AliExpress recenze

AliExpress je v Česku velmi oblíbené internetové tržiště, které mnozí uživatelé zaměňuji za eshop. AliExpress je více než eshopem platformou, která propojuje obchodníky a konečné uživatele na jedné unifikované platformě. V tomto hodnocení či recenzi AliExpressu se dozvíte, jak nakupovat, co nakupovat, jak řešit spory a především zde popíši mé více než osmi leté zkušenosti s tímto internetovým tržištěm, kde mám k červenci 2020 více než 320 objednávek. AliExpress funguje od roku 2010 a stále velmi progresivně roste.

Intuitivní a propracovaný systém, mobilní aplikace, čeština, možnost kopírovat obchody.

Poplatek za výběr, minimální vklad 200 dolarů, nepodporuje české koruny.

Aliexpress logo
4.7
4.6/5

Jak FUNGUJE AliExpress?

Aliexpress je společně s Amazonem světově nejznámější obchodní platformou. V České republice zatím Amazon nepůsobí, kdežto z Aliexpressu si Češi mohou objednávat od samého začátku. Největší konkurencí AliExpressu v České republice je obchod Wish, který funguje na podobném principu, ale přišel později. Celkově má AliExpress v České republice vyšší podíl na trhu než Wish a také jsou tam zákazníci spokojenější. Ve videu napravo se můžete podívat, jaké tři obchodní triky používají obchodníci na těchto internetových tržištích. Vždy se vyplatí pozorně číst, a nikoliv bezmezně věřit produktové fotografii.

Co na AliExpressu nakupovat

Než přejdeme ke konkrétním produktům, tak je dobré si říci, jak při výběru postupovat. Výrazně levněji na AliExpressu naleznete drobné výrobky, které se skládají především z plastu, jelikož ten je v Číně velmi levný. Naopak těžší výrobky z kovů a hliníku nejsou tolik výhodné díky přepravní náročnosti i dražší ceně suroviny na území výrobce.

Spory a výměny

Spory a výměny je dobré řešit, pokud vám zboží nedorazí do 65 dnů od objednání nebo nesplňuje inzerované vlastnosti. Bezpředmětné je reklamovat kvalitu výrobků, s kterou tak nějak musíte počítat. Snazší je reklamování na základě chybného rozměru či vlastností.

Orientace při nákupu

Většinou si u všech produktů vybíráte z několika variant, velikostí či barev. Důležité je, si vždy zkontrolovat, že jste vše vyplnili podle vaší potřeby. S výběrem se také váže upřesnění či změna ceny. Dobré je dávat pozor na vlastnosti produktů a nedat pouze na ukázkové fotografie produktů v galerii.

Jak nakupovat na Aliexpressu?

Nakupování je velmi snadné. Stačí se pouze zaregistrovat a připojit svojí platební kartu. Dále je důležité vyplnit adresu. Aliexpress umožňuje připojení více adres k jednomu účtu, takže můžete nakoupené věci zasílat klidně přímo kamarádům či rodině. Po celkové akci lze jednotlivé zboží platit na dva kliky.

Dodací doba

Doba dodání je na Aliexpressu velmi různá. Když je zboží zasíláno z evropských skladů, tak může být doručeno i do 14 dnů, ovšem některé cesty z Číny trvají i dva měsíce nad rámec inzerované doby doručení. Aliexpress tak není vhodný pro objednávání zboží akutní potřeby.

Proč je zboží tak levné?

Proč je doprava zboží tak levná? Jednoduše proto, že čínská vláda dotuje poštovné po celém světě. Čínští výrobci si tak mohou dovolit platit poštovné i u velmi malých zásilek. Výroba především plastových levných předmětů je extrémně nenákladná díky levné vstupní surovině i ceně pracovní hodiny.

Co by vás mohlo mimo Aliexpressu zajímat?

Váš Revolut účet si můžete klidně napojit a platit s ním právě na AliExpressu. Pokud Vás zajímají investice, tak můžete přes Revolut investovat do Alibaba Group, pod kterou AliExpress spadá nebo do Netflixu, který společně s dalšími technologickými firmami v roce 2020 roste. Mintos se na druhé straně soustředí především na investování do p2p půjček.

Netflix

Netflix se stal fenomenální streamovací službou, kterou si pravidelně předplácí více a více lidí. Netflix také stále zkvalitňuje vlastní produkci.

mintos

Mintos je investiční p2p platformou, která je největší svého druhá na světě. Průměrné výnosy jsou okolo 10 % ročně.

Revolut

Revolut je přelomovým fintechem, kde můžete jednoduše platit v několika měnách, šetřit na kurzové směně i investovat.

Jaké produkty se na Aliexpressu vyplatí nakupovat?

Nejen z mých zkušeností jsou na Aliexpressu poměrně kvalitní kryty na mobil za rozumnou cenu. Do 100 Kč seženete kryt průměrné kvality. Mnoho českých prodejců tyto kryty překupuje také do tuzemských eshopů. Podobná situace je téměř u všech krytů.

Hledáte levnější sluchátka na běhání? Na Aliexpressu se například dají sehnat originální výrobky Xiaomi za poloviční ceny než-li u nás.

Drobnosti, blbůstky a malé plastové předměty.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz