Domů » Technologie místo automobilu ↑ Elon Musk je nejbohatším mužem světa!

Technologie místo automobilu ↑ Elon Musk je nejbohatším mužem světa!

autor Patrik Pilous
0 komentářů
Elon musk zbohatl

Elon Musk se stal počátkem roku 2021 nejbohatším mužem světa díky fenomenálnímu růstu Tesly v minulém roce. Před rokem by asi jen málokdo tipoval, že akcelerace Tesly bude takto prudká. Musk se po třech letech vyhoupl na čelo žebříčku před zakladatele Amazonu Jeffa Bezose, který své první velké peníze vydělal na internetu prodejem knih.

Tip: Pokud se o Elonu Muskovi chcete dozvědět více, tak si poslechněte nebo přečtěte knihu Elon Musk: Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti.

Za rok zbohatl o 150 miliard dolarů

Tesla byla v minulém roce asi nejzajímavější titul především pro drobné investory, které fascinoval vysoký růst a zhodnocení jejich peněz. Tesla si za rok připsala neuvěřitelných 740 %. Mnoho odborníků v průběhu roku vystupovalo a říkali, že Tesla je nafouklá bublina, která brzy splaskne a udělá velkou paseku. Nestalo se tak, Tesla stále roste a stala se synonymem pro elektrická auta a inovaci přepravy.

  • ↑ 2020 růst akcie Tesly o 740 %.
  • ↑ 2020 růst odhadovaného jmění Elona Muska o 150 miliard dolarů.

Více než automobil je Tesla novou technologií. Vozy se od klasických značek výrazně liší nejen pohonem ale je zde kladen důraz především na software. V čem podniká Elon Musk? Odborníci uvádějí Technologie.

Nejbohatším mužem ještě před 50

Elon Musk se stal nejbohaším mužem ještě před svými 50 narozeninami, čímž překonal jeho předchůdce Jeffa Bezose. Bezos se stal nejbohatším člověkem planety v roce 2017, kdy předskočil Billa Gatese, kterého stále mnoho lidí považuje za nejbohatšího muže světa.

elon musk bezos

Bezos i Musk mají ještě jednu společnou věc, která je spojuje. Jsou fascinováni vesmírem, což je časté hobby úspěšných podnikatelů. Každý z nich založil také úspěšnou společnost věnující se podnikání v této oblasti. Blue Origin Jeffa Bezose již od roku 2020 podniká v oblasti výroby letecké techniky a hlavní současnou misí jsou komerční lety do vesmíru.

Na druhé straně SpaceX Elona Muska je ještě známější společností, která má vlastní raketoplán Falcon a je první soukromou společností, která dopravila dvoučlennou posádku k ISS.

Musk má cíl a sen kolonizovat Mars, na což kdysi Jeff Bezos podotknul.

“Myslím, že se lidstvo nebude chtít spoutat další gravitací, když se konečně zbaví té zemské.”

Zajímavost: Elon Musk založil SpaceX v roce 2002 a založení financoval z prodeje podílu ve společnosti PayPal. Právě PayPal patřil v roce 2020 se zhodnocením +114 % k nejlepším akciovým titulům. Z dnešního pohledu to může vypadat, že na co Musk sáhne, tak tomu se daří.

Pokud Vás článek zaujal, tak Vám dále doporučujeme 19 tipů k překonání lenosti nebo vydělávání se složeným úročením.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz