Domů » 4 tipy, jak ušetřit náklady při podnikání

4 tipy, jak ušetřit náklady při podnikání

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
podnikání - jak šetřit náklady

Chystáte se podnikat? Pak je tento článek určen právě pro vás. Ať už teprve začínáte a přemýšlíte, v čem podnikat, nebo se nacházíte v úspěšném startu podnikání, máme pro vás 4 užitečné tipy, jak šetřit náklady – jak neplatit více než nutné minimum. Které kroky můžete udělat pro úsporu?

Místo podnikání? Začněte doma

Největším nákladem při startu business plánu bývá mimo jiné platba za pronajatý prostor. Pokud to není nezbytně nutné, vyhněte se jí – začněte na svém projektu pracovat doma. Skladové prostory? I ty můžete v začátcích vybudovat v domácím prostředí, alespoň dočasně. Ušetříte tak platbu za prostor, která nebývá nejmenší. Využijte home office, jako sklad poslouží úložné prostory, garáž nebo třeba montovaný zahradní domek. Jednoduše řečeno: i úspěch můžete nastartovat s tím, co máte.

Marketing po svém

Každý, kdo začíná podnikat, brzy zjistí, že bez propagace to zkrátka v dnešní uspěchané době nejde. Asi nemá smysl rozvádět, že poctivý marketing není zrovna levnou záležitostí – tak jak tedy ušetřit na tom nejdůležitějším, tedy na reklamě vašeho produktu či služby? Začněte po svém – propagujte se na sociálních sítích, nebojte se říkat si o doporučení a využijte přátele a známé, aby vám pomohli s rozjezdem. Výhodným a chytrým krokem může být také oslovení influencerů, protože právě sociální média jsou ideální platformou, jak svůj projekt dostat mezi cílovou skupinu. Pomoci může také roznos letáků či vizitek, a tady se dostáváme k dalšímu kroku: jak ušetřit na kancelářských potřebách?

Když kancelář, tak ekologicky

Kdo by to byl řekl, že ekonomická kancelář může být i ekologická. Přitom právě tyto dvě možnosti jdou ruku v ruce. Další úsporu totiž najdete právě v kancelářských potřebách. Stačí se zamyslet – jak ušetřit při tisku? Jak snížit náklady na materiál? V první řadě je vhodné nakupovat ekonomická balení – čím větší množství, tím nižší cena. Co se týká tisku, ani ten už dnes není nezbytný. Zvažte, které dokumenty můžete zasílat a ukládat v elektronické podobě. A když už je potřeba tisknout? Pak na vaší tiskárně nastavte ekologický tisk, který šetří planetu i peníze. A nezapomeňte, že tonery do tiskárny nemusíte nakupovat jen originální – levnější alternativou mohou být ty kompatibilní. A hlavně – neméně kvalitní.

TIP: Vždy volte kompatibilní nebo originální tonery pro danou tiskárnu: například do tiskárny HP je potřeba pořídit barvy do tiskárny HP. V opačném případě hrozí poškození a zbytečné navýšení nákladů za opravu přístroje.

Zkuste to s on-line produktem

Jak nabídnout zákazníkům produkt, který vás stojí minimum nákladů? Nabídněte on-line produkt – třeba své jedinečné know-how, které vyřeší jakýkoli problém vaší cílové skupiny. On-line produkt můžete nabízet ve dvou formách: jako produkt zdarma, díky němuž vybudujete databází zákazníků, ale i jako placený produkt, který klientovi vyřeší jeho potřebu či již zmíněný problém.

Dalším obecným tipem je, abyste si porovnali všechny své závazky a půjčky. Není zde prostor něco doplatit nebo refinancovat?

Prostě a jednoduše, investujte místo peněz to, v čem jste experti – pro začátek může jít o zajímavý elektronický benefit pro ty, kdo se stanou vaším budoucím pravidelným nakupujícím. A o to jde, že? Pokud vás tato tématika zajímá více, tak si určitě přečtěte také článek, jak můžete vydělat peníze na internetu nebo o investování.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz