Domů » Zajímavá místa v Praze, která možná neznáte

Zajímavá místa v Praze, která možná neznáte

autor Lucie Krátká
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
zajímavá místa v Praze

Myslíte si, že už znáte všechna zajímavá místa v Praze? Zjišťujete, kam byste se ještě mohli podívat? Nebo chcete vzít děti na výlet, kde se rozhodně nebudou nudit a jen tak na něj nezapomenou? V Praze je spoustu zajímavých objektů, které stojí za to navštívit. Kromě nezapomenutelného zážitku si můžete domů odnést i velice originální fotografie.

Zajímavá místa v Praze

Praha nabízí řadu zajímavých míst k návštěvě. Nejsou to jen historické památky, ale také různá speciální muzea a expozice, která zprostředkovávají nezapomenutelný zážitek v průběhu celého roku. Chtěli byste například vědět, jak se vyrábí čokoláda nebo si ji rovnou sami vyrobit? Nebo byste se rádi prošli mezi stovkami exotických motýlů? Chcete si z výletu přivézt i originální fotky? Tak co se třeba vyfotit u potápějícího se Titanicu nebo v půllitrové sklenici?

Co navštívit a jaké památky určitě nevynechat?

Pokud jste v Praze poprvé a ještě jste toho moc neviděli, neměli byste si nechat ujít prohlídku známých, pro Prahu typických, památek. Jaké to jsou? Tak například:

 • Pražský hrad
 • katedrála svatého Víta
 • Karlův most
 • Staroměstský orloj
 • Petřín
 • Tančící dům
 • Václavské náměstí
 • Národní muzeum
 • Rudolfinum
 • Lennonova zeď
 • Chrám Matky Boží před Týnem
 • Starý židovský hřbitov

Tip: Jednoduchou mapu těchto památek si můžete prohlédnout v příspěvku na Pinterestu.

Zajímavá místa v Praze v zimě

Hledáte zajímavé místo na výlet v Praze, kam se můžete podívat, i když venku není moc hezky? Přečtěte si seznam několika tipů na celoročně otevřené objekty, jejichž návštěva pro vás bude originálním a nezapomenutelným zážitkem:

Skleněný labyrint Praha

Labyrint je vhodný pro děti i dospělé. Tvoří ho mnoho skel a zrcadel. Cestou při bloudění vás bude provázet hudba a další překvapení. Děti jistě ocení pohádkový zážitek, který tu na ně čeká. Toto bludiště také může posloužit jako místo k vytvoření originálních fotek.

Chocotopia

Chocotopii najdete Muzeum čokolády, kde můžete prozkoumat její historii, podívat se, jak se vyrábí čokoládové pralinky a samozřejmě je také ochutnat. Součástí je i čokoládový obchůdek.

Dále tu najdete Muzeum voskových figurín a legend, kde si můžete zblízka prohlédnout třeba Brada Pitta, Rihannu nebo Katy Perry a vytvořit si s nimi originální selfie. Také se můžete podívat do Candytopie, kde si pořídíte jedinečné fotky se zvětšenými modely sladkostí, prohlédnete si, jak se vyrábí bonbóny a ochutnáte různé druhy cukrovinek.

Čokoládovna Chocolate Monkey

Vyrobit si vlastní čokoládu? Proč ne! Tato čokoládovna nabízí devadesátiminutové kurzy její výroby pod vedením zkušeného čokolatiéra. Navíc se dozvíte i hromadu nových informací o kakau a jeho původu a samozřejmě i nějaké kousky ochutnáte.

zajímavá místa v Praze

Mezi zajímavá místa v Praze patří čokoládovny

Černé a stínové divadlo HILT

Toto divadlo využívá princip černého kabinetu a UV efektu. Herci mají černé oblečení a proti černému pozadí tak nejsou vůbec vidět. Pracují ale s různými rekvizitami, předměty a objekty osvětlenými ultrafialovým zářením. Představení jsou magická. Herci a objekty se v průběhu představení vznáší, objevují nebo mizí.

Prague Golf and Games

Toto minigolfové hřiště tvoří osmnáct hracích jamek a jedna bonusová. Pracuje s UV zářením a neonovými barvami. Ve zdejším šeru sice neuvidíte vše dokonale, ale veškeré překážky a nástrahy jsou dobře označeny. Dekorace tematicky zpracovávají historii Prahy a její legendy.

Hvězdárna Ďáblice

Pokud jste milovníky hvězd a noční oblohy, určitě nevynechejte návštěvu této pražské hvězdárny. Nabízí speciální tematické okruhy pro děti zpracované jako pohádky spojené s pozorováním oblohy, astronomickou výstavu nebo dokumentární filmy (například o historii měření času nebo o životě a díle Johanna Keplera a jeho spolupráci s Tychonem Brahe).

Motýlí dům Papilonia

Máte rádi motýli? V Papilonii se zábavnou formou dozvíte informace o fázích jejich života. Můžete si je rovnou prohlédnout i ve skutečnosti. Na listech zahlédnete motýlí vajíčka, kukly, lezoucí housenky a ve vzduchu spoustu druhů poletujících exotických motýlů. Máte možnost pozorovat jejich samotné líhnutí. Vše si lze i vyfotit. Také se například dozvíte, jak zvýšit šanci, aby si na vás motýl sedl.

V Papilonii můžete vidět stovky exotických motýlů

Národní technické muzeum

Muzeum nabízí výstavy tematicky zaměřené na dopravu, architekturu, astronomii, cukr a čokoládu, fotografický ateliér, hornictví, hutnictví, chemii, čas, tiskařství, techniku v domácnosti nebo televizní studio. Takže pokud vás některý z těchto oborů zajímá, bude pro vás Národní technické muzeum ideální volbou.

Zajímavá místa v Praze pro děti

Kam vzít v Praze děti, aby se nenudily a aby na tento zážitek jen tak nezapomněly? Nabídka je opravdu široká. Můžete si prohlédnout nejzajímavější tipy. Všechny tyto expozice jsou otevřeny po celý rok. Děti se dozví spoustu nových informací a tím podpoříte jejich zvídavost.

Interaktivní muzeum pravěku a dinosauří dílny Trilopark

Triloparku děti získají velké množství nových informací o dinosaurech a zkamenělinách. Muzeum také nabízí interaktivní exkurzi, při které si můžete najít vlastní zkamenělinu a současně získat nové znalosti o pravěku.

Muzeum Lega 

V muzeu uvidíte přes 3000 modelů postavených z více než miliónu kostiček rozdělených do dvaceti tematických expozic (tématy jsou například piráti, Star Wars, Harry Potter nebo Indiana Jones). Můžete si také prohlédnout modely světoznámých památek nebo lokomotiv.

zajímavá místa v Praze

Mezi zajímavá místa v Praze pro děti patří Muzeum Lega

Muzeum pražských strašidel a pověstí

V muzeu se nejdříve seznámíte s příběhy pražských pověstí a prohlédnete si Velkou knihu pověstí a legend. Poté se vydáte do sklepních prostor, kde se s pražskými strašidly (Golemem, Faustem, malostranským rarachem atd.) setkáte tváří v tvář. Pokud by vám to stále nestačilo, můžete se vydat na prohlídku s průvodcem do tajemných uliček, kde potkáte živá strašidla.

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

V přízemí tohoto muzea si prohlédnete interaktivní exponáty a dozvíte se nové informace o alchymistech a alchymii samotné. Poté vystoupáte po schodech navržených slavným alchymistou šestnáctého století Edwardem Kelleyem do jeho vlastní laboratoře.

Muzeum hraček

V muzeu si můžete prohlédnout několik stovek panenek Barbie a další americké nebo staré evropské hračky jako například medvídky, auta, motorky, letadla, lodě, železnici s příslušenstvím, zoologickou zahradu s exotickými zvířátky nebo cirkusovou manéž.

Království železnic

Království železnic nabízí speciální sobotní programy pro rodiny s dětmi zaměřené například na bezpečnost a správné chování v MHD, třídění a recyklaci odpadů nebo ukázku řemesel lakýrníka, elektrikáře nebo vlakového dispečera. V rámci prohlídky dostanete Zážitkovou mapu (list plný kvízů a otázek) a pokud vy nebo děti najdete správné odpovědi, můžete vyhrát drobnou cenu.

Zajímavá místa v Praze na focení

Chcete se pochlubit přátelům a známým originálními fotkami z výletu a k tomu mít nezapomenutelný zážitek? Přečtěte si seznam několika míst v Praze, která vznikla speciálně za tímto účelem. Expozice jsou vhodné k návštěvě pro děti i dospělé.

Muzeum fantastických iluzí

Expozice fungují na principu optických klamů. Můžete si pořídit například fotografii, jak plujete na dveřích vedle potápějícího se Titanicu, létáte v nebi, sedíte na Staroměstském orloji, v půllitrové sklenici nebo jak vyléváte vodu z moře na obrazu na zem. Také se můžete na chvíli stát obrem nebo naopak trpaslíkem.

The Pop Up!

The Pop Up! Je poměrně nově vzniklý komplex s devíti místnostmi, ve kterých si můžete pořídit originální fotky například s velkými papírovými růžemi, barevnými kulatými světly nebo papírovými poletujícími motýlky.

V The Pop Up! vznikají originální fotky

Muzeum smyslů

Muzeum nabízí více než padesát exponátů zaměřených na smysly a vnímání. Dozvíte se o nich řadu nových informací. Vyfotit se můžete například vzhůru nohama, v nekonečné disko místnosti nebo v kaleidoskopu. Také budete mít možnost zjistit, jak pohodlně se leží na loži z hřebíků nebo prozkoumat, jak vzniká zvuk u filmu.


Cestování představuje velice efektivní druh aktivního odpočinku. Nemusí znamenat jen dovolenou u moře, ale i poznávání památek a zajímavostí měst blízko vašeho bydliště. Víte, proč je relaxace tak důležitá?

Pokud vás zajímá, co dalšího se dá dělat ve volném čase, přečtěte si 11 tipů, co dělat, když se nudíte nebo jak efektivně využít volný čas.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz