Domů » Colafit recenze – je tento kolagen na klouby účinný?

Colafit recenze – je tento kolagen na klouby účinný?

autor Zuzana Pitříková
0 komentářů
Colafit recenze a zkušenosti.

Víte o tom, že už po 25. roce začíná nenávratně klesat hladina kolagenu v našem těle? Průměrný úbytek je 1 % ročně. Co s tím? Vhodný doplněk stravy – kolagen – může zpomalit celý proces stárnutí a nakopnout organismus k vlastní tvorbě. Podívejme se podrobněji na kolagenový doplněk Colafit. Recenze je doplněna o mou vlastní zkušenost. Colafit nyní nabízí tuto škálu produktů.

Colafit je nejen přípravek na klouby, ale působí i na pleť, vlasy a nehty. Kolagen je důležitou stavební bílkovinou pojivových tkání. Podílí se na stavbě kloubní chrupavky, vazivové tkáně, kloubního pouzdra, zubů, pleti, nehtů a vlasů. Colafit není žádnou novinkou. Vyrábí se od roku 1995, takže jde o prověřenou metodu doplnění deficitu kolagenu. 

Složení Colafit

Doplněk stravy Colafit se skládá z čistého bovinního lyofilizovaného kolagenu typu I o čistotě 99,9 %. Neobsahuje další pomocné látky ani barviva. Co to znamená? Abychom to neměli úplně jednoduché, v těle máme skoro 30 různých druhů kolagenů. Rozdělit je ale můžeme jednoduše do 5 skupin:

  • Typ I – nejrozšířenější typ. Je obsažen v kloubech, zubech, šlachách a kůži. Pomáhá v boji proti stárnutí. Podporuje proces hojení a regenerace.
  • Typ II – je obsažen v chrupavkách. Je důležitý pro pohybový aparát. Doplňovat bychom jej měli už ve středním  věku. 
  • Typ III – je obsažen zejména ve svalech kostech a kůži. Slouží jako pomocník při poranění.
  • Typ IV – je obsažen v bazálních laminech. Je to tenká extracelulární vrstva mezi vystélkovou a pojivovou tkání.
  • Typ V – je obsažen ve vystélkách cév.

Bovinní kolagen je hovězím typem získávaným z kostí, svalů a chrupavek krav. Na trhu máme také kolageny vepřové, rybí. Pro vegetariány a vegany je naštěstí také alternativa v podobě rostlinných kolagenových preparátů. 

Graf úbytku kolagenu.

Jak vzniká Colafit?

Odstraněním telopeptidů patentovanou metodou vzniká čistý krystalický kolagen – atelokolagen. Kolagen typu I v lidském těle zastupuje až 90 % celkového obsahu. Lyofilizace je postup hlubokého zmrazení a následného uchování ve vakuu. Jde o nejšetrnější způsob, jak konzervovat všechny účinné látky. 

A jak vlastně kolagen dojde do chrupavky a kloubům? Po jeho požití dochází k diferenciaci regulačních T-lymfocytů imunitního systému produkujících protizánětlivé cytokiny. Tím dochází k potlačení zánětu a poklesu stárnutí tkání.

Colafit kostičky a jeho dávkování 

Colafit recenze.

Jak se kolagen Colafit užívá? Každé ráno na lačno, ideálně 10 minut před jídlem, si dáte jednu kostičku. Ta ve své hmotnosti 8 gramů obsahuje 800 mg kolagenového gelu. Pro efektivitu je nejlepší kolagen užívat 2 až 3 měsíce. A tento postup zároveň opakovat dvakrát ročně. 

Pokud chcete třeba brát Colafit na klouby neomezeně, jde to i bez přestávek. Jelikož je v podobě čistého bovinního lyofilizovaného kolagenu, Colafit v těhotenství ani při kojení nevadí. Je to jeden z mála kolagenů, který si mohou dopřát i maminky. Je bez cukru a sladidel, takže je vhodný i pro diabetiky. 

Colafit vedlejší účinky a nežádoucí účinky nemá.

Dopřát si jej mohou i děti od dvou let. Pro děti od 3 let lze pořídit přímo Colafit Junior s příchutí jahody a extraktem ze šípkové růže. 

Colafit Extra Strong má větší kostičky s obsahem 2 000 mg kolagenu a navíc s vitamínem D3. Colafit s vitamínem C má navíc 40 mg kyseliny askorbové v jedné dávce a má jahodovou příchuť.

Účinnost kolagenu Colafit

Po Colafitu jsem sáhla proto, že už mi nějaká procenta kolagenu v těle expirovala. Pár procent už je (ne)návratně pryč. Už delší dobu si všímám mimických vrásek a horší kvality vlasů, nehtů a menší pružnosti pokožky. Po druhém porodu jsem navíc potřebovala nějaký zázračný koktejl. Jsem vyždímaná jako houba na školní tabuli. Jenže, když jsem začala hledat, bylo dost pracné najít něco pro těhotné nebo kojící maminky. Proč? Nevím! Ale pak jsem našla.

Zajímala mne především účinnost, tedy bioaktivita Colafitu. Díky neporušené formě trojšroubivice atelokolagenu jej tělo dobře zpracovává. Kolagen je citlivý na vyšší teploty, ale  technologie zpracování Colafitu je velmi šetrná. Bez vyšších teplot. Použitou technologií se zachovají všechny cenné složky a navíc není potřebná umělá konzervace.

Když jsem vybírala Colafit, zajímala mne především jeho účinnost.

Kromě doplňku stravy lze kolagen doplnit i v podobě stravy. Naleznete jej například ve vejcích, mořských rybách (tuňák, losos), arašídech a různých semínkách, avokádu nebo v listové zelenině. Biochemické procesy v těle jsou ale natolik složité, že je vůbec zázrak, pokud z toho tělo vůbec něco načerpá. Hlavním důvodem je tepelná úprava pokrmů. Tím se obsažený kolagen znehodnotí.

A co vstřebávání kolagenu Colafit podporuje? Vitamin C – bez něho to nepůjde. To je ta složitá biochemie.

Hydrolyzovaný vs. lyofilizovaný kolagen

Hydrolyzovaný kolagen známe pod názvem želatina. Vzniká tepelným rozpadem síťových peptidových vazeb kolagenových bílkovin, tzv. naštěpením. Takto se stává lépe vstřebatelný pro tělo. Výsledná směs má různě velké a těžké částice. Snadná technologie získání kolagenu z něj činí jeden z nejlevnějších. Naproti nativní kolagenové složce je ale neplnohodnotným zdrojem, protože svou technologií ztrácí 5 až 10 % cenných složek.

Hydrát vzniká z ručně opracovaných kůží ryb extrakcí za studena při maximální teplotě 16 °C.  Rybí kolagen je nejbližší tomu lidskému a tělo jej dobře přijímá.

Lyofilizovaný kolagen je nativním nebo též živým typem. Je cenově nákladnější alternativou s výbornou biologickou dostupností. Narozdíl od hydrolyzovaného kolagenu neztrácí aminokyseliny a peptidy vlivem extrakce.

💡Tip: Colafit je v překladu hovězí kolagen, který se získává šetrnou extrakcí. Není nutná jeho konzervace a jeho čistota dosahuje 99,9 %.

Proč Colafit nebo jiný kolagen užívat?

Užívání kolagenového preparátu motivuje tělo k vytváření vlastního kolagenu. V těle přítomný volný kolagen působí jako tělu vlastní. Jeho rozpoznání vede ke stimulaci tvorby vlastního kolagenu. 

Benefitem jeho zvýšené produkce je zlepšení stavu chrupavek, zpevnění kostí a menší bolest pohybového aparátu. Má to i blahý účinek na krásu – lepší kvalita pleti (eliminace vrásek a navracení pružnosti), nehtů a méně lámavé a hydratované vlasy

Je Colafit vhodný i pro sportovce? 

Kloubní výživa je elementární složkou každého sportovce. V jeho “doplňkovém jídelníčku” by tedy chybět neměla. Colafit je vzhledem k účinnosti a typu kolagenové skupiny vhodný i pro sportovce a aktivní lidi. Působí nejen jako kloubní výživa, ale nepřímo též působí na zvýšení produkce kreatinu. A ten, jak víme, pomáhá růstu svalů a k rychlejší a efektivnější regeneraci po zátěži.

Cena Colafit 

Kolik stojí Colafit? To se odvíjí od velikosti balení. Já jsem si koupila výhodné balení 120+30 kostiček za nějakých 520 Kč. Jedna kostička Colafitu tak vyšla na 3,47 Kč. Když to porovnám s nejmenším balením, které má 30 kostiček a stojí od 159 Kč, vyjde jedna kostička na 5,30 Kč. I zde funguje lákadlo ekonomického balení. Marketingový tah to v této oblasti je, ale jen polovičatý. Celé balení nakonec spotřebujete, nebo ne? 

Vyplatí se tedy koupit malé balení na zkoušku? 

Za stejnou cenu si můžete místo 3,3 balení vybrat balení 5.

Účinek byste měli vysledovat po zhruba 3 týdnech. Na druhou stranu počítejte, že na malém balení proděláte 54,90 Kč. Pokud byste si koupili pokaždé krabičku 30 kostiček místo jedné 150kostičkové, proděláte 274,50 Kč. To už poznat je. 

Colafit recenze a porovnání velikosti balení.

Porovnání cen Colafitu v jednotlivých baleních:

Colafit 30 kostičekod 159 Kč
Colafit 60 kostičekod 284 Kč
Colafit 120 kostičekod 518 Kč
Colafit 120+30 kostičekod 529 Kč

Závěrečné shrnutí 

A jak dopadl můj průzkum na téma Colafit? Recenze spokojených zákazníků může být napsána i mou rukou. Jsem ráda, že vůbec nějaký ten preparát pro kojící maminy dostupný je. Čistá složka je bonusem navíc. Jak pro mne, tak pro mou dcerku. Nemusím se aspoň bát, že bych jí tím nějak škodila. Cena je také velmi přívětivá. Dokonce ani v porovnání s hydrolyzovaným kolagenem jsem se levněji za dávku nedostala.

U výběru kolagenových preparátů doporučuji pohlížet i na množství denní dávky. Pokud musíte brát více dávek denně, počítejte s rychlejší spotřebou. Colafitu stačí jedna kostička denně.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz