Domů » TOP 10: Romantická místa v ČR, které ženy ocení!

TOP 10: Romantická místa v ČR, které ženy ocení!

autor Tereza Gödrichová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
jak pracovat z dodávky a cestovat

V dnešní době už nejen české turisty, ale i mnoho cizinců okouzlily krásy České republiky, přezdívané také jako srdce Evropy. Ta si mimo jiné dokáže získat i srdce všech romantických duší. Nachází se v ní totiž úžasná romantická místa, do kterých se bezhlavě zamilují všichni milovníci láskyplné atmosféry

Česko nadchne všechny, kteří chtějí svou duši obohatit o přírodní krásy, kulturně-historické památky, bohatou tradici i výborné jídlo. Romantický nádech těchto koutů představuje už jen vytouženou třešničku na dortu. Takže pánové zbystřete, v následujících řádcích se dozvíte o 10 skvělých okouzlujících místech, které všechny ženy ocení.

Nejlepší romantická místa v České republice

Česká republika nabízí nespočet pohádkových hradů, zámků, přírodních pozoruhodností i jiných sladkých krás, které rozmazlí duši každého romantického snílka. Zdejší atmosféra pohladí všechna něžná srdce, takže znamená ideální volbu pro pobyty a výlety všech zamilovaných párů

I když se zde nenachází moře, vše ostatní to hravě vynahradí. Česko se stalo jednou z oblíbených turistických destinací mnoha cestovatelů, kteří chtějí zažít něco jiného než tradiční evropské zájezdy za slunečným pobřežím. Země nabízí širokou škálu možností, díky kterým se člověk do zdejšího prostředí bezhlavě zamiluje a vždy se rád vrátí.

kam na výlet Praha
Úchvatná Praha nadchne všechny romantické duše

1. Lednicko-Valtický areál

Vzhledem k tomu, že se Česko může chlubit opravdovou přemírou romantických zámků, musí se zmínit i Lednicko-Valtický areál. I když se každému vybaví nejspíše jen zámek Lednice, kterému není co vytknout, úspěch sklízí i celkový areál, který má něco do sebe.

Nachází se na Jižní Moravě s pyšní se také zápisem na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Nepravidelný tvar území se nechal svou úpravou inspirovat anglickými parky. Setkávají se tu hned 3 styly, a to barokní architektura s novogotickou budovou zámku a drobnými romantickými stavbami. Jedná se tedy o ideální místo na rande pro všechny romantiky.

2. Praha

Mezi ta nejvíce romantická místa v České republice jistě patří i naše úchvatné hlavní město Praha. Ve světovém měřítku se považuje za jedno z nejromantičtějších měst v Evropě a opravu srší pořádnou dávkou láskyplné atmosféry. Dechberoucí architektura vyzařuje nostalgický půvab, který doplňuje volně se linoucí Vltava.

Romantická procházka okolo Pražského hradu, po Karlově mostě nebo výstup na Petřínskou rozhlednu či sladká projížďka po Vltavě – nezní to krásně? Romantický oběd či večeře je samozřejmostí, neboť se zde vyskytuje obrovský výběr restaurací všeho druhu.

Zdá se, že čas strávený v Praze nikdy nekončí. Všichni romantici si zde přijdou na své. Od moderního umění, jídla až po zábavu. Líbánky strávené v Praze uspokojí vaše touhy, neboť se jedná vyloženě o malé nebe pro páry.

3. Mumlavský vodopád

Nejvyšší pohoří Krkonoše se kromě výškové vítězky našich hor – Sněžky mohou pochlubit také kouzelným Mumlavským vodopádem. Nachází se v blízkosti známého rekreačního střediska Harrachov na řece Mumlavě. 

Tato krásná přírodní scenérie tvořená stupňovitými žulovými bloky působí velmi romanticky. Po celý rok z něj voda padá až z výšky 10 metrů. Tedy kromě zimy, kdy se Mumlavský vodopád promění na ledopád. O romantickou atmosféru je tedy postaráno kdykoliv.

Kousek od vodopádu se nachází bývalá hájovna Mumlavská bouda, která v současnosti poskytuje útulnou restauraci s pár pulty u výhně. Naprostá romantika, ale s omezenou kapacitou.

4. Český Krumlov

Mimořádně zachovalé staré město, které si získalo srdce mnoha českých i světových cestovatelů, je Český Krumlov. Jedná se o architektonický skvost uprostřed úchvatné přírody okolo řeky Vltavy. Dlážděným uličkám, středověkým domům a pohádkové atmosféře zkrátka propadne nejeden romantik.

Můžete zde prozkoumat místní památky, navštívit muzea či galerie, pokochat se překrásnou přírodou nebo vybít svou přebytečnou energii na sportech. Užijete si tu ale i odpočinek nebo se necháte okouzlit pohádkovým zámkem.

Český Krumlov má nezapomenutelnou atmosféru za každého počasí
Mezi romantická místa patří i Český Krumlov se svou nezapomenutelnou atmosférou za každého počasí

5. Zámek Hluboká a Šumava

Česká republika nabízí plno romantických zámků a mezi jeden z těch nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších patří zámek Hluboká nad Vltavou. Jedná se o opravdu honosný skvost, který na vás vdechne pohádkovou atmosféru.

Současný vzhled byl vytvořen na zadání Schwarzenbergů a mnohdy se označuje za nejkrásnější zámek v České republice. V rámci prohlídek můžete nahlédnout do spousty soukromých pokojů a luxusních reprezentačních sálů. Zámek tvoří mimo jiné i 11 věží, takže se z něj pokocháte i úchvatnými vyhlídkami. Rozhledlý zámecký park zase nabízí možnost kouzelných procházek plných nespoutané romantiky.

Zámek Hluboká se nachází kousek od Šumavy. Do tohoto úchvatného pohoří zapadají další krásná romantická místa. Parádní je například procházka okolo řeky Vydry, kde se zamilovaně prochází páry ruku v ruce v doprovodu nádherné scenérie a šumu okolní přírody, nebo třeba velmi populární otevřené dveře ze dřeva na vrcholu Pancíř s úchvatným výhledem na celou šumavu.

💡 Tip: Víte, jaká města v České republice jsou nelepší pro žití? Pokud ne, koukněte na těchto 7 TOP měst pro život v Česku.

6. Vyhlídka Máj

Tato známá a velmi oblíbená skalní vyhlídka nabízí dokonalý pohled na hluboký skalnatý kaňon ve tvaru podkovy, kterým protéká řeka Vltava. Dokáže okouzlit snad úplně každého a vytváří tak dokonalé místo pro rande a romantickou atmosféru. 

Vyhlídka Máj se nachází zhruba 30 km jižně od Prahy, kousek od obce Teletín, ze které se na ni i v pohodě dostanete. Je volně přístupná po celý rok, takže se na ni můžete vydat kdykoliv jen chcete. Nebojte, úžasná je v jakémkoliv ročním období. A pokud toužíte po pořádné romantice, užijte si tam piknik při sladkém západu slunce.

7. Lysá hora a Beskydy

Moravskoslezské Beskydy patří mezi jedno z překrásných pohoří v České republice. Lysá hora s výškou 1323 metrů se právoplatně považuje za jejich královnu. Můžete ji zdolat hned z několika tras. 

V posledních letech kromě počtu výšlapů stoupá i na její oblíbenosti, neboť téměř každý den zde chodí davy lidí. Oblíbené jsou silvestrovské a novoroční výstupy, ale milovníci aktivního odpočinku s touhou zažít trochu romantiky vyrážejí také kdykoliv jindy během roku, a to ideálně těsně před východem slunce nebo na jeho západ. 

I na jiných místech v Beskydech si můžete užít velkou dávku romantiky. Skvělý je i vrchol Smrk, který se nachází hned vedle zmiňované královny Lysé hory. Nebo takové Pustevny okouzlí svou lidovou architekturou i celkovou atmosférou a mimo jiné nabízí i vyhledávanou stezku Valaška, sjezd na koloběžkách nebo procházku k soše Radegast a kapli sv. Cyrila a Metoděje.

💡 Tip: Rádi cestujete po Česku a chtěli byste poznat další nová místa? Inspirujte se a mrkněte na těchto 50 nejlepších lokalit ideálních na hezký výlet.

8. Český ráj

Název tohoto kraje je opravdu výstižný, neboť se jedná o opravdový ráj pro všechny romantiky. Skalní města, četné vyhlídky, hrady a zámky, malebná lidová architektura a jiná romantická místa naleznete okolo řeky Jizery. 

Ať už se vydáte na velmi oblíbené Prachovské skály, projdete se po Hruboskalsku nebo naopak po nížinovém údolí Plakánek, navštívíte místní skvosty, jako například hrad Kost, Trosky nebo Drábské světničky, romantické atmosféry si užijete až až. Tyto impozantní scenérie rozhodně stojí za to vidět.

9. České Švýcarsko

Další oblíbené místo díky své romantické přírodě je jeden z našich čtyř národních parků České Švýcarsko. Najdete ho v severní části Čech u hranic s Německem. Ačkoliv nedávno zažilo tragédii v podobě živelné podoby – požáru, stále stojí za to ho navštívit a podívat se na místní krásy.

Legendární Pravčická brána s dalšími skalními masívy a soutěskami lákají každý rok nespočet turistů. Četný výskyt pískovcových věží, pralesy i místní lidová architektura tvoří nádherný celek čisté přírody, která rozzáří každou romantickou duši

10. Olomouc

Starodávné město s bohatou a živou minulostí, také bývalé hlavní město Moravy, patří mezi jedno z nejkrásnějších v České republice. V současné době se jedná o studentské město, ale přesto se zde nachází mnoho úžasných a cenných historických památek.

Historické náměstí se sloupem Nejsvětější Trojice zapsaném na seznamu UNESCO, astrologickým ciferníkem a dalšími pamětihodnostmi láká každoročně mnoho turistů. Nádherné parky nebo slavná květinová výstava Flora dodávají městu také přírodní nádech. Romantika městu určitě nechybí.

olomouc
Olomouc patří mezi nejhezčí města České republiky

Česká republika se může chlubit opravdu velkým množstvím romantických míst. Mezi atraktivní města patří například Kroměříž se zámkem a zámeckými zahradami, druhé největší město Brno, Liberec s okouzlující radnicí nebo historická Třebíč a fantastickou architekturou.

Co se týče hradů a zámků, určitě stojí za to navštívit ještě třeba hrad Bouzov, Veveří, Šternberk, Hradec nad Moravicí, Karlštejn, Křivoklát, Zvíkov nebo vodní zámek Červená Lhota. Krásné jsou i některé zachovalé zříceniny jako například Hukvaldy, Frýdštejn, Trosky či Bezděz.

A plno romantiky přinesou i úžasná česká lázeňská města. Koukněte se třeba do Karlových Varů, Mariánských či Františkových lázní, Luhačovic, Karlové Studánky nebo Poděbrad. Každé z nich vás okouzlí svou zachovalou architekturou i možností odpočinku všeho druhu.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz