Revolut recenze

Revolut se stal fintech startup hvězdou minulých let. Když Revolut zakládal Nikolaj Nikolajevič Storonskij v roce 2015, tak nemohl ani doufat, že jeho služba bude mít do 5 let celosvětově přes 4100000 uživatelů a v roce 2022 má již 16 milionů zákazníků. Největší výhodou této karty či spíše internetového účtu  byla absolutní absence poplatků a velmi výhodné nakupování měn, akcií nebo velmi používaná funkce posílání peněz mezi kamarády. Nakonec právě tato funkce dokáže k Revolutu rekrutovat nejvíce nových uživatelů. Revolut se u nás nejdříve rozšířil mezi lidmi, kteří rádi cestují, po než je tako platforma výhodná hned z několika důvodů. U placených variant mají u Revolutu i dobré cestovní pojištění.

Výhodné kurzy, levné výběry, vhodné pro cestovatele, velmi příjemné a intuitivní prostředí, lokalizováno, pro začínající investory.

Víkendové kurzy, limity výběru, limity transakcí, občas chyba zobrazení v aplikaci, horší lokalizace.

4.7
4.7/5

Jak Revolut funguje?

Revolut je v základu zdarma, což většině lidí vystačí, ovšem i příplatkové verze si najdou své náročnější klienty. Revolut je opravdu výhodný pro lidi, kteří velmi často cestují a ušetří díky směně měn zajímavé peníze. Klienti, kterým stačí základní investiční rozhraní využijí místo klasického brokera Revolut, kde si v klidu nakoupí Bitcoin, Ethereum nebo Litecoin i desítky dalších kryptoměn. Také nakupování akcií je na Revolutu neuvěřitelně uživatelsky příjemné a intuitivní. Ještě více oblíbené jsou investice do akcií velkých společností jako je Tesla nebo Apple. Výhodou také je, že Revolut okamžitě vyplácí na Váš účet dividendy těchto společností a hravou formou Vás o tom notifikuje. Gamifikaci a uživatelský zážitek z investování je v Revolutu větší než u nejznámějších brokerů, kde ovšem máte navíc zase jiné instrumenty, které jsou nutné pro pokročilé investování. Určitý problém je lehká nepředvídatelnost platformy, která je možná nyní ve fázi nabírání lidí a až bude mít aplikace mnoho uživatelů, tak zavede ještě vyšší poplatky za držení. Již za dobu investování poplatky jednou vzrostly. Každopádně z vlastní zkušenosti mohu doporučit Revolut na seznámení s investicemi.

Důležité je podotknout, že akcie u Revolutu, narozdíl od brokerů typu XTB či eToro, přímo nevlastníte. To má jednu zásadní fundamentální nevýhodu, ovšem vy fyzicky spíše pocítíte malý poplatek za držení akcií, který u klasických brokerů není. Na druhou stranu si můžete koupit část akcie Amazonu nebo Googlu a nemusíte zainvestovat přes 60000 za jednu akcii. Pro první kroky v investování do akcií je Revolut ovšem skvělý. Následně při větší znalosti můžete přejít na jinou investiční platformu, například v České republice velmi oblíbené XTB. Mimo kryptoměn a akcií lze také investovat na Revolutu do drahých kovů, což je ale zdaleka nejméně využívaná varianta.

Běžní uživatelé také ocení jednoduchý převod peněz, kdy stačí mít uloženého svého kamaráda v kontaktech a pomocí Revolutu mu můžete poslat nebo si naopak vyžádat peníze například na dárek pro kamaráda nebo za oběd. Pro správu běžných financí je Revolut geniální a také zde větří  ještě velkou příležitost. Vizí je, že se aplikace Revolut stane středobodem financí jednotlivce. V aplikaci také můžete dělit účty či náklady řadit do příslušných kategorií. Párování pomocí čísla občas zlobí, ale pokud stojíte vedle kolegy v práci, tak stačí jen stisknout tlačítko “vyhledat zařízení v okolí” a máte hotovo.

Výběry bez poplatku

Za výběr z bankomatu si Češi zvykli platit, ovšem díky Revolutu si můžeme vybírat peníze ze zahraničních bankomatů zcela zdarma až do výše 4500 Kč. Nad tutu částku Vás čeká poplatek 2 % z vybrané částky. U vyšších tarifů je výše částky posunuta směrem vzhůru.

Výhodné kurzy

Revolut nabízí neuvěřitelně výhodné převodové kurzy. Klasické velké banky výrazně vydělávají na nevýhodných kurzech a tomuto se můžete s Revolutem vyhnout. Pro cestovatele je toto největší výhoda Revolutu, na které mohou výrazně ušetřit nebo vydělat (záleží, jak to budeme brát).

Investování do akcií

Hledáte nejednoduší a nejzábavnější investování do akcií? Revolut je tou správnou volbou. Investujte na amerických akciových trzích a aktivujte si svůj účet pro investování do akcií během 5 minut. Vše je velmi intuitivní a obchodovat můžete již od 1 dolaru.

Investování do Kryptoměn

Investování do kryptoměn je obrovská výhoda Revolutu pro všechny nadšence nejen Bitcoinu. Investování do kryptoměn Revolut výrazně rozšiřuje a je možné si koupit stále více kryptoměn. Nově si lze kryptoměny také posílat mezi přáteli stejně jako peníze. Největší nevýhodou jsou poplatky za nákup/prodej po vyčerpání poměrně nízkého limitu.

Vedení účtu v mnoha měnách

Revolut umožňuje vést účet ve 30 světových měnách, kde pro Vás nejspíše nejdůležitější budou tyto tři následující CZK, EUR, USD. Dále můžete využít například: AED, GBP, AUD, BGD, CAD, CHF, DKK, HKD, HRK, HUF, ILS, JPY, MAD, MXN, NOK, NZD, PLN.

Spekulace s kurzem měn

Investování do akcií či Bitcoinu Vás ještě nechytlo? Nevadí. Zjednodušené funkce brokeru můžete využít zábavně a výhodně s Revolutem. V Revolutu si stačí pouze nastavit konkrétní výši kurzu. Až se na tuto hladinu kurz dostane, tak se Vám peníze za tuto cenu automaticky smění. Stačí jen odhadnout rozumnou hladinu.

Sledování investic

V přehledných a i pro laika jednoduchých grafech můžete sledovat vývoj ceny akcií slavných značek a pak na několik kliků nakoupit či prodat. Následně máte vždy k dispozici výsledky jednotlivých titulů v držení i celého portfólia.

Prémiové účty

Prémiové účty jsou u Revolutu v ČR zatím zklamání. Osobně z nich téměř nic nevyužiji. U investování příliš nezvyšují možnosti a cashback je pouze u nejvyšší verze. Prémiové účty Revolutu jsou tak vhodné nejvíce pro cestovatele, kteří chtějí mít v ceně již i cestovní pojištění a další přidané služby. Pro lidi cestující jednou za rok na dovolenou nesmysl.

Proč je Revolut tak oblíbený?

 • Používejte jej jako běžný účet a převádějte si tam peníze z hlavního bankovního účtu.
 • Můžete si nastavit opakované platby, vybírat hotovost v bankomatech, provádět bezkontaktní platby a používat Apple Pay a Google Pay.
 • Provádějte mezinárodní platby. Aplikace umožňuje převádět peníze ve 30 měnách bez poplatků podle mezibankovního směnného kurzu (stejného kurzu, který si banky poskytují navzájem).
 • Utrácejte po celém světě bez poplatků (ve všední dny). Veškeré výdaje kartou v zahraničí ve všední dny jsou zpoplatněny mezibankovním kurzem, což je pro spotřebitele stejně výhodné.
 • Držte různé měny. V aplikaci můžete mít zůstatek ve 30 měnách.
 • Plaťte přátelům. Snadno plaťte ostatním lidem nebo použijte funkci rozdělení účtu pro rozdělení skupinové útraty. Pokud vyznáváte kryptoměny, tak můžete platit za oběd kolegyni klidně v Bitcoinech.
 • Prohlížejte si výdajové zvyklosti. Pomocí analytických nástrojů si můžete prohlédnout své výdaje rozdělené podle typu transakce, obchodníka nebo země.
 • Zmrazte svou kartu a nastavte limity výdajů. Kartu můžete zmrazit, pokud ji ztratíte, rozmrazit, pokud ji najdete, nastavit měsíční limity výdajů a povolit další zabezpečení. Můžete také vytvářet jednoduše virtuální karty pro jednorázové či rizikové platby.
 • Šetřete peníze. Odkládejte si peníze stranou prostřednictvím pravidelných plateb nebo zaokrouhlujte své volné peníze pomocí trezorů Revolut. Můžete si také s přáteli a rodinou založit skupinový trezor a spořit na společný cíl, například na dovolenou.
 • Přidejte pojištění zařízení a cestovní pojištění. Stisknutím tlačítka můžete platit po dnech.
 • Nakupujte kryptoměny, akcie nebo zlato, jak jsme popsali již výše. Vše jednoduše na několik kliknutí.

podobné Revolutu

Pokud Vás zajímá, jak šetřit s Revolutem, tak by Vás také mohly zajímat platformy pro p2p investování Zonky a Mintos nebo startup Twisto, který je v České republice velmi oblíbený.

Zonky

Zonky jsou největší nebankovní společností  v České republice poskytující p2p půjčky a možnost investice do p2p.

mintos

Mintos je největší investiční platformou s p2p půjčkami s průměrným výnosem 11 % v Evropě. Spolupracuje s 60 nebankovními společnostmi.

twisto

Twisto umožňuje snazší platby na internetu, cashback z nákupů, rozdělení plateb i odložené placení za služby a produkty.

Časté otázky u revolutu

Ano. Jedná se o podobně bezpečnou záležitost jako bankovní účet. Výhodou z hlediska bezpečnosti je, že na Revolu nemůžete mít příliš vysoké částky a tak Vás to v případě zneužití nejspíše nezruinuje. Dále má karta vychytávky automatického zmrazení či možnosti zákazu výběru z bankomatu.

Virtuální platební karta je pouze pro platby na internetu a můžete ji využívat pro rizikové transakce nebo při zablokování karty fyzické.

Nemáte přehled o výdajích? Revolut Vás to díky přehledným grafům a statistikám naučí. Vše lze řadit do kategorií (jídlo, zábava, atd.).

Jak se Revolut šíří? Poměrně jednoduše. Dva kamarádi zajdou na jídlo a jeden nemá na zaplacení. Tak to zaplatí ten druhý a řekne: “Pošli mi to na Revolut”. Druhý opáčí, že Revolut nemá. Tím se první kamarád zhrozí a už posílá odkaz ke zřízení Revolutu. Z tohoto doporučujícího odkazu má výhodu pozvaný  i ten, kdo pozvánku zaslal.

Investice do akcií a kryptoměn na Revolutu

Revolut nabízí extrémně snadné investování do akcií již od 1$. Můžete si koupit akcie všech velkých technologických firem v USA nebo můžete zkusit prověřené značky ze zábavního či potravinářského průmyslu. Revolut představuje jednoduché investování do akcií, které je určitě budoucností tohoto segmentu a bude se v příštích letech dynamicky rozvíjet. Z uživatelského pohledu se jedná o skvost, který budete mít v malíčku během týdne. Nebezpečné je, že se stanete závislým na kontrolování vývoje kurzů jednotlivých titulů. Jaké jsou nejoblíbenější firmy pro investování do akcií na Revolutu? Mimo těchto nejoblíbenějších se také vyplatí pozorovat NetflixAlibaba či Alphabet (Google). Je potřeba říci, že Revolut není profesionální investiční platformou a pokud chcete do investování více proniknout, tak šáhněte spíše po eToru nebo XTB. Ovšem pro úvod je to velmi dobré. Bohužel Revolut nyní nabízí pouze jeden obchod měsíčně v účtu Standard, což značně omezuje současný manévrovací prostor i pro investory začátečníky.

Elon Musk a jeho kouzelné elektromobily letí vzhůru. Mnoho technologických nadšenců vidí v Tesle jasného lídra automobilového průmyslu, který brzy převálcuje německé a japonské automobilky. Tesla je na Revolutu vůbec nejoblíbenější titul.

Nejhodnotnější značka světa a absolutní ikona mezi mobilními telefony táhne i na Revolutu. Tento love brand si lidé kupují jednak z důvodu sympatií, ale také z důvodu stabilního a dlouhodobého růstu.

AAL jsou vyhledávaným titulem především díky tvrdému pádu na dno v korona krizi. Někteří lidé očekávají návrat akcií a tak tento titul hojně nakupují.

Amazon patří nejbohatšímu člověku planety, Jeffu Bezosovi. Tento titul nedávno překonal hranici 3000$ a míří stále výš. Amazon je jasnou budoucností nakupování v USA a tak se do něj vyplatí investovat.

Microsoft se svými mírnými výkyvy patří spíše ke konzervativním investicím, kde se nečeká příliš vysoký růst.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz