Domů » Pomáhá pozitivní afirmace?

Pomáhá pozitivní afirmace?

autor Anna Malá
0 komentářů
Pozitivní afirmace

Pozitivní afirmace? Co to je a pomáhá nám? Říká se, že slova mají ohromnou sílu. Dokážou zranit i pohladit. Díky tomu, co vyslovujeme utváříme svět kolem nás, představu o něm. Pozitivní afirmace se jeví být jistou mantrou, která nás má vést k pozitivním zítřkům. Jak se k tomu postavit a kdy nám to bude k něčemu dobré?

Pozitivní afirmace a její význam

Afirmace je jakési tvrzení, že něco je skutečné. Pozitivní afirmace je takové tvrzení, vyřčené nahlas nebo jen v myšlence, že jsme takoví, jací chceme být. Nebo, že se nám právě děje to, co chceme, aby se nám dělo. Je to cílené “nastavování” mysli. Pozitivní afirmace mají za úkol nás vést k lepšímu pocitu, nebo k lepšímu životu.

Pozitivní afirmace má být vyřčena v přítomném čase, jasně a stručně, se záměrem, který právě potřebujeme. Buď nastavujeme svou afirmaci podle toho, co právě prožíváme, co si přejeme. Nebo ji tvarujeme jako obecné tvrzení pro udržení pozitivní vlny. Je to jakási forma vnitřní motivace.

Tato pozitivní tvrzení mohou být taková, abychom se měli rádi,nebo zvýšili své sebevědomí, např.: “Mám se rád, takový jaký jsem.”, nebo: “Miluji své tělo.”. Naopak pravidelné nastavení pozitivního myšlení, může vypadat takto: “Dnes bude krásný den a sluší mi to.”, nebo: “Mám radost ze života.”.

Pozitivní tvrzení můžeme využít v různých životních situacích. Tyto vyřčené “lepší skutečnosti” a pozitivní myšlenky nám pomáhají nastavit naši mysl. Když něco vyslovíme posíláme tím zprávu, signál naší mysli, která ho vnímá na podvědomé bázi, která nerozlišuje mezi realitou a přáním. Taková mysl pak věří tomu, co jí posíláme.

5 tipů: Pozitivní afirmace

Pojďme si uvést několik tipů, které můžete zkusit, když se potřebujete cítit lépe, zahnat negativní myšlení,řešíte konkrétní situaci, nebo třeba jen chcete mít lepší den. Zkuste si tato tvrzení říkat každé ráno nebo po cestě do práce. Sami pocítíte, že to, čemu věříte, se stáváte skutečností.

Afirmace těhotenství, porod

“Cítím se v bezpečí a šťastná”

“Dýchám klidně, zhluboka a pomalu”

“Mé tělo je připravené na porod

“Každá kontrakce posouvá mé miminko blíže ke mě”

“Své miminko přijímám s láskou a radostí

Afirmace hojnost, peníze

Zasloužím si to nejlepší

“I přes všechny výdaje mám stále dost peněz”

“Jsem vděčný za své příjmy a za hojnost, které se mi dostává”

“Své štěstí vytvářím já sám”

“Mám štěstí a dobře se mi daří”

“Všude kolem mě na mě čekají skvělé příležitosti”

Afirmace láska, vztahy

“Můj partner mě hluboce miluje, zažíváme krásné chvíle

“Pouštím k sobě lásku, má láska je nekonečná”

“Jsem obklopen láskou

“S partnerem zažívám vzájemné porozumění”

Afirmace zdraví

“Jsem zdravý a silný”

“Jsem plný energie”

“Cítím se vždy zdravý a šťastný

“Jsem krásný, vyzařuje ze mě zdraví”

“Mám skvělou kondici”

Afirmace pro každý den

“Miluji své tělo”

Mám radost ze života”

“Mám život pevně ve svých rukou”

“Věřím si, jsem silný člověk”

“Dnešní den bude báječný”

“Dosáhnu svých snů a cílů

“Věřím v sebe, mám zdravé sebevědomí”

Afirmace, pozitivní tvrzení

Ať už zvolíte afirmace z internetu, nebo si je koupíte v knize, nebo MP3. Ať už si zvolíte taková tvrzení, která jsou obecná, nebo sedí právě vaší situaci, jedno mají společné: Slova mají sílu léčit a měnit. Proto je jedno, jestli si říkáte “Jsem zdravá” nebo “Mé tělo září zdravým”, důležité je, že to říkáte! Že si to opakujete a díky tomu to přijímáte za své.

Můžete si afirmace vymyslet sami, je to jen na vás. Chcete se začít mít rádi? Pak si říkejte povzbudivá slova o vašem nitru, chvalte své tělo, usmějte se na sebe do zrcadla a řekněte si, jak jste báječní. Chcete lepší příležitosti? Opakujte si, že na vás všude čekají, že jich je nepřeberné množství, a že si je všechny zasloužíte.

Pozitivní afirmace jsou skutečně o tom, jací jste a kým chcete být. Jaké negace potřebujete zahnat a proto se zde fantazii meze nekladou. Stačí znát svou potřebu a zvolit slova, která víte, že budete umět přijmou za svá. Pravidelně si je opakujte a vysílejte tak signál svému já, že je čas něco změnit.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz