obrovské startupovské tlaky, abych kvůli stresu nepřišla o tuhle etapu života se synem.

Chtěla bych dosáhnout úplné finanční svobody. Mít dobře rozprostřené zdroje příjmů tak, abych mohla pracovat, jen protože chci a ne protože musím. Řekla jsem si, že to chci stihnout do 40 🙂 Teď to mám tak na 60%.

Chci mít čas a možnost např. 3 měsíce odjet s rodinou objevovat svět, odpočívat a získávat odstup, který mi pomáhá s novými nápady.

Kristýna Audiová

Stručné odpovědi:

1. Nejoblíbenější citát?

Tenhle z knížky Alchymista mě ovlivnil nejvíc: “When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.”

2. Nejoblíbenější autor?

Khaled Hosseini a Paulo Coelho.

3. Kniha, která vás v životě nejvíce inspirovala?

Alchymista od Paula Coelha.

4. Nejoblíbenější aplikace?

Pinterest

5. Koníček, u kterého si nejlépe odpočinete?

Turistika v horách.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz