Domů » TOP 10: Tipy na vánoční dárky pro muže i kluky

TOP 10: Tipy na vánoční dárky pro muže i kluky

autor Petra Sýkorová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Vánoční dárky

Co koupit svému muži, tatínkovi nebo synovi k Vánocům? My víme! A proto jsme pro vás připravili širokou paletu nápadů, jak chlapy obdarovat. Zde jsou nejlepší tipy na vánoční dárky pro muže a kluky! Také se můžete inspirovat naším seznamem TOP 25 vánočních dárků.

1) Příslušenství do auta

Chlapská část populace se tradičně hodně zajímá o auta, a tak je namístě něco pěkného jim do vozu pořídit. Mohou to být koberce, potahy, náhradní díly. Shání chlapisko zimní nebo letní pneumatiky? Tak mu je sežeňte. Totéž disky. Hever, novou autolékárničku… jistě toho vymyslíte ještě mraky.

Automobil má stejně jako živé organismy hlad, proto se hodí, když dáte panu milému kanystr benzínu či nafty. To patří mezi nejpotřebnější vánoční dárky. Můžete rovněž tatínkovi zaplatit technickou kontrolu nebo povinné či havarijní ručení.

Příslušenství do auta nadělte pod stromeček.
Příslušenství do auta nadělte pod stromeček.

2) Vyhřívaná deka/peřina/povlak na polštář či peřinu

Dobrou vychytávkou, jak se zahřát, je vyhřívaná deka. Teplo proudí do deky elektronicky. Fajn je i klasická deka, ručník nebo župan. Můžete koupit také polštář či přikrývku. Anebo povlaky. Ty lze i svépomocí vytvořit.

Jak vyrobit polštář?

Pokud ovládáte práci na šicím stroji, zde je jasný návod, jak na polštář či dokonce polštáře. Potřebujeme látku na polštář, zip o velikosti 30 cm, nit, šicí stroj, špendlíky a křídu či fixu. Zda chcete obdélníkový, nebo čtvercový tvar, není důležité. Nejčastější jsou rozměry 40×40 a 50×50 cm. Když už se do polštáře pouštíte, tak je dobré, aby bylo vidět, že není kupovaný, ale že má něco osobního a personalizovaného.

Papír si připevníme špendlíkem na látku a tužkou obkreslíme tvar. Dále postupujeme podle návodu.

Jak vytvořit povlak? Takto. Podívejte se na další video, které vše znázorňuje. Potřebujeme metr, pravítko, žehličku, šicí stroj a další pomůcky. Naměříme si potřebné rozměry a nastříháme. Konce přejedeme žehličkou a sešijeme. Nakonec polštář do obalu navlékneme. Tak jen směle do toho, ať se mužům spí jako v bavlnce!

3) Příslušenství k mobilu a počítači

Co takhle koupit něco na mobil? Telefon je oblíbený a hojně používaný přístroj, a proto se hodí spousta doplňků: power banka, kryt, pouzdro, tvrzené ochranné sklo, sluchátka… Ke stolnímu počítači nebo notebooku můžete vesele koupit klávesnici, myš nebo reproduktor. Populární je také přenosný stolek na notebook.

4) Bedna s páčidlem

Propojení zážitku a chutných delikates v sobě snoubí bedny s páčidlem, které se staly velmi oblíbené v minulých letech. Dárek se skládá z dřevěné bedny, páčidla a obsahu plného drobnějších dárků, delikates a dalších drobností.

5) Pomůcky na trénink a rekreaci

Činky, švihadlo, protein v podobě syrovátky, fitness guma, sportovní boty a funkční oblečení – tohle všechno muži upotřebí na posilování. Lyže, přezkáče, běžky, hůlky, trekingové hole. Vhodné jsou i sportovní chytré hodinky, rezervní věci na opravu bicyklu, pumpička či kompresor, kopačky, vybavení na ferraty. Boxovací souprava, košík a nůž na houby. Permanentka do fitness centra. Potapěčské vybavení, trampolína.

A něco na ryby. To znamená prut, síťku, podběrák, židličku, stan, spacák, karimatku, krosnu, filtr na vodu, lihový vařič, čelovka, míč a iontové nápoje. Dále pláštěnka, kytara, no a možná taky plavky a ešus! Někteří muži mají rádi dobrodružství a o víkendech vyrážejí na tramp. Ti tradiční a ortodoxní si potrpí na usárně nebo teleti, modernější milovníci vandrů ocení spíše klasické batohy, dostupné ve sportovních prodejnách či u Vietnamců.

Do domácí posilovny muži uvítají činky, bradla a všelijaké stroje na formování těla. Fajn je také třeba rotoped.

Činky jsou dobrý dárek pro muže.
Činky jsou dobrý dárek pro muže.

6) Lístek na sport či do kina

Chlapi zbožňují fotbal, hokej a další utkání. Kupte svému miláčkovi vstupenku na klání a poděkováním vám bude spokojený úsměv a vzrušený pohled. Také ho můžete vzít na dostihy.

7) Pomůcky pro úklid

Ať si chlapi říkají, co chtějí, ženy nejsou žádné služky. Můžete to pojmout jako recesi a dát svému příteli či manželovi zkrátka mop, kbelík, hadr a nějaký ten úklidový prostředek. Dárek je ještě vhodnější, věnujete-li jej někomu, kdo žije sám, ale klidně i svému tatínkovi a synovi. Děti se také musejí naučit uklízet.

8) Ochranné pomůcky

Praktickými předměty jsou ochranné brýle, nejlépe těsně přiléhající, rukavice gumové (latexové) a hadrové zahradnické. Chrániče uší či kolen při in–line bruslení. Přílba. Rukavice na kolo. A dobrým pomocníkem je i ochranný štít z plexi skla.

9) Knihy a stolní a karetní hry

Synovi doporučuji nadělit foglarovky a další dobrodružnou literaturu (Randsome, May, Seton…). Z karetních her vede Bang, z deskovek třeba Česko, Aktivity, Duch či Dobble. Trampolínu. Nezklame ani dětská houpačka nebo skluzavka. Existuje široká paleta dobrých knih. Pokud máte rádi knihy, z kterých si obdarovaný něco odnese, můžete se inspirovat naším seznamem knih pro seberozvoj.

10) Prase

Chlapi mají rádi maso. Kupte proto svému muži pašíka. Může být pěkná zabijačka a grilování.

Něco do domácnosti

Zaujme kupříkladu nabíjecí stolní LED lampa, gril do mikrovlnky, výrobník popcornu, elektrický otvírák na víno, nářadí na grilování nebo chladicí pivní výčep. Také se hodí něco na zahradu, nějaké vybavení – sekačka, hrábě, koště, zahradnické nůžky všech velikostí, pilka, sběrač na jablka… Pračka, lednice, mrazák. Toto muž ocení, zejména žije-li sám. Krb, krbová kamna.

Nápoje

Bohemia sekt, Pepsi cola, energetické nápoje. Muži mají rádi i něco silnějšího, takže slivovice nebo rum chlapy také potěší. Klukovi dejte třeba jablečný mošt.

Toto byly tedy tipy na vánoční dárky pro muže a kluky. Zaujalo vás něco z toho? Pak to nezapomeňte vyzkoušet a napsat nám, jak se dárky synům, strýcům, otcům, učitelům a dalším mužům a klukům líbily.

Pokud máte dárky na Vánoce již vyřešeny, tak se můžete podívat na recepty nepečeného vánočního cukroví nebo na zdravé vánoční cukroví.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz