Domů » Tenerife: 12 zajímavých míst, která musíte navštívit

Tenerife: 12 zajímavých míst, která musíte navštívit

autor Daniela Adamová
0 komentářů
Tenerife

Tenerife je jedním ze sedmi Kanárských ostrovů a spadá pod Španělské království. Jedná se o oblíbenou destinaci po celý rok, protože se nachází téměř na úrovni Afriky a tudíž zde panuje skvělé počasí i během zimy. Jakých 12 míst byste neměli minout, pokud se vydáte na tento krásný ostrov?

TOP 12 nejzajímavějších míst na Tenerife

Na ostrov Tenerife jsme se vydali na celé 2 měsíce po našem pobytu v Portugalsku. Měli jsme tedy na prozkoumávání celého ostrovu dost času, ale i tak si myslím, že všechna místa pohodlně stihnete objet autem během týdenní dovolené.

Připravte se, že si dáte poměrně do těla. Celé Tenerife je totiž jeden velký kopec, takže neustále chodíte nahoru i dolů (a to i když se na větší vzdálenosti přesouváte autem nebo autobusem). Na druhou stranu se můžete pokochat velkým množstvím krásných výhledů a panoramat.

Mezi výhody této destinace rozhodně patří její rozmanitost. Najdete zde prales, hory, pláže i vyprahlé pustiny. Milovníci architektury si na své přijdou pouze ve větších městech a i tak zde nečekejte nádherné stavby jako třeba ve Španělsku. Užít si můžete černé pláže, poněkud chladný oceán a krásné počasí během celého roku. Co tedy rozhodně stojí za zhlédnutí?

💡 Tip: Patříte mezi digitální nomády? Pak vás jistě bude zajímat článek, kde vám představujeme 12 nejlepších destinací pro cestovatele na volné noze. Tenerife bychom sem jistě mohli zařadit také.

1/ Pico del Teide neboli nejvyšší hora

Na El Teide jsme měli výhled po celou dobu našeho pobytu, jelikož jeho 3 718 metrů prostě nelze přehlédnout. Jedná se o nejvyšší horu Španělska a výšlap na vrchol zabere několik hodin.

Připravte se na změnu počasí, na vrcholu hory je totiž téměř pořád sníh. Někteří lidé také mají problém s vyrovnáním tlaku a řídkým vzduchem. Jinak se však jedná o nádherný zážitek s výhledem do okolí, na který jen tak nezapomenete.

2/ Masca aneb nejslavnější silnice

Turistiku si také lze užít na soutěsce do vesnice Masca. Dostanete se sem však i autem, pouze pozor na klikaté a úzké zatáčky na jedné z nejslavnějších silnic tohoto ostrova. Již po cestě na vás čeká několik krásných výhledů a v cílové stanici legendární útvar známý z fotografií.

Masca
Masca

3/ Nejstarší strom El Drago Milenario “Tisíciletý drak”

Tyto stromy, které se jmenují podle draků, najdete na celém ostrově. Ale největší a nejstarší z nich vám rozhodně nesmí ujít. Z fotek nikdy nezískáte správný pojem o jeho velikosti, jako když stojíte přímo u něj.

4/ Pyramidy nejsou jen v Egyptě

Velmi mě překvapila informace, že na Kanárských ostrovech najdeme pyramidy. Pak jsem si uvědomila, jak blízko Africe se nacházíme, ale i tak překvapení neustalo.

Pyramidy ve městě ve městě Güímar jsou spíše široké než vysoké, ale i přesto gigantické. Jedná se o stupňovité pyramidy a pravděpodobně pocházejí “pouze” z 19. století.

5/ Město Santa Cruz

Hlavní město nabízí velké množství dobrých restaurací, zdobených uliček a krásných obchůdků. Pokud si budete potřebovat odpočinout od ruchu města, stačí vyrazit do jednoho z mnoha malebných parků. Velkou dominantou se také stává architektonický skvost Auditorio de Tenerife připomínající škorpiona.

Doporučuji se projít právě podél této budovy a sousedního oceánu. Najdete zde kameny s obrazy slavných umělců, sportovců a tak dále z celého světa. Ano, i několik slavných Čechů zde má svou podobiznu.

Santa de la Cruz
Santa de la Cruz

6/ Los Gigantes

Ohromné skalní útvary s názvem Los Gigantes najdete na západním pobřeží. Jejich výška dosahuje až 800 metrů. Kochat se můžete jak z nedaleké pláže, tak přímo z oceánu, pokud využijete služeb některé z lodních společností. My jsme vyjížďku na širý oceán spojili také s hledáním divokých delfínů a velryb.

7/ Dům motýlů v Icod de los Vinos

Poněkud menší a nenápadná budova v sobě skrývá barevný ráj motýlích křídel. Po zaplacení vstupu vejdete do tropického prostředí plného nejrůznějších druhů motýlů poletujících volně kolem. Atmosféru dotvářejí andulky a papoušci. V prosklených zdech také najdete všechna vývojová stádia různých motýlů. Dávejte pouze pozor, kam šlapete, abyste je nezranili.

8/ Vyhlídka Mirador Cruz del Carmen

Okno mezi stromy najdete na krásné vyhlídce Mirador Cruz del Carmen, která patří mezi nejnavštěňovanější a nejznámější části Tenerife. Po klikaté cestě se dostanete do výšky cca 1000 metrů nad mořem a naskytne se vám pohled na louky a lesy v okolí. V blízkosti se také nachází krásná procházka lesem a několik dalších vyhlídkových míst.

9/ Pohoří Anaga

Milovníci zeleně a turistiky by se rozhodně měli vydat na některou ze stezek v pohoří Anaga. Ostré vrcholy vám nabídnou čistou přírodu plnou úzkých pěšinek, krásných výhledů a hlubokých roklí.

10/ Puerto de la Cruz

Chcete-li se opět vydat do krásného městečka, zvolte původně malou rybářskou vesnici Puerto de la Cruz. Jelikož se nacházíme na severním pobřeží ostrova, čeká zde na vás příjemnější klima a mnoho zeleně. Například Parque Taoro představuje neobvyklý park plný palem nejrůznějších druhů. Nedaleko také najdete trojici příjemných pláží Playa del Castillo, Playa Chia Playa María Jimenez.

11/ Playa de Las Teresitas

Tato dlouhá písčitá pláž patří podle mnohých cestovatelů mezi nejkrásnější z celého ostrova. Na rozdíl od ostatních pláží nenajdeme na Playa de Las Teresitas černý písek nebo kámen, což je na Tenerife neobvyklé. Písek sem byl totiž dovezen ze Sahary ve 20. století.

Jedna z mála zlatých pláží na Tenerife
Jedna z mála zlatých pláží na Tenerife

12/ Do podzemí Cueva del Viento

Nebojíte se tmy a netrpíte klaustrofobií? Pak vyrazte do největšího komplexu jeskyní a tunelů na světě. Přístupná veřejnosti je bohužel pouze malá část a samozřejmě pouze s doprovodem průvodce. Vybavte se teplejším oblečením a čelovkou.

Jak se žije na Tenerife?

Kanárské ostrovy rozhodně patří mezi destinace vhodné pro digitální nomády, ale i běžné cestovatele. Najdeme zde adrenalinové zážitky, skvělé počasí, zajímavé černé pláže i hory. Každý si zde jednoduše najde to své.

V menších vesnicích se možná setkáte s jazykovou bariérou, jelikož místní mluví téměř výhradně španělsky.

Měsíční nájemné bytu nás vyšlo téměř stejně jako v Česku a také ceny potravin se pohybují podobně jako u nás. Za to kvalita jejich zeleniny a ovoce rozhodně převyšuje tu naši. Příjemně nás překvapila také cena pohonných hmot. Doporučuji zapůjčit si auto a projet celý ostrov, jelikož vrcholy a vyhlídky často jinak ani nenavštívíte.

Tenerife jednoduše patří mezi skvělé dovolenkové destinace, ale hodí se i pro dlouhodobé bydlení. Navíc zde můžete potkat poměrně velkou komunitu Čechů, od kterých si můžete pronajmout bydlení nebo se setkat při večerním odpočinku v restauraci.

💡 Tip: Chcete se přestěhovat do zahraničí na delší dobu, nebo dokonce natrvalo? Přečtěte si 10 tipů, jak na stěhování do zahraničí.

Jaké destinace pro dlouhodobé pobyty doporučujete vy? Na jakém z Kanárských ostrovů se vám líbilo nejvíce? Napište nám své postřehy do komentářů.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz