Domů » 3 Tipy: Jak se rychle a zdravě opálit?

3 Tipy: Jak se rychle a zdravě opálit?

autor Patricie Mikolášová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
jak se rychle opálit na slunicku

Jak se opálit rychle a zdravě, potřebujete určitý čas, jinak se nejedná o zdravé opalování. V opačném případě budete spíše řešit, jak dlouho trvá spálení od slunce a co vám nejrychleji pomůže. Prozradím svoje tipy, jak se zaručeně opálit a jak docílit hnědého opálení na delší dobu, jaké vybrat přípravky a jak se rychle opálit na sluníčku a udržet si to i přes zimní období.

1. Zdravé opalování s betakarotenem

Budete se divit, ale opalování není jen o sluníčku. K tomu, jak se dobře opálit pomůže betakaroten. V lékárně najdete široký výběr a v přírodní podobě ho získáte z mrkve, špenátu, brokolice, meruněk, tykví, manga či nektarinek.

💡 Extra tip: Mrkev je pro nás nejvíce prospěšná v surovém stavu. Přidejte do svého jídelníčku mrkvovou šťávu.

mrkvova stava
Mrkvová šťáva se hodí ke snídani i na svačinu.

Betakaroten je jedna z nejdůležitějších živin pro tělo, zejména se pojí se zrakem. Nabízí i další pozitivita, proč jej tělu dodávat:

 • zabraňuje diabetu
 • prevence rakoviny
 • pomáhá při léčbě respiračních onemocnění
 • posiluje imunitní systém
 • snižuje citlivost na slunce
 • zabraňuje předčasnému stárnutí kůže

Betakaroten je běžnou součástí i přípravků na opalování, zvyšuje účinnost krému a pokožka je po něm krásnější a přitažlivější. S betakarotenem je to spolehlivý krok, jak se opálit do hněda a udržet opálení delší dobu. Užívat jej můžete po celý rok. Když začnete s užíváním na začátku jara, je to rozhodně správný směr k tomu, jak se rychle opálit na sluníčku během léta a získat zdravou a opálenou pokožku. Slunce si ideálně dávkujte v malých časových intervalech. Je to nejlepší pro vaše tělo i vliv na na celkové zdraví.

⚠️ Při nadměrné konzumaci vám mohou začít žloutnout chodidla, dlaně nebo bělma očí.

☀️ Můj tip, jak se dobře opálit: Zkuste doplněk stravy GS betakaroten forte s měsíčkem. Užívejte min. měsíc před dovolenou, během dovolené a dva měsíce po dovolené.

2. Namazat a hydratovat

Už jste vyzkoušeli přípravky před opalováním? Sprej či pěna se postará o rovnoměrné opálení, připraví pokožku na slunění a urychluje proces opálení. Tyto přípravky neobsahují SPF. Nanášejte na tělo několik dní před zahájením slunění.

přípravky na opalování
Snižte ochranný faktor pro rychlejší opálení.

Krémy, spreje a oleje na opalování musí obsahovat SPF. SPF udává množství ochrany před UVB zářením. Ochranný faktor zjistíte na základě svého fototypu kůže.

Doporučené ochranné faktory pro jednotlivé fototypy:

 • Fototyp 1 – velmi světlá kůže, pihy, blond či zrzavé vlasy. Ochranný faktor SPF 50+.
 • Fototyp 2 – světlá kůže, blond nebo hnědé vlasy, pihy. Kůže po pobytu na slunci rudne, málokdy přejde do hnědé barvy. Ochranný faktor SPF 40, po několikadenním pobytu na slunci lze přejít na SPF 30.
 • Fototyp 3 – normální pokožka, světlehnědá pleť (bez pih), tmavě blonďaté až hnědé vlasy. Pokožka málokdy zrudne, opaluje se dobře. Ochranný faktor SPF 20.
 • Fototyp 4 – tmavá kůže, hnědé nebo černé vlasy. Snadné opalování, kůže téměř nikdy nezrudne. Ochranný faktor SPF 15.

Ochrana je nutná i před UVA zářením. Na krému hledejte označení širokospektrální ochrany či označení UVA v kroužku.

☀️ Extra tip, jak se rychle opálit na sluníčku: Použijte krém s nižším ochranným faktorem než je doporučeno podle vašeho fototypu (o 5 až 10 SPF nižší). Pozor ale dejte na polední slunce, vždy respektujte vlastní zkušenosti s opalováním.

Hydratace pro kůži vystavenou na slunci je podstatná. Existuje řada přípravků po opalování a v žádném případě byste neměli tento krok vynechat. Chladivé krémy a gely s obsahem aloe vera se postarají o dostatečnou hydrataci vaši pokožky.

plaz
,,Dnes se konečně opálím!”

Tipy, jak se rychle opálit na sluníčku a získat hnědé opálení pomocí přípravků

 1. Sprej před opalováním – Sun Ozon, Before Sunrise, cena kolem 150 kč (neobsahuje samoopalovací složky).
 2. Opalovací máslo – Vivaco Sun Argan Bronz Oil SPF 25, cena 150 kč. Skvělá věc na opalování od českého výrobce. Kůže se rychleji opaluje a je pak nádherně hnědá.
 3. Peeling – důležité pro odstranění odumřelých buněk. Victoria’s Secret PINK Bronzed Coconut Smoothing Body Scrub, cena 450 kč.
 4. Hydratace – Aloe Vera 97% chladivý gel po opalování, cena 130 kč.
 5. Bronzující olej – Victoria’s Secret PINK Bronzed Coconut Radiant Body Bronzer with Coconut Oil, cena 450 kč. Zvýrazní perfektně opálení, voní po kokosu.

3. Hurá na slunce a do solária

Jak docílit hnědého opálení – to je otázka mnohých. K získání hnědého opálení si můžete pomoci díky jednoduchým tipům a i když na opalovacích krémech je informace, že se nemáte vystavovat přímému slunečnímu záření v době 10 – 16 hodin, pokud se chcete opálit, je třeba se slunci vystavit. Při celodenním pobytu na slunci myslete na pitný režim a pokrývku hlavu. Obecně to ale doporučujeme nepřehánět. Opalujte se pozvolna, předcházejte spálení a nevystavujte se slunci v poledních hodinách.

slunění
Pozor dejte na polední slunce, to dokáže být zrádné.

Tipy, jak se rychle opálit na sluníčku

 1. Vhodný přípravek na opalování SPF – aplikujte krém min. 20 minut před pobytem na slunci, mažte se pravidelně, alespoň jednou za dvě hodiny.
 2. Vystavte se přímému slunci, každých 15 minut změňte polohu pro rovnoměrné opálení.
 3. Opalujte se na lehátku na vodě (voda přitahuje sluneční paprsky).
 4. Aktivní slunění – jak se nejlépe opálit je při aktivitě. Užijte si během opalování třeba jógu nebo jinou činnost a jděte bronzovému tónu naproti.
žena na lehátku
Na vodě se rychleji opálíte.

Solárium aneb jak se zaručeně opálit

Solárium nabízí možnost, jak se rychle opálit třeba před dovolenou a získat dobrý základ pro hnědé opálení. Poraďte se s odbornicí v solárním studiu. Ze začátku choďte častěji na menší dobu a používejte solární kosmetiku.

Já mám nejradši opálenější pokožku přes celý rok. Přes zimu solárium navštěvuji minimálně. V zimním období zajdu maximálně 2x do měsíce. Jedná se spíše o udržovačku, abych nebyla jak porcelán. Navíc prohřátí v zimě je opravdu příjemné a pro mě skvělá relaxace. Jsem fototyp 2, tak hnědému opálení musím pomoc. Už mám návyk, že v březnu objednávám betakaroten a začínám chodit pravidelně do solária. Nedám dopustit na krém Emerald Bay Definitely Black (cena od 350 kč), skvěle podpoří rychlejší zhnědnutí.

A za jak dlouho se opálím v soláriu? Já chodím do SunAngel, má několik poboček v Praze. Solária opalují velmi rychle, hnědé opálení je na mě vidět už po 3. návštěvě (během 10 dnů). První měsíc solárium navštívím zhruba 8x, po té už mi stačí 4x do měsíce a přizpůsobuji to podle opalování na sluníčku a dovolené.

jak docílit hnědého opálení
Opálená pokožka se považuje za symbol zdraví a vitality.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz