Domů » Na co dát pozor při psaní seminární práce a kde ji vytisknout?

Na co dát pozor při psaní seminární práce a kde ji vytisknout?

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
chyby seminární práce

Prakticky nezáleží na tom, zda studujete vysokou nebo střední školu, protože profesoři rádi zadávají seminární práce na všech stupních tuzemského školství. Pro studenty je její napsání doslova noční můrou, neboť musí strávit několik hodin nad zdánlivě nudným tématem, jehož zpracováním by se měli inteligenčně obohatit. Napsání kvalitní seminární práce ale není žádná legrace. Na co si dát při jejím zpracování pozor?

Důraz je kladen na odborný text

Mnozí ze studentů mají mylnou představu, že seminární práce musí mít nejméně 30 stran textu. To je pouze mýtus, protože i ty nejkvalitnější seminárky si vystačí s rozsahem 5 až 20 stran odborného textu. Do většího rozsahu se nemá cenu pouštět, protože poté už necitujete odborné zdroje, ale snažíte se uměle natáhnout délku práce. Konkrétní délka však závisí především na oboru, tématu a požadavcích učitele. Obvykle nepřesáhne 5 normovaných stran, což je 9 tisíc znaků, ale můžete se setkat i s pracemi mnohem delšími.

Tip: Přečtěte si také náš článek o tipech na rychlou večeři nebo o tom, jak si udělat to do list.

Nemůžete sehnat podklady k seminární práci?

Jak můžete sami vidět, napsat seminární práci není žádná legrace. Až se dostanete na vysokou školu, bude psaní těchto prací vaším denním chlebem. Mnoho profesorů vyžaduje odevzdání kvalitně zpracované seminární práce jako jednu z podmínek k zápočtu, a tedy i postupu do dalšího ročníku. Na co si dát pozor? Kvalitně zpracovaný text předpokládá důkladnou rešerši odborné literatury, a především schopnost citovat z ní podle obecně dané citační normy.

Pokud nemáte čas na hledání podkladů, nemusíte nějak zvlášť zoufat. Stačí oslovit specializovanou společnost, jejímž předmětem činnosti je zpracování kompletních podkladů k vámi zvolenému tématu. Odbornou literaturu vám doporučí zkušení a erudovaní zpracovatelé se znalostmi z daného oboru.

Je tento postup v souladu se zákonem?

Určitě víte, že v minulosti se vyskytly problémy se zpracováváním bakalářských nebo diplomových prací. Jejich zpracování za finanční odměnu samozřejmě legální není, ovšem s nalezením podkladů a literárních rešerší vám může pomoci kdokoliv. Společnost, na kterou se obrátíte, tedy nedělá vůbec nic nezákonného. Tato služba je provozována s etickým kodexem, protože napsání seminární práce na dané téma bude čistě na vás.

Nepodceňujte ani tisk seminární práce

V dnešní složité době sice bude požadovat fyzické předání seminární práce jen málokterý profesor, avšak i s touto variantou se můžete setkat. Není pak nic horšího, než když kvalitu své práce degradujete špatným inkoustem v tiskárně. Nezapomeňte si tedy koupit tonery HP, aby vaše seminárka vypadala i na papíře naprosto dokonale. 

Čeká vás v nejbližší době zpracování seminární práce? Pokud si s ní nevíte rady, nebojte se obrátit na odborníky, kteří vám pomohou s nalezením vhodných podkladů.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz