Domů » Dluhopisomat recenze: Vyplatí se dnes investice do dluhopisů?

Dluhopisomat recenze: Vyplatí se dnes investice do dluhopisů?

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
vzorovy priklad

Dluhopisomat je moderní platformou pro dlouhodobější a konzervativnější investice v podobě zajištěných dluhopisů, které si pečlivě vybírá do svého portfolia. Na Dluhopisomatu jich najdete celou řadu, ovšem největší výhodou je, že jsou tyto společnosti velmi pečlivě vybírány. Tato investiční platforma by tak měla být určitým garantem toho, že je daný dluhopis férový a kvalitní. Dluhopisomat je informační portál, jehož hlavním cílem je přehledné a férové propojení investorů s emitenty dluhopisů. Vše je kompletně bez poplatků!

Investoři již proinvestovali přes 550 milionů Kč. Společnosti i splácení funguje bezproblémově, jak dokládá sám Dluhopisomat i jeho recenze. Dluhopisomat přichází s tím, že se snaží usnadnit investorům orientaci na trhu a přispět k jeho transparentnosti. Sdružuje tak pouze společnosti, které jsou zdravé a budou včas splácet investorům.

V současnosti je přes 1 000 spokojených investorů, kteří jednorázově i opakovaně investují. V posledních čtyřech letech pak nebyl navíc se splácením žádný problém, což ještě dodává na důvěryhodnosti.

Co jsou dluhopisy?

Dluhopisy jsou cenné papíry, které reprezentují závazek emitenta vůči investorovi. Pokud si tedy koupíte dluhopis, stáváte se věřitelem – buď státu, pokud jde o státní dluhopisy, nebo firmy v případě korporátních dluhopisů. Když půjčíte své peníze prostřednictvím těchto papírků, dostáváte na oplátku úroky.

Tyto úroky pak představují váš výnos z investice, který musíte ještě v ČR zdanit 15% daní. Co se týče nákupu a prodeje, dluhopisy mají různé podmínky. Také se můžou lišit v délce, do kdy jsou platné, a v úrokové sazbě, kterou nabízejí. Dluhopisomat nabízí ze zmiňovaných druhou variantu tzn. korporátní dluhopisy, které nabízejí vyšší úrok i o něco vyšší riziko.

Proč by někdo investoval do dluhopisů?

Dluhopisy jsou považovány za méně rizikové investice než akcie i ETF fondů. Investor, který kupuje dluhopis, se stává věřitelem společnosti, což znamená, že společnost mu dluží peníze. Výnos z dluhopisu je obvykle pevný úrok, který investor dostává pravidelně.

Dluhopisy tak stojí mezi velmi konzervativním a nerizikovým spořicím účtem a rizikovými akciemi. Jsou takovou zlatou střední cestou a jsou vhodné pro lidi, kteří chtějí přesně vědět, kdy se jim jejich investice vrátí.

Jak to funguje?

Investoři se mohou zaregistrovat na platformě Dluhopisomat.cz, prohlížet si nabídky dluhopisů od různých společností a nakupovat je přímo přes tuto platformu. Dluhopisy jsou nástroj, který společnostem umožňuje získat kapitál od veřejných investorů výměnou za pravidelný úrok. Pokud máte zájem o investici, tak si prvotně vyberete danou firmu, u které vidíte investiční horizont i roční zhodnocení.

společnosti

V další kroku si nastavíte částku, kterou chcete investovat a vidíte váš ideální čistý výnos i po odečtení 15% daně.

dluhopisomat tabulka

Platforma pouze srovnává a přesměruje vás. Tzn. nepotřebujete žádné přihlášení, ale zároveň si vše nenaklikáte v této platformě. Investor nemá potřebu aktivně zasahovat. Po vyplnění údajů o svém bankovním účtu v objednávkovém formuláři mu budou úroky pravidelně posílány.

Co se týče vlastnictví dluhopisů, je situace o něco komplikovanější. Tyto cenné papíry existují v listinné formě, což znamená, že se jedná o hmatatelné dokumenty. Pro investora je důležité je pečlivě uschovat. Po provedení platby investičního obnosu na účet vydavatele budou tyto dluhopisy investorovi zaslány doporučeným způsobem.

Prohlédněte si důkladně společnost

Na webu si můžete prohlédnout důkladně společnost. Dozvíte se mnoho zajímavých věcí. Pokud vám jako zkušenému investorovi budou nějaké informace scházet, tak se můžete ještě doptat za pomoci levého tlačítka. Tlačítkem vpravo již jdete do objednávky.

vzorovy priklad

V dolní fázi vidíte nasimulovaný vzorový případ i ujištění o splácení. Na Dluhopisomatu se stalo v jeho historii pouze jednou, že by společnost nesplácela.

vzorovy priklad dluhopisomat

Pokud je vám vše jasné, tak vyplníte pouze informace v krátkém formuláři. Odesláním formuláře souhlasíte a potvrzujete to, že vás emitent kontaktuje s platebními informacemi, kam poslat peníze. Jakmile částku zaplatíte na účet, obchod je dokončen a vy už jen čekáte na automatické splátky.

Jelikož dluhopisy mají listinný charakter, dorazí k vám prostřednictvím pošty. Z bezpečnostních důvodů jsou zasílány formou doporučeného psaní a doručeny vám budou přímo do ruky.

Úroky z dluhopisů vám budou pravidelně zasílány na bankovní účet, jehož údaje jste poskytli při vyplňování objednávkového formuláře. To samé platí pro vrácení hlavní investované sumy v momentě, kdy dluhopis dosáhne své splatnosti.

vzorovy priklad

Mnoho menších investorů sází na nemovitosti nebo investuje do akcií. Většinou si vyberou jeden instrument, kterému více rozumí a do něj dají všechny peníze. Dluhopisy mohou být dobrou doplňkovou investicí, abyste neměli vše v jednom typu investic. Podívejte se na nabídku současných dluhopisů a přemýšlejte, jestli nejsou dluhopisy právě pro vás!

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz