Domů » Tisk sešívaných brožur: Ohromte dokonalými firemními materiály

Tisk sešívaných brožur: Ohromte dokonalými firemními materiály

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
firemní brožury

Příručky, návody, firemní či obecní zpravodaje, sešity, produktové prezentace, časopisy, výroční zprávy: to jsou jen některé z materiálů, které jsou pro tisk brožury se sešitovou vazbou V1 jako stvořené. Pokud má připravovaný materiál více než osm stran, je brožura trefou do černého. A jak postupovat, abyste vytvořili brožuru, která na první pohled zaujme vaše klienty?

Tvorba brožury nemusí být žádná alchymie. Na začátku je nezbytné si ujasnit s jakým záměrem a pro koho vlastně brožura vzniká. Potom vás čeká sbírání podkladů a rešerše. V druhé fázi je třeba připravit osnovu brožury a poznámky k vizuální podobě brožury se sešitovou vazbou V1. Ta jde totiž použít minimálně od osmi stran. Pokud máte materiálu více, vždy musí být počet stran dělitelný čtyřmi, takže např. 12, 24, 32. Zavřená brožura by však měla mít maximálně 5 mm, což odpovídá maximálně 100 stranám 80g/m2 papíru. Mezi nejčastější formáty sešívané brožury patří A4, A5 a A6.

Komunikujte s vaší cílovou skupinou stručně a efektivně

Brožura s vazbou V1 je komplexní materiál, i tady však platí, že méně textu je více. Lepší je pracovat s grafikou, fotografiemi, výraznými nadpisy a podnadpisy, případně seznamy. Většina lidí si brožuru nejdřív prolistuje a teprve když je něco zaujme, budou číst texty. Proto je dobré si dát na grafice opravdu záležet. Komunikaci samozřejmě musíte přizpůsobit cílové skupině. Jinak budete pravděpodobně komunikovat s profesionály v IT a jinak s dětmi.

Vyhrajte si s grafikou. Brožura s vazbou V1 vám v tom pomůže

Sešívané brožury mají několik zásadních výhod, se kterými můžete počítat. Vazba V1 se nerozpadne, jednotlivé listy nevypadnou, jak se může stát například u lepených vazeb. Navíc ji lze úplně rozevřít a texty i obrázky jsou čitelné až do hřbetu. Toho můžete využít pro dvoustránkovou grafiku a texty, které se budou přelévat z jedné stránky na druhou.  

Dejte do toho všechno. Nechte si vyrobit obálku na míru

S obálkou nebo bez obálky? To je, oč tu běží. Můžete si nechat vytisknout jen vnitřek brožury a obálku si nechat udělat na míru včetně zušlechtění jako je parciální lak nebo lamino, nebo si prostě zvolíte tisk brožur včetně obálky. Ta bývá u tisku brožur s vazbou V1 obvykle ve vyšší gramáži (150 až 300 g/m2) v matné nebo lesklé variantě.

firemní brožury 2
Zdroj: profi.point4me.com

Nejste si jistí? Spojte se s odborníky

Tisk brožury s vazbou V1 nikdy nebyl snazší. Dnes už existují online kalkulátory, kde jednoduše naklikáte vaše požadavky a ihned získáte představu o ceně. Mezi skvělé weby, které vás provedou tiskem brožury krok za krokem patří point4me. Ten je online službou brněnské tiskárny POINT CZ. Nabízí rychlé zpracování nejčastějších typů tiskovin jak firmám, tak koncovým zákazníkům. Tým zákaznické podpory pomáhá s předtiskovou přípravou, nahráváním dat, výběrem materiálů, formátů i s přípravou individuálních zakázek na míru.

Zkuste také článek o alfa vlnách při učení nebo o efektu kotvy.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz